چند نکته در مورد شيشه عطر


چند نکته در مورد شيشه عطرچند نکته در مورد شيشه عطر
اگر جزو آن دسته از افرادي هستيد که عاشق خريد عطر هستيد ،مي دانيد که خريد عطرهايي با بطري کوچک بسيار پرهزينه تر است از عطرهايي در بطري بزرگتر .توليد کنندگان عطر با توليد عطر در بطري هايي کم حجم،سالانه پول زيادي به جيب مي زنند.اگر به دنبال پيدا کردن راهي براي کاهش هزينه ها هستيدما روشهايي را به شما آموزش مي دهيم که با آن مي توانيد عطر مورد علاقه تان را همراه خود داشته باشيد،بدون اينکه نگران شکنندگي بطري آن باشيد .
(اتمايزر )عطر پاش پلاستيکي
اگر مي خواهيد عطر محبوبتان را با هزينه کمتري نگهداري کنيد ،عطرپاشهاي پلاستيکي مقرون به صرفه تر هستند ،اما يکي از معايب بطري پلاستيکي اين است که احتمال دارد در معرض هوا فاسد شده يا الکل موجود در عطر به مرور با پلاستيک حل شود و بوي عطر را عوض کند .
( اتمايزر )عطرپاش شيشه اي :
بهترين روش براي نگهداري طولاني مدت عطر،استفاده از بطري شيشه اي است.چون شيشه قابليت حل شدگي ندارد و هوا در آن جريان ندارد،در نتيجه عطر فاسد نمي شود .با اين وجود ،ممکن است گاهي اوقات هوا به داخل شيشه هاي صاف و شفاف نيز نفوذ کند ،پس جهت پيشگيري از فاسدشدگي ناشي از گرما و نور ،آنها را از نور خورشيد و تغييرات شديد دمايي دور نگه داريد
روش صحيح نگهداري عطرها:
متخصصان و کلکسيونرهاي عطر بر اين باورند که براي نگهداري صحيح عطر راههاي زيادي وجود دارد .اگر مي خواهيد عطرهاي خود را به مدت طولاني داشته باشيد ،حتما" اين سه روش ساده را امتحان کنيد :
1-دور از نور خورشيد نگه داريد.
2-در مکان تاريک و خنک نگهداري کنيد .
3- تا حد امکان در معرض هوا نباشد.
علاوه بر رعايت موارد مذکور ،نکات ذيل کمک مي کند تا در چيدمان ويترين عطرتان ،سليقه بيشتري به خرج دهيد:
نگهداري عطر در جعبه ،مانع نفوذ نور به داخل بطري آن مي شود ،به علاوه مي توانيد براي ايجاد نظم بيشتر ،اسم عطر را بر روي جعبه بنويسيد تا راحت تر بتوانيد آن را پيدا کنيد.
آويزهاي مخصوص جواهرات ،به شما کمک مي کند تا عطرهاي محبوبتان را همچون جواهري گرانبها به شکل منظم نگهداري کنيد.
سيني هاي مخصوص نگهداري يخ (جا يخي ها) گزينه مناسب ديگري است که با آن مي توانيد به عطرهايتان نظم دهيد.
کابينتهاي موجود در آشپزخانه ،راه ساده اي است براي کلکسيون عطرها .
ميزهاي چرخشي مخصوص که در آن به راحتي با چرخش ميز مي توانيد به عطر مورد نظرتان دسترسي داشته باشيد .
قفسه هاي مخصوص نگهداري ادويه جات ،گزينه ديگري است که هر عطري با هر سايزي در آن جا مي شود.
تعجب نکنيد اما مي توانيد عطرهايتان را در جا کفشي هاي پارچه اي آويزاني که به طرز منظمي طبقه بندي شده است ،نگهداري کنيد. با اين روش علاوه بر ايجاد نظم، به شيشه ظريف عطرها نيز صدمه وارد نمي شود
منبع:باشگاه خبرنگاران65 out of 100 based on 20 user ratings 1045 reviews