تیم ملی فوتبال ایــــــــران (اخبار و حواشی)


تیم ملی فوتبال ایــــــــران (اخبار و حواشی)سلام.
سلام از اونجا که محبوب تر از تیم ملی تو کشورمون تیمی دیگه ای نسیت.این تایپیکو زدم.
تمامی اخبار و حواشی رو که تونستم براتون اینجا مطرح میکنم بحثی هم بود که چه بهتر.جام جهانی فیفا - آفریقای جنوبی ۲۰۱۰ / پیش از رقابت‌های اصلی

1:

به عونان اولین بحث.
قلعه نوعی
!!!!!!!!!


نامزدان بهترینهای آسیا | رای دادن به هادی عقیلی بعنوان بهترین بازیکن سال 2009 آسیا

2:

طرح آمايش انقلاب ورزش ايران

دولت نهم در آيينه قهرمانىحسن رشيدى

۲ سال ديگر وقتى عمر دولت نهم به پايان برسد، وقتى كه كارشناسان ورزش بخواهند عملكرد ساوقت ورزش را ارزيابى كنند بدون شك ورزش قهرمانى يكى از حوزه هاى برجسته اى خواهد بود كه دولتى ها و على آبادى به عنوان رييس ورزش كشور
به اون خواهند باليد.


لاليگاي اسپانيا - 30 آبان و 1 آذر 1388

جايى كه با توجه به تأكيد معاون رييس جمهور و رييس ساوقت تربيت بدنى در راستاى توسعه كمى و كيفى ورزش به ايشانژه در بخش قهرمانى و بهره گيرى از تمامى ظرفيت هاى موجود در هستان هاى كشور با توجه به هستعدادها و نخبگان ورزشى، طرح آمايش سرزمين رشته هاى ورزشى(اولايشانت بندى رشته) اجرا مى شود.


ال کلاسیکو / باز هم پیروزی بارسا

كيومرث هاشمى معاون ساوقت تربيت بدنى و رييس مركز توسعه ورزش قهرمانى كشور كه در دوره حضورش در ورزش برنامه هاى ايشانژه اى را براى بالا رفتن سطح كمى و كيفى ورزش انجام داده در يكى از بهترين برنامه ها طرح آمايش سرزمين ورزش كشور را تدارك ديده جايى كه بر پايه توانمندى هاى هستان ها، ساوقت تربيت بدنى سرمايه گذارى مى كند تا هستعدادهاى پنهان شكوفا شود.


شکست تیم ملی از اردن | آقاى قطبى! اين ره كه تو مى روى به تركستان است.

معاون ساوقت تربيت بدنى و رييس مركز توسعه ورزش قهرمانى اين برنامه را انقلابى در ورزش كشور مى داند: « در صورتى كه اين برنامه اجرا شود مى توانيم شاهد انقلابى پايه ى در ورزش باشيم.


نتایج دیدارهای امشب سری آ: پیروزی پرگل میلان، بازگشت با شکوه کاپیتان توتی
بر اين پايه در هر هستان با توجه به هستعدادهاى موجود، سرمايه گذارى مى كنيم تا بتوانيم در آينده شاهد شكوفايى هستعدادهايى باشيم كه در كشور وجود دارند.


آخرین نتایج لیگ برتر انگلیس: تاتنهام، ویگان را دفن کرد
به عنوان نمونه در اردبيل ما بر روى رشته هاى وزنه بردارى، بدمينتون، دوچرخه سوارى، واليبال و بسكتبال به طور ايشانژه سرمايه گذارى خواهيم كرد.»
با توجه به اين طرح كه از سوى دفتر هستعداد يابى و قهرمان پرورى تهيه شده، شش گروه ورزش هاى پايه، ورزش هاى ملى و محبوب، رشته هاى ورزشى مدال آور، ورزش هاى شانس مدال، ورزش هاى منتخب طرح و ورزش ايشانژه هر هستان در نظر گرفته شده تا هستان ها منهاى چهار گروه مشترك در طرح، بر پايه ظرفيت ها و قابليت هاى موجود دست به سرمايه گذارى بزنند.


بازهم ناکامی خانگی بایرن
نكته جالب در طرح اين هست كه رشته هاى كشتى و فوتبال به عنوان تنها ۲ رشته ملى و محبوب در اين تقسيم بندى برنامه گرفته اند و اين دو رشته ورزشى به لحاظ گرايش هاى امتى در اكثر هستان هاى كشور و همينطور كسب مدال هاى متعدد در مسابقات المپيك، جهانى و آسيايى در رشته كشتى، براى تمامى هستان هاى كشور منظور شده هست.

همين يك نكته كافى هست تا متوجه شايشانم كه اين برنامه با بررسى و دقت كامل نوشته شده و برنامه اى نيست كه تنها مانند دوره هاى گذشته براى « فرافكنى» افكار عمومى باشد.
جالب هست كه با وجود نكات مثبت فراوان اين برنامه تاكنون كمتر رسانه اى به اون پرداخته و شايد اخبار حاشيه اى فوتبال، اين برنامه و راهبرد ورزش را تحت الشعاع برنامه داده هست.

به هر حال آينده مشخص مى كند كه اين برنامه تا چه حد مى تواند « انقلابى» در ورزش باشد.

در اين راه بايد از حمايت هاى مهندس على آبادى از مركز توسعه ورزش قهرمانى ياد كرد كه امكانات و لوازم لازم را در اختيار اين مركز برنامه داده تا همچون گذشته اين مركز بتواند به عنوان قلب تپنده ورزش به حيات خود ادامه دهد.
يكى ديگر از اقداماتى كه مركز توسعه ورزش قهرمانى كشور فعلى را در مقايسه با دوره هاى پيشين متمايز ساخته تعامل ميان رؤساى فدراسيون ها و مديران كل تربيت بدنى هستان هاست.

ارديبهشت گذشته بود كه سمينارى با حضور معاونان ساوقت تربيت بدنى و مديران ورزشى در مشهد مقدس مقدس انجام شد.

سمينارى كه در پنج كار گروه جلساتى را انجام كرد تا اولينقدم عملى براى نزديك شدن به مهمترين هدف ساوقت كه تعامل بين رييسان فدراسيون ها و مديران كل تربيت بدنى هستان هاست برداشته شود.
پس از اين جلسه بود كه كيومرث هاشمى اين اقدام را راهى براى رسيدن به چشم انداز مد نظر ساوقت تربيت بدنى دانست و فرمود: « براى رسيدن به چشم انداز مد نظر ساوقت تربيت بدنى بايد تعاملى بين مجموعه مديريت هاى اجرايى در هستان ها، مديريت هاى ستادى در ساوقت تربيت بدنى و مديريت فنى كه در فدراسيون ها هستند، به وجود آيد كه اگر اين تعامل به شكل مطلوبى در اين سمينار انجام شود بدون ترديد به چشم انداز مطلوب ورزش كشور خواهيم رسيد.

ما در اين برنامه باشگاه ها را به عنوان متوليان اصلى ورزش بسيار مورد توجه ساوقت هستند و با توجه به تأكيدات مقام معظم رهبرى در راستاى اصل ۴۴ قانون پايه ى، ميتوانيم در بخش خصوصى سازى در باشگاه ها، در كارگروه مورد نظر به دستاورهاى مهمى دست پيدا كنيم.

ضمن اونكه مشكلات بخش هاى مختلف باشگاه ها و نحوه ارزيابى هيأت هاى ورزشى نيز در اين كارگروه مطرح خواهد شد.»
در حالى كه در دوره هاى پيشين ساوقت تربيت بدنى يكى از نكات تاريك رابطه ميان مديريت كلان ورزش با فدراسيون ها ومديران اداره كل تربيت بدنى هستان ها بوده اقدام مثبت مركز توسعه ورزش قهرمانى براى تعامل با روساى فدراسيون ها و مديران اداره كل تربيت بدنى مى تواند نقطه تحولى در ورزش كشور باشد كه چه بسا حتى پس از پايان اين همايش بزرگان و قديمى هاى ورزش كشور از جمله ناطق نورى و يزدانى خرم از اون به عنوان يكى از « بى نظيرترين» سمينارها ياد كردند.
كسب مدال هاى رنگارنگ از بازيهاى آسيايى دوحه يكى ديگر از نكات مثبت دوره فعلى ساوقت تربيت بدنى هست.

ايستادن بر سكوى ششمى در معتبرترين رقابت ورزشى در قاره كهن از بهترين نتايج ورزش كشور در چند سال اخير بوده هست.

هر چند كه هيچ گروهى نمى تواند اين موفقيت را به نام گروه خود ثبت و ضبط كند اما بدون شك مهندس على آبادى و معاونش كيومرث هاشمى با سابقه و تحصيلات در مديريت ورزش يكى از رهبران رسيدن به اين موفقيت هستند و اونها در موفقيت هاى ورزش در چند سال اخير چه بر روى صحنه و چه پشت اون نقش بى بديلى داشته اند .

هاشمى با نظارت دقيق بر برنامه هاى پنج ساله فدراسيون ها و حضور فعال در جلسات از پيش تعيين شده ورزش را به همان راهى مى برد كه نتايج اش در بازيهاى آسيايى دوحه و ديگر مسابقات ورزشى مشخص شده و روز به روز روند صعودى اون افزايش مى يابد.


حتى منتقدان عملكرد ساوقت ورزش دولت نهم متفق القول بر اين نكته تأكيد دارند كه ورزش در كشور از حالت ديمى خارج شده و برنامه هاى مدرن ورزش جايگزين برنامه هاى سنتى سابق شده اند.


اين روزها همه بابت موفقيت هاى بسيار بزرگ بسكتبال، واليبال، دو وميدانى، جانبازان و معلولان و واترپولو به اهالى ورزش تبريك مى گايشانند .

يكى رؤساى فدراسيون ها را عامل پيروزى ها مى داند ديگرى سخن از مربى داخلى و خارجى مى گايشاند و ...

، اما كمتر كسى از عامل مهمى چون حمايت ساوقت تربيت بدنى و حسن انجام وظايف اين ساوقت ياد مى كند.

ساوقت تربيت بدنى و حوزه تخصصى اون يعنى مركز توسعه ورزش قهرمانى با نظارت بر عملكرد و برنامه هاى فدراسيون ها به درستى اونها را به سمت اهداف تعيين شده هدايت كرده و نقش بسيارى در اين موفقيت ها دارد .
هاشمى با فرمودن جملاتى مهمترين سر فصل هاى ورزش كشور را تشريح مى كند و همين جملات
مى تواند آينده ورزش را با افق روشن پيش رايشانمان برنامه دهد: « گرفتن برنامه پنج ساله( برنامه محورى) فدراسيون هاى ورزشى، ارزيابى عملكرد فدراسيون ها و هيأت هاى ورزشى بر پايه نظام هستعداد يابى، آيين نامه اجرايى باشگاه ها، برنامه عملياتى گوانگ جو ،۲۰۱۰ ايجاد روندى جديد در شيوه هستعداد يابى، تعامل ساوقت تربيت بدنى با دانشگاه ها و آموزش و پرورش، اجراى طرح آمايش ورزش كشور، نظام مند كردن ساختار ادارى و مالى فدراسيون ها و برگزارى مسابقات المپياد ايرانيان در كشور و توجه ايشانژه به بخش مالى از مهمترين سر فصل هاى كارى حوزه ورزش قهرمانى هست كه در ساوقت تربيت بدنى در حال اجراست.»
دو سال ديگر و وقتى عمر دولت نهم به پايان برسد، وقتى كه كارشناسان ورزش بخواهند عملكرد ساوقت ورزش را ارزيابى كنند بدون شك به نكات برجسته اى بر خواهند خورد كه به خوبى گواه عملكرد مناسب ساوقت ورزش در دولت نهم هست.

دولتى كه با حمايت هاى دكتر احمدى نژاد و تلاش هاى مهندس على آبادى به عنوان معاون وى و رياست ساوقت تربيت بدنى انقلابى را در ورزش كشور ايجاد كرده هست.
منبع:
iran-varzeshi

3:

تا وقتی که قلعه نوعی تو تیم ملی هست تیم ملی برای من تعطیله و اصلا محبوب نیست....یا حق

4:

پس يه يك سالي بايد در تعطيلي به سر به بري! مورونيو جان

5:

نه بابا..........
یه سال نمیشه
با انتخاب رئیس جدید فدراسیون ( حدود دو ماه دیگه)قلعه نوعی از تیم ملی شوت خواهد شد

یا حق

6:

خدا كنه ولي اين بچه پورايشاني كه من ديدم به اين راحتي ها ول كن نيست شده پول بده تو تيم ملي ميمونه.


7:

برانكو كجايي
خدا كند بيايي

8:

اقا تیم ملی ایران هم شده بچه بازی اخه من موندم چرا قلعه نویی؟
برنامه بود اگه نتیجه نگیره بره چرا نرفت ؟؟؟؟
من خودم رو نگه داشتم ولی دیگه نمی تونم یعنی چی اخه
شما یه فک کنید ایران در جام ملت ها نتیجه گرفت؟
اخه برانکو هم مربی نیست یه نگاه دور و برتون بندازید
اخه این کشور های اسیایی چه مربی هایی می ارن بعد ما چی میاریم؟

9:

افرين افرين.

دقيقا موافقم برانكو هم اگه برانكو شد با ايران بود.
اينجا كسي پول واسه فوتبال خرج نمي كنه تا ايران به جايگاه واقعيش برسه.


10:

سریال طنز چارخونه که از شبکه سوم سیما پخش می شود فوتبال ایران را به باد انتقاد بست !

11:

ناصر ابراهیمی در فرمودگو با مهر:
منعی برای همکاری با تیم های باشگاهی ندارم / از قلعه نویی بی خبرم
مربی تیم ملی فوتبال کشورمان فرمود: با وجود اینکه در هستخدام فدراسیون فوتبال هستم ولی منعی برای همکاری با تیم های باشگاهی ندارم.

ناصرابراهیمی با بیان این مطلب به خبرنگارمهراضافه کرد: همکاری ام با فدراسیون فوتبال منافاتی با حضور درتیم های باشگاهی ندارد و با وجود اینکه کادر فنی اغلب باشگاه ها کامل شده هست اما درصورتیکه پیشنهاد خوبی دریافت کنم، اون را بررسی خواهم کرد.ابراهیمی اضافه کرد: تیم ملی تا چند ماه آینده مسابقه خاصی در پیش ندارد و شرایط قراردادی که با فدراسیون فوتبال دارم بگونه ای هست که امکان همکاری با تیم های باشگاهی به مربیان تیم ملی در دوره فراغت از بازیهای ملی را می دهد و درست به همین دلیل آقای ابراهیم زاده در حال حاضر همکاری خود را با سپاهان از سر گرفته هست.

وی درخصوص وضعیت ادامه همکاری امیرقلعه نویی با تیم ملی فراخوان نمود: هیچ اطلاعی از قلعه نویی ندارم و بعد ازجام ملتها تماس چندانی با هم نداشتیم و درجریان تصمیم او برای ادامه همکاری با تیم ملی نیستم.

ابراهیمی پیرامون ارزیابی خود ازتیم پرسپولیس با توجه به تغییرات صورت گرفته درکادر فنی این تیم فرمود : به عنوان مربی تیم ملی تمایلی برای اظهارنظر پیرامون همکاران باشگاهی ام ندارم و برای اونها آرزوی موفقیت دارم .وی تنها این مورد را یادآورشد که امیدوارم باشگاه پرسپولیس و آقای حبیب کاشانی با حسن نیتی که دارند شرایط پرداخت بدهی بازیکنان و مربیان پیشین این تیم را فراهم نمايند .

مربی تیم ملی درباره احتمال همکاری با علی پروین و تیم هستیل آذین فرمود: هستیل آذین درحال حاضرازیک مربی خارجی سود می برد و به رغم دوستی نزدیکی که با علی پروین دارم ولی تصور می کنم این تیم علاقمند هست تا برنامه های خود را برای فصل آینده با مربی خارجی ادامه دهد.


12:

به نوشته روزنامه دنیای فوتبال، مذاکرات کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال ایران با مربیان خارجی برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی این کشور همچنان ادامه دارد و این کمیته پس از مذاکره با فیلیپ تروسیه، مربی فرانسوی، مذاکراتی هم با رود گولیت، کاپیتان سابق تیم هلند، داشته هست.


13:

به احتمال فراوان و اينجورك ه از شواهد پيداست.علي ابادي بي رقيبه و بدونه شك رئيس فدراسيون فوتبال كشورمون مي مونه.
و در نتيجه احتمال موندن قلعه نوعي نيز بالا مي ره!

14:

چه قد بدم میاد ازاین علی آبادی

الان قلعه نوعیی چه کارس
چه سمتی داره
برکنار شد؟؟

15:

فعلا قراره علي ابادي(رئيس فدراسيون) بياد دربارش تصميم بگيرن!

16:

علی ابادی تعطیل شد!
===================
ارتوز جرج نیز بنظر میاد اونم تعطیل شد و امکان حضور اون رو نیمکت نیست.
به امید لیپــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــی

17:

بهش می گم ........

آخه لیپی اصلا می دونه ایران کجاست؟ حالا که فرموده دلش می خواد بیاد بارسلون یا یه تیمه دیگه که اسمش یادم نیست.

کی تعطیلش کرد؟ کمیته انتقالی که قبولش کرده بود.....

البته خدا کنه نیاد

18:

من خودم تو محله لیپی اینها کار میکنم!! کله پاچه ای محل میفرمودش که اومدن 10000 دلار بهش بدن که توی غذای لیپی مغز خر بریزه ولی ایشون قبول نکرده، به همین خاطر لیپی عمرا به ایران بیاد

19:

من خودم تو محله لیپی اینها کار میکنم!! کله پاچه ای محل میفرمودش که اومدن 10000 دلار بهش بدن که توی غذای لیپی مغز خر بریزه ولی ایشون قبول نکرده، به همین خاطر لیپی عمرا به ایران بیاد
والله شواهد امر پیداست که دیگه خبری از جورج نیست.


اینجور که رفیقمونم می گه لیپی هم دیگه نمی یاد!
ببینیم کفاشیان چی کار می کنه.


20:

تیم ملی فوتبال ایران برابر قطر متوقف شد
تیم فوتبال کشورمان در دیداری تدارکاتی برابر تیم فوتبال قطر به نتیجه مساوی رضایت داد.

به نقل خبرنگارمهر، در این دیدار که امشب در ورزشگاه السد قطر انجام شد، تیم فوتبال کشورمان برابر میزبان خود به تساوی بدون گل رضایت داد.

برپایه این گزارش، در ابتدای این دیدار تیم ملی کشورمان با ترکیب مهدی واعظی، هادی عقیلی، سید جلال حسینی، حسین کعبی، علیرضا واحدی نیکبخت، علی کریمی، مازیار زارع، مجتبی جباری، مهرزاد معدنچی، مهدی رجب زاده و محسن خلیلی وارد زمین مسابقه شد که در نیمه دوم علی سامره، مسعود شجاعی، حسین بادامکی، شیث رضایی، هادی شکوری و اسدی به عنوان بازیکنان جانشین برای تیم ایران به میدان رفتند.

همچنین نیکبخت، کریمی و کعبی هم بازیکنان اخطاری ایران در این دیدار بودند.

این دیدار برنامه بود از چند شبکه اماراتی، قطری و سوم سیمای ایران بصورت مستقیم پخش شود اما با مخالفت جورج فوساتی سرمربی اروگوئه ای تیم فوتبال قطر، این دیدار از هیچ شبکه تلویزیونی پخش نمی شود.پیش از این هم در روز چهارم فروردین ماه سال جاری تیم ایران یک بار دیگر در دوحه به مصاف قطر رفت که اون مسابقه هم به خاطر مخالفت مسئولان قطری پوشش تصویری نداشت.

ملی پوشان کشورمان اون دیدار را با تک گل علیرضا واحدی نیکبخت که در دقیقه 71 به ثمر رسید، به پایان رساندند.تیم ملی فوتبال کشورمان هم پس از دیدار امشب با قطر، از دوحه به دبی سفر کرده و از این شهر به کیش می رود تا بدون بازگشت به تهران، مرحله سوم اردوی آماده سازی خود را از روزشنبه در این شهر پیگیری نمايند.

این تیم روز یکشنبه 23/10/86 در سومین دیدار تدارکاتی خود در چارچوب برنامه های آماده سازی برای حضور در مرحله مقدماتی جام جهانی، در جزیره کیش با مالی دیدار می کند.

ضمن اینکه تیم فوتبال کشورمان روزچهارشنبه 26/10/86 در چهارمین دیدار تدارکاتی خود در تونس به دیدار تیم فوتبال این کشور خواهد رفت


به نقل از خبرگزاری مهر

21:

اینم تیم ملیه ما داریم؟؟؟؟؟
قطر رو هم نتونست بزنه؟؟؟
حتما ملی رو میتونه!!!!!!!!!!!!!!
تونس رو هم نمیتونه ببره

22:

دوستان : بازم رفتيم سر کار پستهاي جديد از مربيگريه تيم ملي

23:

شهرستان تهران IranSport.Net - خاايشانر كلمنته مربي اسپانيايي فرمود: من در ايران زندگي نخواهم كرد.

كلمنته فرموده هست: شرط من همان شرطي هست كه از ابتدا گذاشته‌ام، يعني تنها مواقعي كه لازم باشد در ايران خواهم ماند و در روزهايي كه كاري نباشد به اسپانيا برمي‌گردم.

نمي‌دانم كه قراردادم را با فدراسيون فوتبال ايران منعقد خواهم كرد يا خير اما مي‌توانم بگايشانم كه هر وقت لازم باشد در ايران مي‌مانم.


تاريخ مخابره پيام:جمعه 10 اسفند 1386

24:

حضور کلمنته در مقدماتی جام جهانی منتفی شدمهدی تاج با تاکید بر منتفی شدن حضور خاویر کلمنته در تیم ملی فوتبال کشورمان از معرفی گزینه داخلی برای هدایت این تیم اظهار داشت.به نقل خبرنگار مهر، در حالی که مسئولان فدراسیون فوتبال کشورمان از ابتدای هفته گذشته برای انتخاب سرمربی تیم ملی روی گزینه داخلی به توافق رسیده بودند و وی را نیز انتخاب کرده بودند اما به دلیل تماسی که از سوی واسطه های کلمنته با فدراسیون فوتبال صورت گرفت، معرفی گزینه داخلی را به تعویق انداختند.
مهدی تاج نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال با تایید این خبر از منتفی شدن حضور این مربی اسپانیایی تا پایان دور مقدماتی جام جهانی اظهار داشت و فرمود: با شرایطی که به وجود آمده هست فدراسیون فوتبال قطعا به دنبال کلمنته نیست و فردا پس از پایان نشست کمیته تیم های ملی ، گزینه داخلی خود را معرفی خواهد کرد.
تاج ادامه داد: از بین افشین قطبی و امیر قلعه نویی یا ترکیب مجید جلالی و محمدمایلی کهن یکی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان معرفی خواهد شد.


25:

برخلاف شایعات مایلی کهن به خاطر علاقه به رییس جمهور از طرف هیات رییسه فدراسیون به عنوان سرمربی معرفی نشده هست!
از سکوت رسانه ای تا اقدامات ساوقتی!
علی عالی/خبرگزاری پارس فوتبال دات کام
همانطور که پیش از این در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فراخوان نمودیم هیئت رییسه فدراسیون فوتبال در شامگاه سه شنبه هفته گذشته بررسی گزینه های مختلف سرمربیگری ایرانی تیم ملی را در دستور کار برنامه داد تا به نتیجه ای مشخص برسد اما انتخاب سرمربی آینده تیم ملی از میان گزینه های داخلی کار چندان آسانی نبود.

اونچه که از جلسه هیئت رییسه فدراسیون فوتبال درز پیدا کرده هست فشار عجیب ساوقت تربیت بدنی برای انتخاب گزینه موردنظر خود بوده هست که البته توفیق چندانی نیز پیدا نکرد.

اعضای ساوقتی هیئت رییسه اگرچه سه نفرند و هر سه گزینه، امیر قلعه نویی را بهترین فرد برای تصدی پست سرمربیگری تیم ملی می دانستند اما بدلیل تحلیل ضعیف برای این خواسته نتوانستند دیگر اعضا را مجاب به انتخاب نمايند.

یکی از اعضای هیئت رییسه در این باره می گوید:«با اینکه می دانستم کسی که به قلعه نویی رای داده هیچ اعتقادی به وی ندارد از او پرسیدم که چرا اینگونه رای داده هست، جواب داد اگر بشنوند که من به قلعه نویی رای ندادم برایم بد می شود» از سوی دیگر موج رسانه ای همراه قلعه نویی نیز در هفته گذشته اخبار و فرمودگوهای بسیاری را برای حضور سرمربی سابق تیم ملی به چاپ رساندند تا بدین شکل هیئت رییسه را تحت تاثیر برنامه دهند اما خروجی جلسه اونها به گزینه ای جز «محمد مایلی کهن» ختم نشد تا ساوقت در موقعیت آچمز برنامه گیرد.

هیئت رییسه با این انتخاب اگرچه هستقلال خود را از ساوقت نشان داد اما بنا بر فرموده های برخی اعضای هیئت رییسه، ساوقت تربیت بدنی بشدت با انتخاب این گزینه مخالف هست و حتی کفاشیان را مجاب نموده تا روز جمعه مایلی کهن را بعنوان سرمربی فراخوان نکند.

از سوی دیگر اگرچه کلمنته نیز توسط واسطه هایش فراخوان نموده که آمادگی از سرگیری مذاکرات را دارد اما پرونده ورود کلمنته به فوتبال ایران را باید مختومه دانست چراکه انتظارات و توقعات جدید او اگرچه از طرف هیات رییسه قابل پذیرش بود اما مبلغ درخواستی اش برای یکسال بهیچ عنوان قابل پذیرش نبود.

اما ساوقت که مخالفت خود را با مایلی کهن به گوش کفاشیان رسانده پروژه عبور از وی را در دستور کار برنامه داده و با ابزارهای خود سعی در وتوی تصمیم ساوقت دارد.

حتماً بیاد دارید که منتقد مهم علی آبادی در انتخابات فدراسیون فوتبال شخصی جز مایلی کهن از ساوقت نشینان همیشه معترض نبود و حتی در اظهارنظری در خصوص کاندیداتوری علی آبادی فرمود:« آقای علی آبادی عملاً ۱۵ ماه هست كه رئیس فدراسیون فوتبال هست و آقای هاشمی فقط عنوان سرپرستی را طی این مدت یدك كشیده هست.

به قول خود آقای علی آبادی فوتبال را طی این مدت با ۴۰ % توانش اداره كرده هست.

حالا من یك سئوال دارم؛ آیا اتفاقات ۱۵ ماه گذشته ملاك خوبی برای ارزیابی عملكرد وی به حساب نمی آید؟ ما به فدراسیون فوتبال گذشته انتقادهایی داشتیم اما اون وقت نه تنها ریالی از دولت گرفته نمی شد، بلكه در ۲ سال آخر این فوتبال بود كه به دولت كمك می كرد اما در طی این ۱۵ ماه چه اتفاقی رخ داد؟ دولت میلیاردها تومان به فوتبال تزریق كرد اما آقایان قدر سرمایه دولت را ندانستند.

حتی به خودشان اجازه دادند كه در اون جلسه معروف به آقای رئیس جمهور اطلاعات غلط بدهند.

اونجا كه آقای هاشمی ضمن ارائه اطلاعات غلط به رئیس جمهور فرمود تیم ملی ۵۰۰ دلار پاداش گرفته هست.

در حالی كه تیم ملی طبق شواهد موجود ۱۰ هزار دلار پاداش گرفته بود» مقاومت ساوقت در مقابل خواسته فدراسیون موجب شده که برخی از اعضای فدراسیون بدنبال گزینه دوم مربیگری بروند و چندان بر حضور مایلی کهن اصراری نداشته باشند.

هر چند بر طبق صورتجلسه هیئت رییسه گزینه های سرمربیگری تیم ملی بترتیب محمد مایلی کهن، افشین قطبی و امیر قلعه نویی معرفی شده اند و شانس قطبی بیشتر شده هست اما منابع نزدیک به ساوقت همچنان بر حضور قلعه نویی اصرار دارند و حتی اعتراض خود را نسبت به مسابقه پیام کوتاه نود که قطبی و قلعه نویی را در کنار هم برنامه داد فراخوان داشتند.

اونچه که بر طبق پايه نامه تصویبی باید مورد توجه برنامه گیرد فراخوان رسمی نام سرمربی فقط از زبان رییس فدراسیون یعنی «علی کفاشیان» هست، هیئت رییسه سه نام افشین قطبی، امیر قلعه نویی و محمد مایلی کهن را بعنوان رتبه های اول و سوم از لحاظ امتیازدهی بر مبنای برنامه هایی که داده اند مشخص کرده اند و البته سه نام محمد مایلی کهن، افشین قطبی و امیر قلعه نویی را بعنوان «اولویت های انتخاب» به رییس فدراسیون تحویل داده اند.

به فرموده یکی از اعضای هیئت رییسه فشار عجیبی برای عدم فراخوان نام مایلی کهن توسط کفاشیان وجود دارد و گویی مذاکرات ساوقت – فدراسیون همچنان ادامه دارد.

حال سه سه حالت را می توان در نظر داشت:
1- انتخاب مایلی کهن: شک نکنید که فدراسیون فوتبال از هستقلال رای لازم برخوردار هست و حتی قدرتی فراتر از فشارهای ساوقت در پشت پرده برای ادامه کار اونان وجود دارد.در واقع برخلاف شایعات مایلی کهن به خاطر علاقه به رییس جمهور از طرف هیات رییسه فدراسیون به عنوان سرمربی معرفی نشده هست!
2- انتخاب قطبی: هستقلال فدراسیون زیر سئوال هست چراکه برخلاف خواسته هیئت رییسه نتوانسته اند گزینه خود را بقبولانند اما اونقدرها هم وابسته نشده اند و گزینه ای خلاف قلعه نویی را برگزیده اند.
3- انتخاب قلعه نویی: در وابستگی فدراسیون تردیدی وارد نیست و از همه بیشتر رییس فدراسیون فوتبال در مظان اتهام هست.

اونان دقیقاً بنا بر میل ساوقت عمل کردند و چندان قدرتی برای ادامه کار نخواهند داشت و انتظار روزهای سیاه و سپیدتری را باید انتظار داشت.

26:

تاج:سه گزينه براي فدراسيون باقي ماند
قطبي ،‌قلعه نايشاني و يا تركيب جلالي – مايلي كهن
پايگاه خبري فوتبال ايران – مهدي تاج نايب رييس فدراسيون فوتبال صبح امروز فراخوان كرد كه مربي تيم ملي قطعل ايراني خواهد بود و از بين سه گزينه باقيمانده طي دو روز آينده نام سرمربي رسما فراخوان مي شود.
به نقل پايگاه خبري فوتبال ايران مهدي تاج ابتدا موضوع انتخاب كلمنته را منتفي دانست و تاكيد كرد كه اين مربي ديگر شانسي براي حضور در تيم ملي ايران ندارد.

ايشان فرمود: سرمربي تيم ملي ايراني هست.

با انجام بررسي هاي نهايي حتما طي دو روز آينده نام سرمربي فراخوان خواهد شد.

ديگر در اين موضوع تاخيري به وجود نمي آيد.
تاج اشاره مستقيمي به نام سرمربي نكرد و فراخوان نمود: معرفي سرمربي با رييس فدراسيون هست و آقاي كفاشيان نام مربي تيم ملي را فراخوان خواهند كرد.

من بايد مي توانم سه گزينه براي فدراسيون باقي مانده هست.

افشين قطبي ،‌امير قلعه نايشاني و يا تركيب جلالي – مايلي كهن سرمربي تيم ملي خواهند بود.

به زودي نام سرمربي فراخوان مي شود

27:

کلمنته در فرمودگو با مارکا :مسئولان ایران از ارسال فاکس دست نمی کشند/ در ایران نمی مانمخاویر کلمنته در تازه ترین اظهار نظر خود باز هم تاکید کرده هست طبق توافق اولیه در ایران نمی ماند و تنها وقتی که نیاز باشد راهی این کشور خواهد شد.به نقل خبرگزاری مهر، گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال کشورمان در تازه ترین اظهار نظر خود بازهم بر برنامه اولیه اش با مسئولان فوتبال ایران تاکید کرده هست.
خاویر کلمنته روز پنجشنبه در مصاحبه ای با روزنامه مارکا به برخی حقایق مذاکراتش با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران اشاره کرده هست.
روزنامه مارکا در ابتدای نقل خود آورده هست:" کلمنته به دلیل اینکه حاضر نبود در ایران زندگی کند از هدایت تیم ملی سر باز زد اما مقامات ایرانی بتازگی فراخوان نموده اند که دوباره با او پای میز مذاکره نشسته اند و این مربی اسپانیایی پذیرفته که به ایران بیاید.

"
کلمنته در این خصوص به مارکا فرمود: "ایرانی ها واقعا اصرار دارند که من به اونجا بروم و از ارسال فکس برای من دست نمی کشند.

اما من نظرم همان هست که در ابتدا فرمودم و واقعا نمی دانم سرانجام قرارداد منعقد می کنم یا نه.

من نه آدم بدبینی هستم و نه خوشبین.

اونها(فدراسیون فوتبال ایران) می خواهند برای هرچیزی شرط بگذارند و برای من به میزانی که در نظر دارند مرخصی تعیین نمايند حال اونکه از نظر من این چیزها ضرورتی ندارد.


وی اضافه کرد: من به اونها فرموده ام فقط در روزهای بخصوصی به شهرستان تهران می آیم و تا اونجا که برای شناخت فوتبال ایران نیاز باشد در اونجا می مانم.


در پایان نقل روزنامه مارکا آمده هست: " مسئولان فدراسیون فوتبال ایران پس از تساوی بدون گل تیم ملی برابر سوریه در چارچوب رقابتهای مقدماتی جام جهانی بسیار علاقمند هستند تا خاویر کلمنته را به عنوان سرمربی تیم ملی منصوب نمايند

28:

کلمنته منتفی شد؛ نفر بعدی کیست؟


در حالی که مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با تأکید بر منتفی شدن حضور کلمنته در ایران از معرفی گزینه داخلی برای هدایت تیم ملی خبر می دهند، گمانه زنیها درباره شانس اول مربیگری تیم ملی مجدداً آغاز شده هست.آفتاب: خاویر کلمنته امروز با تکرار شرایط قبلی خود برای پذیرش مربیگری تیم ملی فوتبال ایران فراخوان نمود: من در ايران زندگي نخواهم كرد.به نقل خبرگزاریها كلمنته فرموده هست: شرط من همان شرطی هست كه از ابتدا گذاشته‌ام، يعنی تنها مواقعی كه لازم باشد در ايران خواهم ماند و در روزهايی كه كاری نباشد به اسپانيا برمی‌گردم.

نمی‌دانم كه قراردادم را با فدراسيون فوتبال ايران منعقد خواهم كرد يا خير اما می‌توانم بگايشانم كه هر وقت لازم باشد در ايران می‌مانم.به نقل سرویس ورزش آفتاب، در حالی که مسئولان فدراسیون فوتبال کشورمان از ابتدای هفته گذشته برای انتخاب سرمربی تیم ملی روی گزینه داخلی به توافق رسیده بودند و وی را نیز انتخاب کرده بودند اما به دلیل تماسی که از سوی واسطه های کلمنته با فدراسیون فوتبال صورت گرفت، معرفی گزینه داخلی را به تعویق انداختند.


در همین حال مهدی تاج نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال امروز با تایید این خبر از منتفی شدن حضور این مربی اسپانیایی تا پایان دور مقدماتی جام جهانی اظهار داشت و فرمود: با شرایطی که به وجود آمده هست فدراسیون فوتبال قطعا به دنبال کلمنته نیست و فردا پس از پایان نشست کمیته تیم های ملی ، گزینه داخلی خود را معرفی خواهد کرد.به نقل مهر، تاج ادامه داد: از بین افشین قطبی و امیر قلعه نویی یا ترکیب مجید جلالی و محمدمایلی کهن یکی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان معرفی خواهد شد.برخی رسانه ها شانس امیر قلعه نویی را برای بازگشت به تیم ملی بیشتر از سایر گزینه ها می دانند این در حالیست که گروهی دیگر از افشین قطبی به عنوان گزینه اصلی سرمربیگری تیم ملی یاد می نمايند.


29:

الان برنامه ورزش 2 فرمود قطبی تقریبا شده مربی

30:

افشین قطبی سرمربی تیم ملی فوتبال شدساعت خبر: 15:14 - تاريخ خبر: 11/12/1386 افشین قطبی پس از حضور صبح امروز خود در ساوقت تربیت بدنی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان انتخاب شد.

البته این دومین بار در چند روز گذشته هست که انتخاب قطبی به عنوان سرمربی روی خروجی خبرگزاریها برنامه گرفته و احتمالا پس از قطع امید کامل از کلمنته این بار این انتخاب قطعی و نهایی هست.
پس از کش و قوس های فراوان و منتفی شدن حضور خاویر کلمنته در تیم ملی ، افشین قطبی به عنوان گزینه داخلی هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را برعهده گرفت.

قطبی صبح امروز پس از دیدار با علی کفاشیان راهی ساوقت تربیت بدنی شد و در دیدار با برخی مسئولان ساوقت تربیت بدنی رسما به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان معرفی شد.
اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.


31:

کفاشیان: سرمربی هنوز مشخص نشده هستساعت خبر: 15:27 - تاريخ خبر: 11/12/1386 درحالی که برخی خبرگزاری ها فراخوان نموده اند افشین قطبی پس از حضور صبح امروز خود در ساوقت تربیت بدنی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان انتخاب شد ه هست ،‌ علی کفاشیان ساعت 14 امروز در فرمودگوی تلفنی با خبر نگار واحد مرکزی خبر تاکید کرد : سرمربی تیم ملی فوتبال هنوز مشخص نشده هست.به نقل واحد مرکزی خبر ، رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد : سرمربی تیم ملی تا امشب هم مشخص نخواهد شد.


وی فرمود : موضوع کلمنته به علت تقاضای غیراصولی این مربی اسپانیایی تمام شده هست و صرفا روی گزینه ایرانی کار می کنیم.


کفاشیان اضافه کرد : کلمنته در تماس هایی که دو روز گذشته با مسئولان فدراسیون فوتبال داشته هست ، تقاضای مبلغ هنفرمودی برای 5 بازی نخست ایران کرده بود .


وی مدعی شد : این حرفها را دلالان در زبان کلمنته گذاشتند که ما هم اون را قبول نکردیم.

32:

پایان نشست قطبی و مسولان فدراسیون با هاشمی ساعت خبر: 15:41 - تاريخ خبر: 11/12/1386 جلسه‌ی افشین قطبی و مسولان فدراسیون فوتبال با رییس مرکز توسعه‌ی ورزش قهرمانی ساوقت تربیت بدنی، بدون فراخوان هیج نتیجه‌ی مشخصی پایان یافت.در حالی که افشین قطبی هم‌چنان به عنوان یکی از گزینه‌ی دارای شانس سرمربی‌گری تیم ملی ایران مطرح هست، ظهر امروز با حضور در فدراسیون فوتبال با مهدی تاج دیدار و فرمود‌وگوی کوتاهی انجام داد و پس از اون نیز به همراه عزیز محمدی و تاج برای برگزاری نشست با کیومرث هاشمی راهی ساوقت تربیت‌ بدنی شد.

در این نشست که با حضور کفاشیان و به مدت یک ساعت به طول انجامید، طرفین درخصوص سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال به مذاکره پرداختند.

افشین قطبی نیز در این نشست نقل کوتاهی از برنامه‌هایش را ارایه و مسولان فدراسیون فوتبال و رییس مرکز توسعه‌ی ورزش قهرمانی نیز در این باره مسایلی را مطرح کردند.


برپايه این گزارش، این نشست درحالی به پایان رسید که هیچ نتیجه‌ی مشخصی مبنی بر نهایی شدن حضور افشین قطبی در پست سرمربی‌گری تیم ملی حاصل نشد.


علی کفاشیان، ریس فدراسیون فوتبال نیز پس از پایان این نشست در فرمود‌وگو با خبرنگار ایسنا تاکید کرد: فرمود‌وگوهای خود با قطبی را ادامه می‌دهیم، ولی هنوز هیچ چیز به صورت قطعی مشخص نیست.

پس از نهایی شدن مذاکرات، نام سرمربی را فراخوان می‌کنیم.


این درحالی هست که مسولان فدراسیون فوتبال از قطبی خواستند که پروازش به شیراز را لغو کند

33:

آخوندي: ساوقت از هرگزينه اي كه فدراسيون فوتبال انتخاب کند حمايت مي كندساعت خبر: 13:0 - تاريخ خبر: 12/12/1386 شهرستان تهران / واحد مرکزي خبر / ورزشي 1386/12/12
سخنگايشان ساوقت با تاكيد بر اينكه ساوقت تربيت بدني در انتخاب سرمربي تيم ملي فوتبال دخالتي ندارد اضافه کرد: ساوقت از هرگزينه اي كه فدراسيون فوتبال انتخاب کند، حمايت مي كند.


به نقل واحد مرکزي خبر؛ محمدآخوندي با اشاره به اخبار و تحليل هاي منتشر شده در برخي نشريات درباره نظر ساوقت پيرامون سرمربيگري تيم ملي فوتبال فرمود: پيش از اين بارها تاكيد شده هست كه ساوقت در موضوعات داخلي فدراسيون ها دخالت ندارد و فقط به بيان چارچوبهاي كلي ورزش كشور و نيز نظارت برعملكرد فدراسيونها ميپردازد و درعين حال از تصميمات صحيح فدراسيون ها نيز با تمام قدرت حمايت مادي و معنايشان مي نمايد.


مديركل امور بين الملل و روابط عمومي ساوقت به حضور مسوولان فدراسيون فوتبال و يكي از نامزدهاي مربيگري تيم ملي در ساوقت اشاره كرد و فرمود: ساوقت تربيت بدني خانه همه اهالي ورزش كشور هست و حضور مسوولان فدراسيون براي ديدار و فرمودگو و رايزني و تعامل با مسوولان مركز توسعه ورزش قهرماني نمي تواند چيز عجيبي باشد.

هر روز صدها نفر از اهالي ورزش در ساوقت حضور مي يابند و مسوولان فدراسيون هاي مختلف درجلسات متعدد موضوعات فدراسيون خود را حل و فصل مي كنند.

فدراسيون هاي ديگري هم پيش از اين با نامزدهاي مربيگري تيم ملي خود در ساوقت حضور يافته اند و نقل داده اند و نظرات كارشناسي مركز توسعه ورزش قهرماني را خواستار شده اند.

عجيب هست كه عده اي قصد دارند اين مسئله را به گونه اي ديگر تفسير نمايند و از اون موافقت يا مخالفت با فرد خاصي را تبليغ كنند.


سخنگايشان ساوقت تصريح كرد: همانگونه كه آقاي هاشمي هم در جلسه با مسوولان فدراسيون فراخوان کر ساوقت چارچوبهاي اصلي و سياستهاي كلان ورزش كشور را مدنظر دارد و موارد كارشناسي خود را در اختيار فدراسيون برنامه مي دهد، اما قطعاً انتخاب سرمربي وظيفه مسوولان فدراسيون هست و ساوقت هيچ دخالتي در اين زمينه نمي كند.

البته با توجه به اهميت فوتبال و توجه ايشانژه امت، ساوقت تاكيد کرده كه فدراسيون فوتبال بايد دركمترين وقت و به سرعت سرمربي را معرفي کند تا بيش از اين وقت از دست نرود.


ايشان اضافه کرد: عجيب هست كه برخي افراد از اين جلسه مخالفت ساوقت با يك گزينه يا موافقت با گزينه هاي ديگر را مطرح مي كنند.

متأسفانه شاهديم كه جريان خزنده اي درحال ايجاد فضاسازي و جوسازي و تبليغات كاذب براي بوجودآمدن فضايي ناسالم هست تا در اون به منافع خود دست يابد و با انتشار اطلاعات و اخبار غلط و جوسازي، اوضاع را به سود خود خاتمه دهد.

قطعاً ساوقت تربيت بدني از طريق مراجع ذيصلاح با اين افراد برخورد حقوقي و قانوني مناسب انجام خواهدداد.


سخنگايشان ساوقت در اين باره اضافه کرد: متاسفانه در فضاي غبارآلود، بحثهاي منطقي نميشود عده اي ازيك طرف بحث دخالت نکردن ساوقت در فوتبال را مطرح مي نمايند و ازسايشان ديگر هر مشكلي در فدراسيون ها از جمله فوتبال پيش مي آيد مجلس، رسانه ها و امت از ساوقت تربيت بدني انتظار جواب دارند.

از طرفي هم وقتي ساوقت تاكيد بر دخالت نکردن و تنها نظارت دارد برخي اصرار دارند كه ثابت كنند ساوقت با فلان مربي موافق يا مخالف هست.


آخوندي از رسانه ها خواست درانتشار اخباردقت بيشتري نمايند و با ارائه نقدها، پيشنهادها و تحليلهاي منطقي و بدور از حواشي خود مسوولان فدراسيون فوتبال را در اداره اين مجموعه ياري دهند.


34:

از بچه ها خواسته بودم که اخبار رو یکجا بزارن تا بتونیم راحت تر دنبال کنیم ولی نمیدونم چرا بی توجهی میکنن

این تاپیک شخصی نیست .

لطفا هر کی خبری اشت همینجا بزاره

35:

شجاعي در فرمود‌وگو با فارس اظهار داشت:
قرارداد مشروط مارتينا فوس با دايشانسبورگ آلمان
پايگاه خبري فارس: گزينه سرمربيگري تيم ملي فوتبال بانوان ايران با تيم دايشانسبورگ آلمان قرارداد مشروط چهارماهه دارد.


فريده شجاعي در فرمود‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري فارس فراخوان نمود: با مارتينا فوس مذاكراتي انجام داده‌ايم؛ اما به دليل اونكه برنامه نيست از اين مربي آلماني در مسابقات مقدماتي جام ملتهاي آسيا هستفاده كنيم، پس از مذاكرات اوليه همه چيز را به آينده موكول كرديم.


ايشان اضافه کرد: اين روزها همه چيز تحت تاثير انتخاب سرمربي تيم ملي آقايان هست و ترجيح مي‌دهيم پس از مشخص شدن اين موضوع، كار بانوان را دنبال كنيم.


شجاعي ادامه داد: مارتينا فوس قرارداد موقتي با تيم دايشانسبورگ آلمان دارد و قرارداد او با اين تيم چهار ماهه هست؛ اما در قراردادش ذكر كرده در صورتي كه تيم ملي فوتبال ايران مرا بخواهد از اين تيم جدا خواهم شد.


تيم ملي بانوان ايران از دوم تادهم فرورين ماه در مسابقات مقدماتي جام ملت هاي آسيا شركت خواهد كرد

36:

كاشانى: اميدوارم مسئولان تكليف قطبى را زودتر مشخص كنند </SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - مدير عامل باشگاه پرسپوليس شهرستان تهران فرمود: اميدوارم هر چه زودتر مسئولان ساوقت تربيت بدنى و فدراسيون فوتبال تكليف افشين قطبى را روشن كنند.

حبيب كاشانى درباره مذاكرات افشين قطبى با مسئولان فوتبال براى هدايت تيم ملى ايران فراخوان نمود: از بدو ورود قطبى به ايران، مانند يك مامور پيگير كارهاى وى بوده ام و از اينكه گزينه اصلى تيم ملى هست، خيلى خوشحالم.

وى ادامه داد: اميدوارم مسئولان فدراسيون فوتبال و ساوقت تربيت بدنى هر چه زودتر تكليف وى را مشخص كنند تا تيم ملى و پرسپوليس زيان نكرده و از بلاتكليفى خارج شوند.

مدير عامل پرسپوليس تصريح كرد: توانايى هاى قطبى را قبول داريم و شك ندارم مى تواند در تيم ملى كارنامه موفقى داشته باشد.

عملكرد وى در پرسپوليس براى ما خوشحال كننده هست زيرا در اين واقعيات سخت به دليل عملكرد خوبش مورد توجه مسئولان برنامه گرفته تا تيم ملى بزرگ ايران را هدايت كند.

كاشانى با اشاره به جلسات امروز صبح با مسئولان فدراسيون فوتبال و ساوقت تربيت بدنى تأكيد كرد: بحث هاى خوبى را مطرح كرديم؛ اما به درخواست اونها منتظر تماس دوباره بوديم كه عدم تماس از سوى فدراسيون فوتبال براى ما سوال برانگيز شده هست.

سپس جلسه برنامه شد اونها در مورد قطبى به ما اطلاع دهند كه تاكنون چنين اتفاقى رخ نداد.

وى اضافه کرد: در باشگاه پرسپوليس شخص اول نيستم كه بخواهم در مورد حضور قطبى در تيم ملى اظهار نظر نهايى داشته باشم، زيرا سعيدلو به عنوان رئيس هيأت مديره تصميم نهايى را در اين زمينه اتخاذ مى كند.

مدير عامل پرسپوليس در خصوص واقعيات كادر فنى تيم پس از جدايى قطبى تأكيد كرد: حميد هستيلى و عليرضا مرزبان از جمله مربيان توانايى هستند كه تاكنون در پرسپوليس عملكرد خوبى داشته اند؛ اما در صورت جدايى سرمربى، هيأت مديره درباره واقعيات اونها تصميم گيرى خواهد كرد.

تاريخ مخابره پيام:يكشنبه 12 اسفند 1386

37:

جملان تعجب آمیز :

دست نشان: قواره پيراهن تيم ملى به تن قطبى گشاد هست! </SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - سرمربى تيم پگاه گيلان با اشاره به خبر احتمال انتخاب افشين قطبى به عنوان سرمربى تيم ملى فوتبال ايران فرمود: درست هست كه قطبى سابقه حضور در تيم هاى مطرح جهان و جام جهانى را در پرونده خود دارد اما به عقيده من قواره پيراهن سرمربيگرى تيم ملى به تن قطبى گشاد هست! «نادر دست نشان» اضافه کرد: بايد اذعان كنم كه به نظر من قطبى براى مربيگرى تيم ملى بى تجربه هست.

تاريخ مخابره پيام:يكشنبه 12 اسفند 1386

38:

اختلاف نظر میان هیئت رئیسه و كمیته تیم های ملی
11 اسفند 1386 19:55
امروز برنامه بود نام سرمربی تیم ملی ایران پس از جلسه میان اعضای هیئت رئیسه با مسئولان ساوقت تربیت بدنی فراخوان شود.


در این میان احتمال حضور افشین قطبی روی نیمكت هدایت تیم ملی فوتبال ایران بسیار محتمل به نظر می رسید ؛ اما باز هم فراخوان نام سرمربی تیم ملی به تعویق افتاد .یكی از مقامات فدراسیون فوتبال كه خواست نامش فاش نشود در فرمودگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر با انتقاد از رسانه ها به علت مطرح كردن نام های مختلف فرمود : هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال روی سه گزینه نظر مثبت دارد .عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اضافه کرد : هیئت رئیسه برای هدایت تیم ملی نخست محمد مایلی كهن ، دوم افشین قطبی و سپس امیر قلعه نوعی را در نظر دارد .وی تاكید كرد : جلسات هیئت رئیسه فدراسیون برای انتخاب سر مربی تیم از میان این سه گزینه ادامه خواهد یافت .این مقام آگاه همچنين گفت : هیئت رئیسه انتخاب نهایی را به آقای كفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال واگذار كرده هست .عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال فرمود : در كمیته تیم های ملی فوتبال گزینه نخست برای هدایت تیم ملی فوتبال افشین قطبی ، دوم قلعه نوعی و سپس مایلی كهن مطرح شد ؛ ولی هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نظرش درباره سرمربی تیم ملی فوتبال متفاوت هست .وی تاكید كرد : انتخاب نهایی با آقای كفاشیان هست ولی اختلافاتی در درون اعضای فدراسیون فوتبال وجود دارد.

ghatreh.com

39:

در فرمود و گو با فارس
سعيدلو: قطبي را به راحتي به تيم ملي فوتبال نمي‌دهيم
پايگاه خبري فارس: رئيس هيئت مديره باشگاه پرسپوليس شهرستان تهران فرمود: با توجه به شايعات اخير، قطبي را به راحتي به تيم ملي نمي‌دهيم.


علي سعيدلو در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، فراخوان نمود: از عدم انتخاب سرمربي تيم ملي مثل عموم امت ناراحت هستم؛ اما اين مورد را به علي آبادي كه معاون رئيس جمهوري هست بارها به صورت حضوري فراخوان كرده‌ام.


ايشان اضافه کرد: با توجه به شايعات اخير كه 17 يا 18 بار فراخوان شد و بالاخره كلمنته كه با حرف‌هاي عجيب نيامد، ما هم قطبي را به راحتي به تيم‌ ملي نمي‌دهيم؛ البته به فكر منافع تيم ملي و پرسپوليس خواهيم بود.


سعيدلو عنوان كرد: در صورت توافقات نهايي با كفاشيان، در يك تا دو روز آينده صحبت خواهيم كرد تا به نتيجه‌اي برسيم و فوتبال ايران از بلاتكليفي درآيد.


رئيس هيئت مديره باشگاه پرسپوليس فراخوان نمود: رفتن قطبي نياز به جلسه هيئت مديره را دارد تا در اين واقعيات حساس، تصميمات غيركارشناسي گرفته نشود.


ايشان فرمود: حضور هستيلي و مرزبان به عنوان جايگزين قطبي نيز تا كنون مورد بررسي برنامه نگرفته هست؛ ولي در صورت تغييرات، حتما كارشناسي خواهيم كرد.


40:

الان یوسفی فرمود علی دایی سرمربی شد

41:

سکان هدايت تيم ملي فوتبال ايران به علي دايي سپرده شد
پايگاه خبري آريا- فدراسيون فوتبال، علي دايي کاپيتان پيشين تيم ملي فوتبال کشورمان را به عنوان سرمربي تيم ملي معرفي کرد.
به نقل سرايشانس ورزشي پايگاه خبري آريا، مسئولان فدراسيون فوتبال بالاخره پس ازمدتها کش و قوس هاي فراوان و دريافت برنامه از برخي مربيان ليگ برتر و مذاکره با اونان سرانجام سکان هدايت تيم ملي را به علي دايي سپردند.

علي کفاشيان فرمود: پس از فرمودگوهاي مقدماتي با دايي در روزهاي گذشته، ايشان امروز برنامه‌هايش را ارائه کرد و در فدراسيون فوتبال نشستي با او داشتيم که به توافق نهايي رسيديم.
رييس فدراسيون فوتبال فرمود: با توجه به تجارب ، توانايي‌ها و قابليت‌هاي " علي دايي " ، فدراسيون فوتبال ايشان را به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران برگزيد.


ايشان درباره دستياران دايي در تيم ملي فوتبال اضافه کرد دايي دستيارانش را به‌زودي معرفي خواهد كرد

42:

علی دائی سرمربی تیم ملی شد
آفتاب : پس از روزها نشست و برگزاری جلسات متعدد علی دايی به عنوان سرمربی تيم ملی فوتبال ايران انتخاب شد.
به نقل خبرگزاریها و به نقل از علی كفاشيان (رئيس فدراسيون)،‌ پس از نشست‌های متعدد در فدراسيون فوتبال، علی دايی به عنوان سرمربی تيم ملی ايران انتخاب شد تا در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 اين تيم را هدايت كند.امير قلعه‌نايشانی، مايلي‌كهن، جلالی و افشين قطبی، نامزدهای انتخاب سرمربی تيم ملی بودند.

اعضای هيئت رئيسه پس از بررسی برنامه هايشان، ترجيح دادند كه اين پست را به سرمربی سايپا واگذار كنند.این در حالی هست که علی دایی حتی در میان گزینه‌های فدراسیون فوتبال برای تصدی پست سرمربیگری تیم ملی برنامه نداشت.

فرموده می‌شود ساوقت تربیت بدنی به علت نسبتی که قطبی با فرح دیبا دارد، مخالف انتصاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال بوده‌است.تيم ملی ايران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 و در دومين مسابقه در روز ششم فروردين سال آينده با تيم ملی كايشانت ديدار حساسی را انجام خواهد كرد

43:

"منصور ابراهيم زاده" مربي تيم ملي فوتبال ايران فرمود : اميدوارم علي دايي بتواند فوتبال ايران را به جايگاه واقعي خود برساند.


ايشان عصر يكشنبه در فرمود وگو با خبرنگار ايرنا اضافه کرد : بسيار خوشحالم كه پس از ماه‌ها ، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران انتخاب شد تا اين تيم بتواند خود را آماده رايشانارايشاني با حريفانش درمرحله مقدماتي جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬كند.


ابراهيم زاده در مورد وضعيت همكاري خود با سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران فراخوان نمود:حق طبيعي هر سرمربي هست كه با توجه به تفكرات خود دستيارانش را انتخاب كند.


ايشان با بيان اينكه هيچ قراردادي با فدراسيون فوتبال ندارد ، خاطر نشان كرد : مثل يك سرباز در خدمت تيم ملي بوده‌ام به طوريكه در سخت‌ترين واقعيات مسئوليت اين تيم را برعهده گرفتم.


مربي تيم ملي فوتبال ايران در پايان اظهاراميدواري كرد كه اين تيم بتواند باارائه بازي‌هاي قابل قبول جواز حضور در رقابت‌هاي جام جهاني ‪۲۰۱۰‬ آفريقاي جنوبي را بدست آورد.


فدراسيون فوتبال ايران روز يكشنبه، "علي دايي" را به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب كرد

44:

پايگاه خبري فرانسه نوشت : فدراسيون فوتبال ايران روز يكشنبه در يك اقدام دور از ذهن "علي دايي" ستاره سابق فوتبال اين كشور و بهترين گلزن جهان را به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال خود انتخاب كرد.


"علي كفاشيان"رييس فدراسيون فوتبال ايران دراين‌باره فرمود: سپس بررسي برنامه‌هاي علي دايي، او رسما به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شد.


ايشان اضافه کرد:درچند روز گذشته مذاكرات مقدماتي را با علي دايي انجام داديم و امروز در جلسه‌اي كه داشتيم او برنامه‌هاي خود را به فدراسيون ارايه داد.


45:

سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران از انتخاب " علي دايي " به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان ابراز رضايت كرد.


" حشمت مهاجراني " روز يكشنبه در فرمود وگو با خبرنگار ايرنا با بيان اين مطلب فرمود نام دايي با فوتبال ايران در جهان عجين شده‌است از همين رو انتخاب ايشان را براي هدايت تيم ملي فوتبال كشورمان موثر مي‌پندارم .


ايشان در ادامه اظهارداشت دايي كار سختي را در پيش رايشان دارد و بايد از تجارب ديگر پيشكسوتان اين رشته ورزشي از جمله افشين قطبي ، امير قلعه نايشاني ، دكتر ذوالفقارنسب و يا ديگر كارشناسان اين رشته ورزشي هستفاده كند.


ايشان با اشاره به حضور پرتعداد دايي در تيم ملي فوتبال ايران فرمود دايي از جمله بازيكناني هست كه سال‌ها در اين تيم حضور داشته هست و به خوبي مشكلات را مي‌داند .


او بايد به تيم ملي فوتبال ايران سرو سامان بدهد و تيم را براي حضور در مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬افريقاتي جنوبي آماده كند.


46:

قطبي: من سرمربي تيم ملي ايران هستم
پايگاه خبري فارس: سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس شهرستان تهران در پايان مسابقه برابر مقاومت سپاسي با اطمينان از قطعيت انتخاب خود به عنوان سرمربي تيم ملي اظهار داشت.


به نقل پايگاه خبري فارس، افشين قطبي، پس از انجام مذاكرات نهايي با مسئولان فدراسيون فوتبال و سپس اونكه به عنوان گزينه نهايي براي هدايت تيم معرفي شد، به شيراز رفت تا پس از بازگشت براي عقد برنامه داد به ديدار كفاشيان برود.


پس از پيروزي 2 بر صفر پرسپوليس برابر مقاومت سپاسي يك خبرنگار از قطبي سوال كرد، آيا شما سرمربي تيم ملي ايران هستيد؟
و ايشان در جواب فرمود: بله من قطعا سرمربي تيم ملي هستم.


خبرنگار مذكور بلافاصله فراخوان مي كند كه علي كفاشيان علي دايي را به عنوان سرمربي معرفي كرده هست و قطبي كه انتظار چنين خبري را نداشت شوكه شده و پس از چند لحظه فراخوان نمود: اين انتخاب را به دايي و فدراسيون فوتبال ايران تبريك مي‌گايشانم و خوشحالم كه پس از مدت‌ها تيم ملي ايران صاحب يك مربي شد.


47:

علي دایی سرمربی تیم ملی فوتبال شد/ کفاشیان: برنامه ما تا جام جهانی هست


پايگاه خبري انتخاب : علی کفاشیان پس از انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی با بیان این مطلب در فرمودگویی، اضافه کرد: خاویر کلمنته بیش از 3 هفته وقت ما را گرفت و در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی بلاتکلیف بودیم تا اینکه دو روز پیش قطعا مشخص شد که این مربی اسپانیایی هدایت تیم ملی ایران را برعهده نخواهد گرفت .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

۱۲ اسفند ماه ۱۳۸۶ ساعت : ۴۶ , ۱۷
پايگاه خبري انتخاب :
علی دایی رسما به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان معرفی شد.پس از کش و قوس های فراوان و مطرح شدن گزینه های مختلف برای هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان، دقایقی پیش علی دایی به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که از افشین قطبی به عنوان گزینه نخست هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان یاد می شد.علی کفاشیان:
انتخاب دایی تاکتیک کاری ما بود / برنامه ما تا جام جهانی هست

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: انتخاب دایی تاکتیک کاری ما بود تا بدون عجله و با برنامه ریزی در این زمینه تصمیم گیری کنیم.علی کفاشیان پس از انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی با بیان این مطلب در فرمودگویی، اضافه کرد: خاویر کلمنته بیش از 3 هفته وقت ما را گرفت و در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی بلاتکلیف بودیم تا اینکه دو روز پیش قطعا مشخص شد که این مربی اسپانیایی هدایت تیم ملی ایران را برعهده نخواهد گرفت .

وی ادامه داد: در این مدت ضمن ادامه مذاکره با کلمنته از مربیان داخلی هم برنامه گرفتیم زیرا می دانستیم اونها توانمندی لازم را برای هدایت تیم ملی در این مقطع دارند، البته از بعضی مربیان برنامه گرفتیم و اون را فراخوان نکردیم تا در فضایی بدون تنش سرمربی تیم ملی را انتخاب کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان همچنین تاکید کرد: انتخاب دایی به نوعی تاکتیک کاری ما بود زیرا بدون عجله و فشار خبری توانستیم با این مربی که توانمندی، تجربه و اعتبار بین المللی دارد به توافق کامل دست یابیم.

وی اضافه کرد: از مسئولان باشگاه سایپا هم تشکر می کنیم که در این مقطع با حضور دایی در تیم ملی موافقت کردند زیرا به وی نیاز داشتیم گرچه اونها هم نماینده ایران در لیگ قهرمانان هستند.

کفاشیان خاطرنشان کرد: دایی باید به زودی کارش را در تیم ملی شروع کرده و تا بیستم اسفندماه نفرات و وقت اردوها را مشخص کند.

وی در انتخاب دستیاران خود اختیار تام دارد و همچنین در انتخاب بازیکنان برگزیده و برنامه ریزی برای موفقیت تیم ملی هم صاحب اختیار هست تا تیمی قدرتمند را جهت موفقیت در مرحله مقدماتی جام جهانی و حتی حضور موفق در سطح جهانی آماده کند.


وی تصریح کرد: قراردادمان با علی دایی یک ساله هست و پس از اون با ارزیابی عملکرد تیم ملی طی این مدت در خصوص تمدید قراردادش با تفاهم کامل تصمیم گیری خواهیم کرد.رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان با ابراز امیدواری از مشورت جامعه فوتبال با کادرفنی تیم ملی برای حرکت رو به جلوی این تیم، فراخوان نمود: طی دو سه روز آینده با دایی نشست هایی را انجام خواهیم کرد تا در خصوص برنامه های آینده تیم ملی صحبت کنیم.

وی اضافه کرد: برنامه ما با علی دایی تا جام جهانی خواهد بود و مطمئنا با سعی و تلاش ایشان ابتدا تیم را به جام جهانی خواهیم برد و پس از اون با تیمی خوب در اون رقابتها شرکت خواهیم کرد.

کفاشیان در پایان فرمود: امیدوارم همه کارشناسان واهل قلم در این حرکت ملی به کادرفنی تیم ملی کمک نمايند زیرا این تیم وابسته به هیچ گروهی نیست و باید به دور از هرگونه سلیقه شخصی برای موفقیت تیم ملی گام بردارند تا این تیم بتواند بهترین نتایج را کسب کند.48:

كفاشيان: دايي در انتخاب دستيارانش اختيار تام دارد</SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - رييس فدراسيون فوتبال فراخوان كرد: قرارداد "علي دايي" به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران يكساله هست.

"علي كفاشيان" روز يكشنبه با بيان اين مطلب فرمود: هدف ما حضور در جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬آفريقاي جنوبي هست و پس از اون براي حضوري موفق در اين رقابتها برنامه‌ريزي مي‌كنيم.

ايشان در جواب به اين سووال كه "اين همه بالاتكليفي براي چه بود؟" تصريح كرد: تصميم "خاايشانر كلمنته" براي حضور در تيم ملي وقت ما را گرفت و نهايتا دو روز گذشته رسما هرگونه ارتباط با ايشان را قطع كرديم.ايشان بيان‌داشت: برنامه نيست با عجله براي تيم ملي فوتبال ايران كه يكي‌از مهمترين علايق امت هست تصميم‌گيري شود.كفاشيان با اشاره به اين كه مربيان داخلي توانمندي لازم را براي هدايت تيم ملي ايران دارند، ادامه داد: پس از عدم حضور كلمنته به سراغ مربيان داخلي رفتيم و برنامه‌هاي اونان را در مدت وقت كوتاه دريافت كرديم.رييس فدراسيون فوتبال اضافه کرد: اعضاي هيات رييسه با توجه به
توانمندي‌هاي دايي وبرنامه‌هاي ارايه شده ايشان ، براي حضورش در تيم ملي به توافق رسيد.ايشان در خصوص باشگاه سايپا نيز اظهارداشت: با توجه به حضور اين تيم در رقابتهاي باشگاه‌هاي آسيا به اونها قول داديم كه تا وقت يافتن جانشين براي دايي ايشان مي‌تواند به اين تيم نيز كمك كند.كفاشيان تصريح كرد: اما پس از حضور جانشين دايي در تيم سايپا ايشان بايد تمام وقت در اختيار تيم ملي فوتبال باشد.ايشان با تاكيد بر اين‌كه دايي در انتخاب دستيارانش اختيار تام دارد، فرمود: از ايشان خواستيم تا سه روز آينده دستيارانش را به فدراسيون فوتبال معرفي كند.رييس فدراسيون فوتبال بيان داشت: به‌طور قطع دايي از ديگر مربيان نيز براي هدايت تيم ملي كمك خواهد گرفت و از تجارب اونان بهره مي‌جايشاند.به فرموده ايشان، دايي تا ‪ ۲۰‬اسفندماه بايد اسامي تيم ملي را فراخوان و نفرات را مشخص كند.
49:

ساوقت تربيت بدني از علي دايي ‌حمايت‌ مي‌كند</SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - محمد آخوندي سخنگايشان ساوقت تربيت بدني فرمود: اين ساوقت از سرمربي منتخب فدراسيون فوتبال براي هدايت تيم ملي فوتبال ايران حمايت مي‌كند.

همانطور كه پيش از اين نيز فراخوان كرده بوديم ، ساوقت تربيت بدني از گزينه فدراسيون فوتبال براي تصدي سرمربيگري تيم ملي حمايت مي‌كند .ايشان اضافه کرد: ما هرگونه مساعدتي كه لازم باشد انجام خواهيم داد و اميد داريم ديگر افراد نيز براي اعتلاي تيم ملي به سرمربي اين تيم كمك كنند.آخوندي در پايان ابراز اميدواري كرد تيم ملي فوتبال ايران با كسب نتايج مطلوب به مرحله نهايي مسابقات فوتبال جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬افريقاي جنوبي صعود كند

50:

ناصر حجازی در فرمودگو اختصاصی با ایسکانیوز:در خصوص تیم ملی ،حتی یک کلمه حرف نمی زنم// برای افرادی که در موفقیتهای هستقلال نقش مرا کمرنگ می نمايند،متاسفمتهران- خبرگزاری اسکانیوز: مدیر ساوقت فوتبال هستقلال شهرستان تهران با خودداری از اظهارنظر در خصوص وضعیت تیم ملی فرمود: متاسفانه مسئولین فوتبال هیچ توجهی به نظرات پیشکسوتان و دل سوختگان این رشته ندارند .
به فرموده وی < به همین دلیل حاضر نیستم حتی یک کلمه درخصوص تیم ملی صحبت کنم زیرا دوست ندارم حرف هایی را به زبان بیاورم که کسی به اون توجهی ندارد.
ناصر حجازی روز یکشنبه در فرمودگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران دانشجوئی ایران "ایسکانیوز" در خصوص دیدار هستقلال شهرستان تهران در مقابل برق شیراز خاطر نشان ساخت: بچه ها در این دیدار بازی بسیار خوبی را ازخودبه نمایش گذاشتند البته باتوجه به روند رو به رشدی که تیم هستقلال در پیش گرفته هست و هماهنگ تر بازیکنان جوان مطمئن باشید هستقلال نیز یکی از مدعیان اصلی قهرمانی خواهد بود.
وی اضافه کرد: ما باید بازی به بازی بهتر شویم و مطمئن باشید اگر بازیکنان ما آمادگی واقعی خود را در زمین به نمایش بگذارند صبا را به راحتی از پیش رو بر می داریم و با این پیروزی گام بلندی برای قهرمانی بر خواهیم داشت.
حجازی در ادامه به ایسکانیوز فرمود: هستخوانبندی اصلی تیم هستقلال برای من هست وطبعاباخت و برد اون نیزبه من بازمی گردد زیرا این تیم را خود من بسته ام و تمام مسائل این تیم به من بر می گردد.

متاسفم برای افرادی که باخت های هستقلال را فقط به من نسبت می دهند و نقش من را در موفقیت های این تیم کمرنگ می نمايند.
مدیر ساوقت فوتبال هستقلال شهرستان تهران در خصوص آینده هستقلال شهرستان تهران در این فصل تصریح کرد: مطمئن باشید هستقلال از بحران خارج شده هست و تنها هدف ما کسب عنوان قهرمانی هست.

بازیکنان ما می توانند به راحتی در جام حذفی و لیگ برتر قهرمان شوند و مطمئن باشید جوانان امروز هستقلال در فصل آینده حرف های زیادی برای فرمودن خواهند داشت.
حجازی با اشاره به وضعیت داوری دیدار هستقلال شهرستان تهران مقابل برق شیراز به ایسکانیوز فرمود: هر آدمی ممکن هست اشتباه کند و اشتباهات داوری جزئی از فوتبال هست که رحیمی مقدم نیز در دیدار ما مقابل برق اشتباهاتی داشت

51:

سرمربي تيم فوتبال ابومسلم مشهد مقدس در واكنش به انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران فرمود: بايد اختلافات را كنار بگذاريم و از سرمربي جديد تيم ملي حمايت كنيم.


پرايشانز مظلومي روز يكشنبه در فرمود و گو با ايرنا اضافه کرد: به دايي تبريك مي‌گايشانم، اميدوارم همانگونه كه در دوران بازيگري‌اش موفق بود در هدايت تيم ملي هم به موفقيت برسد.


ايشان فرمود: تمامي گزينه‌هايي كه براي هدايت تيم ملي درنظر گرفته شده بودند از صلاحيت لازم برخوردار بودند و بايد ديد چه اتفاقاتي در ‪ ۲۴‬ساعت اخير رايشان داده كه حكم هدايت تيم ملي به نام دايي زده شد.


او اضافه کرد: با اين انتخاب كه مطمئن هستم با در نظر گرفتن تمامي واقعيات صورت پذيرفته، همه وظيفه داريم با كنار گذاشتن اختلافات به موفقيت دايي در تيم ملي كمك كنيم.


مظلومي ادامه داد: دايي بايد هوشيارانه دستياران خود در تيم ملي را انتخاب كند و بدون از دست دادن موقعيتي كه زياد هم نيست، تيم را براي ديدارهاي آتي در چارچوب مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬آماده نمايد.


ايشان فرمود: دايي بايد در نظر داشته باشد هدايت تيم ملي با سرمربيگري در تيم سايپا تفاوت زيادي دارد، طي چند هفته اخير اين مربي جوان كشورمان حواشي زيادي را در مصاحبه‌هاي مختلف بوجود آورد كه اين به پيكره تيم او ضربه مي‌زد، او در تيم ملي بايد بدون پرداختن به اينگونه حاشيه‌ها تنها موفقيت تيم را درنظر بگيرد.


سرمربي تيم ابومسلم كه خود كانديداي هدايت تيم ملي "ب" هست در خصوص احتمال همكاري‌اش با دايي در تيم ملي فرمود: قطعا حضور در كادر فني تيم ملي براي هر كدام از مربيان كشورمان افتخار بزرگي هست و من هم در صورتي كه پيشنهادي در اين خصوص دريافت كنم قطعا به اون فكر خواهم كرد و تصميم خواهم گرفت

52:

شبكه خبري بي‌بي‌سي با اشاره به انتخاب " علي دايي"، به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران فرمود : به‌اين ترتيب تيم ملي ايران كه از حدود هفت ماه پيش و سپس بركناري "امير قلعه نايشاني" در پايان مسابقات جام ملتهاي آسيا بدون سرمربي بود، از بلاتكليفي خارج شد.


بي‌بي‌سي اضافه کرد: دايي ‪ ۳۹‬ساله از سال ‪ ۱۳۷۲‬تا سال ‪ ۱۳۸۵‬از( ‪ ۱۹۹۳‬تا ‪(۲۰۰۶‬ در تيم ملي ايران بازي مي‌كرد و در اين مدت ‪ ۱۴۹‬بار با پيراهن تيم ملي ايران به ميدان رفت و بيش از ‪ ۱۰۰‬بار گل زد و تنها بازيكن تاريخ فوتبال جهان هست كه بيش از يكصد گل ملي به ثمر رسانده هست.


ايشان همينطور فصل گذشته در اولين تجربه مربيگري خود، سرمربيگري باشگاه " سايپا" را برعهده گرفت و توانست اين تيم را به قهرماني ليگ برتر ايران برساند.


البته سايپا در اين فصل وضعيت چندان خوبي ندارد و در وقت حاضر در رده دهم ليگ برتر هست.


"علي كفاشيان"، رئيس فدراسيون فوتبال ايران، فراخوان كرد قرارداد اين فدراسيون با دايي يك ساله هست و سپس اون درباره تمديد قرارداد تصميم گيري خواهد شد.


به فرموده كفاشيان ، دايي به زودي دستيارانش در تيم ملي ايران را معرفي و بازيكنان موردنظرش را به اردو دعوت خواهد كرد.


بي‌بي‌سي تاكيد كرد: دايي بايد در اولين گام تيم ايران را در مسابقات مقدماتي جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬آفريقاي جنوبي رهبري كند.

ايران در اولين ديدار خود در اين چارچوب در ورزشگاه آزادي شهرستان تهران با تيم سوريه مساايشان كرد.


بازي بعدي ايران در چارچوب مقدماتي جام جهاني روز ششم فروردين و در كايشانت خواهد بود.

البته برنامه هست تيم ملي ايران روز دوم فروردين در بحرين ديداري دوستانه با تيم ملي اين كشور انجام كند.


پيش از معرفي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي، مسئولان فدراسيون فوتبال ايران ماه‌ها به دنبال يك مربي خارجي براي تيم ايران بودند و در اين راه بعضي از اين گزينه‌ها به ايران سفر كرده و قراردادهاي اوليه با فدراسيون ايران امضا كردند.


"خاايشانر كلمنته"، سرمربي سابق تيم ملي اسپانيا، يكي از جدي‌ترين اين گزينه‌ها بود كه چند هفته پيش به شهرستان تهران سفر كرد و عملا به عنوان سرمربي تيم ملي ايران معرفي شد.

اما پس از چندي مشخص شد كه دو طرف بر سر جزئيات قرارداد،از جمله ميزان حضور كلمنته در ايران، توافق ندارند و به اين ترتيب حضور ايشان در ايران منتفي شد.


بي‌بي‌سي درادامه اضافه کرد: سپس منتفي شدن حضور كلمنته، مسئولان فدراسيون فراخوان كردند كه سرمربي تيم ملي قطعا ايراني خواهد بود و از ميان گزينه‌هاي موجود، به نظر مي‌رسيد " افشين قطبي" ، سرمربي فعلي پرسپوليس، شانس بيشتري براي نشستن بر نيمكت تيم ملي ايران داشته باشد.

حتي بعضي از رسانه ها در دو سه روز اخير خبر سرمربي شدن آقاي قطبي را مخابره كردند.


اما به فرموده كفاشيان، با اينكه فدراسيون با قطبي به توافق كامل رسيده بود، اما " علي سعيدلو"، از اعضاي هيات مديره باشگاه پرسپوليس و معاون رئيس جمهور ايران، از فدراسيون خواسته تا قطبي را از پرسپوليس جدا نكنند و همين مساله باعث منتف شدن حضور ايشان در تيم ملي شد.


53:

فرانس پرس: ماه‌ها جست وجو براي يافتن سرمربي تيم ملي فوتبال ايران تمام شد</SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - پايگاه خبري فرانسه نقل كرد: فدراسيون فوتبال ايران با انتخاب "علي دايي" به عنوان سرمربي جديد تيم ملي فوتبال اين كشور به ماه‌ها جست وجو براي پست هدايت يكي از تيم‌هاي قدرتمند آسيا پايان داد.دايي كه بهترين گلزن تاريخ مسابقات ملي فوتبال جهان هست ماه گذشته به عنوان يكي از گزينه‌هاي مربيگري تيم ملي براي مسابقات جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬مطرح شد اما همه توجه‌ها رايشان مربي ايراني آمريكايي تيم پرسپوليس يعني "افشين قطبي" بود."علي كفاشيان" رييس فدراسيون فوتبال ايران پس از انتخاب دايي با فراخوان اين خبر فرمود: سپس بررسي برنامه‌ها دايي او را انتخاب كرديم.

در چند روز گذشته مذاكراتي را با او انجام داديم و امروز در جلسه‌اي كه داشتيم او برنامه‌هايش را به فدراسيون ارايه كرد.فدراسيون فوتبال ايران ماه‌ها براي انتخاب سرمربي تيم ملي فوتبال تلاش كرد و در اين مدت نام تعدادي از مربيان صاحب نام خارجي مطرح شد، دو مربي نيز ظاهرا انتخاب شدند اما بعد اين خبرها با اظهارات ضد و نقيضي تكذيب شد.تيم ملي فوتبال ايران با تساايشان بدون گل مقابل تيم نه چندان قدرتمند سوريه و نمايش عملكردي كه نشان‌دهنده تاثيرات نداشتن سرمربي بود، مسابقات مقدماتي جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬را خوب شروع نكرده هست.دايي اكنون مسووليت دارد تيم ملي را براي مسابقه بعدي مقابل كايشانت كه روز ‪ ۲۶‬مارس (‪ ۷‬فروردين) هست، آماده كند.كفاشيان فراخوان نمود: او تمامي برنامه‌هاي خود را براي تيم ملي ارايه خواهد داد و همانند روزهايي كه جزء بهترين بازيكنان جهان بود، نهايت تلاش خود را به عنوان سرمربي انجام مي‌دهد.ايشان اضافه کرد: او از فردا كار خود را با اختيارات كامل شروع مي‌كند.برنامه اصلي او بردن ايران به جام جهاني هست.دايي كه سابقه بازي در بايرن مونيخ و هرتابرلين آلمان را دارد بدون ترديد مشهورترين بازيكن تاريخ فوتبال ايران هست و همچنان ركورد بيشتري گل ملي جهان را نيز در اختيار دارد.او سال گذشته از دنياي بازيگري خداحافظي كرد و از اون وقت به بعد هدايت تيم سايپا را بر عهده گرفت.علاقمندان به فوتبال ايران ممكن هست از انتخاب اسطوره فوتبال اين كشور به عنوان سرمربي تيم ملي تعجب كنند اگرچه حرف و حديث‌هايي هم در مورد تجربه كم او در مربيگري زده شده هست.تيم ملي فوتبال ايران با وجود در اختيار داشتن ستارگاني همچون "اوندرانيك تيموريان" هافبك بولتون و "مهدي مهدايشان كيا" از تيم اينتراخت فرانكفورت، سپس حذف در دور اول مسابقات جام جهاني ‪ ، ۲۰۰۶‬نتوانسته هست عملكرد خوبي از خود به نمايش بگذارد.پيش از ايشان برنامه بود "خاايشانر كلمنته" اسپانيايي به عنوان سرمربي تيم ملي ايران انتخاب شود اما مخالفت او براي اقامت دائم در ايران مسوولان را بر اون داشت كه به دنبال يك مربي داخلي بگردند.بر همين پايه به نظر مي‌رسيد "افشين قطبي" براي اين سمت انتخاب خواهد شد اما توافق نهايي صورت نگرفت

54:

پايگاه خبري رايشانترز از شهرستان تهران نقل داد...


پس از اونکه دو پايگاه خبري ايراني امروز يکشنبه فراخوان نمودند فدراسيون فوتبال ايران سرانجام سرمربي تيم ملي فوتبال ايران را انتخاب کرد اما نام افراد مختلفي را براي اين سمت فراخوان نمودند، تلاش ايران براي يافتن سرمربي تيم ملي فوتبال اين کشور وارد پيچ و تاب جديدي شد.


پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا) به نقل از علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال اين کشور فراخوان نمود ، علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران انتخاب شد.


کفاشيان نقل پايگاه خبري فارس را تکذيب کرد که به نقل از مهدي تاج، معاون رييس فدراسيون فوتبال ايران امروز فراخوان نموده بود، افشين قطبي سرمربي تيم پرسپوليس شهرستان تهران به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال انتخاب شده هست.


مقامات رسمي در فدراسيون براي اظهار نظر در اين باره در دسترس نبودند.


فدراسيون فوتبال ايران در ابتدا سعي کرد تا خاايشانر کلمنته مربي اسپانيايي را براي اين سمت به خدمت بگيرد اما به دليل خودداري کلمنته از زندگي در ايران در وقت مربيگري اش،‌ اين گزينه لغو شد.


تلاش فدراسيون براي به خدمت گرفتن آرتور جرج مربي پرتغالي نيز ناموفق بود

55:

اطلاعیه باشگاه سایپا در خصوص انتخاب دایی به عنوان سرمربی تیم ملیباشگاه سایپا پس از انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال اطلاعیه ای صادر کرد.به نقل خبرگزاری مهر، در این اطلاعیه آمده هست: " اینک در روزهای پایانی سال 1386، سالی که به یمن شمیم هدایت مقام معظم رهبری به سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی نامگذاری شده و دمادم اون با همت دولت مهروز، مایه افتخار و برکت برای این آب و خاک عزیز بوده هست، شرکت فرهنگی - ورزشی سایپا افتخار دارد تا به نمایندگی از گروه خودروسازی سایپا صفحه زرین دیگری بر این دفتر هزار برگ بیافزاید.
سالی که در آغاز علمی اش حضور در جمع کشورهای مجهز به دانش هسته ای را جشن گرفته و در لحظه لحظه اش در علم و سیاست و ورزش و ...

حضور داشتیم و حماسه و موفقیت، در پایان ورزشی اش انتظاری شکست گرفت کمی طولانی".


در ادامه اطلاعیه باشگاه سایپا اشاره شده هست: " اینک که کارشناسان و مسئولان امر در گزینه انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به نام علی دایی این اسطوره جهانی و بین المللی فوتبال کشور رسیده اند، سایپا به خود می بالد و روزهای سخت پس از گذشت جام جهانی انتخابی داشته تاریخی.

سایپا بر این انتخاب پافشاری کرد و در روزهای طوفانی و سرد فوتبالش همانند اوقات گرم و خوش قهرمانی در کنار این اسطوره ماند".
همچنین در ادامه این اطلاعیه آمده هست: " دایی در سایپا به جرگه مربیان پیوست و سایپا با دایی قهرمان ایران شد.

دایی در سایپا از دنیای بازی فوتبال خداحافظی کرد و سایپا با دایی به لیگ قهرمانان آسیا رسید.

در این ایام که دوستداران فوتبال و ورزش کشور چشم انتظار سرمربی تیم ملی کشورشان بودند، خانواده بزرگ گروه خودروسازی سایپا به خود می بالد که یکبار دیگر صلاح ملی را بر صلاح خود ارجح دانسته و در چنین شرایط حساسی و در آستانه نخستین دیدارش در لیگ قهرمانان آسیا گوهر گرانقدر فوتبال ایران را به تیم ملی تقدیم می کند" .
در پایان این اطلاعیه آورده شده هست: " اینک که علی دایی در روزهای آینده هموقت در دو میدان سخت بین المللی برای عزت و سربلندی ایران اسلامی نبردی تازه را آغاز می کند، امیدواریم این بار همه ما در کنارش باشیم.


شرکت فرهنگی ورزشی سایپا به نمایندگی از گروه خوردو سازی سایپا این انتخاب را به فال نیک گرفته و امید هست که تیم ملی ایران با عنایت پروردگار، حمایت ملت، همت بازیکنان و درایت سرمربی خود بتواند افتخار جدیدی برای ایران اسلامی رقم زده و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در میان تیم های حاضر در جام جهانی آینده به اهتزاز در آورد".


56:

به نقل شبكه خبر ، فیفا در سایت اینترنتی خود در گزارشی همراه با تصاویری از كاپیتان سابق تیم ملی كشورمان ، خبر انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی را منتشر كرده هست.

در قسمتی از این نقل آمده هست : علی دایی ستاره افسانه ای فوتبال ایران به صورت ناگهانی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران انتخاب شد تا این تیم را در راه رسیدن به جام جهانی 2010 افریقای جنوبی هدایت كند.

57:

afc نقل داد:ناگهان علی دایی به تیم ملی برگشتفدراسیون فوتبال ایران پس از ماهها مذاکراه با مربیان مختلف خارجی و در حالیکه به سوی مربیان داخلی روی خوش نشان داده بود یکشنبه عصر ناگهان علی دایی را به عنوان سر مربی آینده فراخوان نمود.به نقل خبرگزاری مهر، سایت کنفدراسیون فوتبال نوشت: کاپیتان پیشین تیم ملی ایران که در پایان فصل گذشته بازیهای لیگ برتر و با قهرمانی سایپا از فوتبال خداحافظی کرد اینک با برنامه دادی یکساله و در شرایطی که برنامه هست تیم سایپا را نیز در لیگ ایران و لیگ قهرمانان آسیا هدایت کند تا چند روز دیگر لیست بازیکنان تیم ملی را فراخوان خواهد کرد.


رکورد دار گلزنی ملی جهان پس از تساوی پر انتقاد ایران برابر سوریه، تیم ملی را در بازی دوم مرحله انتخابی جام جهانی برابر کویت آماده خواهد کرد.


رسانه های ایران که از خبر انتخاب دایی غافلگیر شده بودند در مصاحبه هایی نوشتند که مربی سایپا از این اتفاق خوشحال هست و برنامه خود را به زودی به فدراسیون فوتبال خواهد داد.


علی دایی در این مورد به یکی از خبرگزاری های داخلی فرمود: " ما برای فعالیت در تیم ملی تمامی صحبت‌ها را انجام دادیم و من با افتخار در خدمت تیم ملی خواهم بود.

درحال حاضر برای اون‌که درباره‌ی سایر مسایل صحبت کنم، بسیار زود هست.

منتظر جلسه‌ی بعدی با مسئولان فدراسیون فوتبال هستم.

تا برنامه هایم را به طور دقیق تری مشخص کنم".


در چند روز گذشته پس از اونکه مذاکرات ایران – کلمنته پیچیده شد فدراسیون چند مربی ایرانی از جمله افشین قطبی، امیر قلعه نویی، بیژن ذوالفقار نسب و ترکیب مایلی کهن و جلالی را به عنوان کاندیداهای مربیگری تیم ملی معرفی کرد که البته روی نام اول تاکید بیشتری وجود داشت.

به همین دلیل و در شرایطی که طرفداران فوتبال و رسانه ها منتظر شنیدن نام های تکراری روزهای اخیر بودند فراخوان ناگهانی مربیگری علی دایی به خبر ویژه ای تبدیل شد.


علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در این باره فرمود: "ما با قطبی به توافق کامل رسیده بودیم اما، سعیدلو رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نگرانی خود را از جدایی قطبی از پرسپولیس فراخوان نمود و از ما خواست که روی گزینه‌های دیگر فکر کنیم".
کفااشیان درباره روابط دایی با بازیکنان دیگر به همان خبرگزاری فرمود: "هیچ اختلافی بین بازیکنان و علی دایی وجود ندارد و کسی قصد تحریم کردن حضور در تیم ملی را ندارد".
دور جدید تمرینات تیم ملی فوتبال ایران برای رویارویی با کویت برنامه هست از روز 20 اسفندماه آغاز شود.

58:

خداحافظي بي سرانجام در رختكن
اعضاي تيم فوتبال پرسپوليس از قطبي دلجايشاني كردند
پايگاه خبري فارس: اعضاي تيم فوتبال پرسپوليس شهرستان تهران در پي عدم انتخاب افشين قطبي به عنوان سرمربي تيم ملي با وجود فراخوان قبلي، از ايشان دلجايشاني كردند.


به نقل پايگاه خبري فارس، افشين قطبي كه از سايشان مسئولان فدراسيون فوتبال قول احراز سمت سرمربيگري تيم ملي را دريافت كرده بود، پيش از ديدار پرسپوليس مقابل مقاومت سپاسي شيراز در رختكن حاضر شده و از بازيكنان خواست به عنوان آخرين بازي كه ايشان همراه اونان هست، با پيروزي زمين مسابقه را ترك كنند.


قطبي حتي فراخوان كرد اختلاف نظر با برخي نفرات را نيز فراموش كرده و در تيم ملي مسائل را لحاظ نمي كند و به نوعي از نفرات تيم خداحافظي كرد؛ اما پس از پايان بازي فراخوان شد، علي دايي سرمربي تيم ملي شده هست.


در پي اين مسئله، مديرعامل باشگاه، كادر فني، بسياري از بازيكنان و و همينطور بعضي از اعضاي هيئت مديره از افشين قطبي دلجايشاني كردند.


قطبي سپس بازي با مقاومت نيز فراخوان كرده بود كه بدون شك سرمربي تيم ملي ايران هست

59:

بازتاب انتخاب مربي تيم ملي در پايگاه خبري فيفا:
علي دايي پس از ماه‌ها جستجو سرمربي ايران شد
پايگاه خبري فارس: علي دايي پس از ماه‌ها جستجو، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران شد.


به نقل پايگاه خبري فارس، پايگاه خبري فدراسيون بين المللي فوتبال در گزارشي پيرامون انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي نوشت: ايران مهاجم بين المللي سابق خود را به عنوان سرمربي جديد تيم ملي فوتبال برگزيد.

انتخابي كه شوكي تازه به جريان طولاني گزينش سرمربي تيم اين كشور وارد ساخت و به اين روند كه ماه‌ها به طول انجاميده بود،‌خاتمه داد.


دايي كه بهترين گلزن تاريخ فوتبال جهان هست، از ماه گذشته به عنوان يكي از گزينه هاي مورد نظر براي هديت تيم ملي در راه مقدماتي جام جهاني 2010 مطر ح شد، ‌هر چند بيشتر از او بحث انتخاب افشين قطبي كه مليت دو گانه ايراني و آمريكايي دارد،‌ مطرح بود.


اين سايت از قول علي كفاشيان عنوان كرد: سپس امتحان و بررسي برنامه هاي علي دايي به اين نتيجه رسيديم كه به عنوان سرمربي تيم ملي برگزيده شود.

در روز هاي اخير با ايشان صحبت كرديم و به زودي براي كمك به اجراي برنامه هايش جلسه خواهيم داشت.


اين سايت در ادامه عنوان كرد: علي دايي درحالي زمام امور تيم ملي ايران را برعهده مي گيرد كه تيمش اينك در مرحله مقدماتي جام جهاني با تيم ملي سوريه بازي كرده و تنها يك تساايشان كسب كرده هست.


كفاشيان در مورد دايي اضافه کرد: دايي تمام برنامه هاي خود را براي تيم ملي به مورد اجرا خواهد گذاشت و اين مسئوليت در بهترين سطح ممكن انجام خواهد داد.


در پايان اين نقل سايت فيفا به عناايشانن، ‌افتخارات و سوابق باشگاهي دايي در سطح داخلي و بين المللي اشاره كرد.60:

اظهارنظر علي کريمي درباره انتخاب علي دايي// انتظار ندارم به تيم ملى دعوت شوم
خبرگزاي آريا- بازيكن تيم ملى فوتبال ايران فرمود: دايى بهترين انتخاب هست اما انتظار دعوت شدن به تيم ملى را ندارم.
به نقل سرايشانس ورزشي پايگاه خبري آريا، «على كريمى» همينطور فراخوان نمود: در بين گزينه ها، بهترين و شايسته ترين فرد انتخاب شد؛ هرچند فكر نمى كردم در اين آشفته بازار، اسم على دايى به عنوان سرمربى مطرح شود.

وى ادامه داد: هميشه افسوس مى خوردم كه چرا در بين گزينه ها، اسمى از على دايى برده نمى شود؛ در حالى كه به خاطر سوابقش، بهترين نفر براى مربيگرى هست.

او در سال اول مربيگرى اش سايپا را قهرمان ليگ كرد.

قهرمانى با چنين تيم هايى، نشان از مديريت و قدرت بالا دارد.

على كريمى عنوان كرد: او در سال دوم مربيگرى خود در سايپا دستش خالى شد و بازيكنان زيادى از اين تيم رفتند با اين حال، تيمى ساخت كه اگرچه مدعى قهرمانى نيست اما باعث هراس بزرگان فوتبال هست.

وى در مورد ارتباط نه چندان مطلوب خود با على دايى، فراخوان نمود: همان وقت كه عنوان مى كردند رابطه من و او مناسب نيست، هر روز قسم مى خوردم كه مشكلى نداشتم.

در جام جهانى كه به ساك پزشك تيم لگد زدم، دايى بود كه مرا بغل كرد و دلدارى داد.

پيش از اين كه او به عنوان يك گزينه مطرح شود نيز از او حمايت كرده بودم.

وى ادامه داد: به خاطر اين كه همبازى سابقم سرمربى تيم ملى شده هست، بايد با فداكارى بيشتر و تلاش مضاعف براى موفقيت تيم ملى كار كنيم تا تيم ملى مقتدر داشته باشيم كه باعث سرافرازى ايران شود.

على كريمى در خصوص احتمال دعوت نشدنش به تيم ملى ايران فرمود: انتظار دعوت شدن را ندارم؛ حتى اگر اين اتفاق هم بيفتد و در تيم ملى حضور نداشته باشم، باز هم مى گايشانم بهترين گزينه انتخاب شده هست.

وى اضافه کرد: يكى از خصوصيات مثبت على دايى اين هست كه فردى مقتدر هست كه به سفارش شخصى توجه نمى كند و در سايه نام شخصى برنامه نمى گيرد.

61:

علي دايي چگونه سرمربي تيم ملي شد
پايگاه خبري آريا- رئيس فدراسيون فوتبال ، انتخاب علي دايي به سرمربي گري تيم ملي فوتبال ايران را نوعي تاکتيک کاري دانست.


به نقل سرايشانس ورزشي پايگاه خبري آريا، رئيس فدراسيون فوتبال تاکيد کرد: انتخاب دايي تاکتيک کاري ما بود تا بدون عجله و با برنامه ريزي در اين زمينه تصميم گيري کنيم.
علي کفاشيان فرمود: بحث سرمربيگرى در تيم ملى، بحث حساسى بود و نمى توانستيم تصميم عجولانه اى بگيريم.

از سوى ديگر خاايشانر كلمنته هم وقت زيادى از ما گرفت تا 48 ساعت گذشته هم اين مربى اسپانيايى در حال مذاكره با فدراسيون فوتبال بود با اين حال واقعاً تكليف معلوم نبود.

رئيس فدراسيون فوتبال در ادامه فرمود: سرانجام با توجه به جميع واقعيات «على دايى» را به عنوان سرمربى تيم ملى انتخاب كرديم.

شايد برخى بر اين باور باشند كه سرمربى جديد ايران ناگهانى انتخاب شده هست چون نام وى در ميان گزينه هاى مطروحه نبود.

براى روشن شدن افكار عمومى بايد عرض كنم مذاكره با على دايى از مدت ها پيش شروع شده بود چون پيش بينى مى كرديم كه مذاكرات با كلمنته كه به دنبال وقت تلف كردن بود به جايى نرسد.

وى اضافه کرد: به خاطر دور ماندن از حاشيه و جنجال، فدراسيون با تاكتيك خاصى شروع به مذاكره با على دايى كرد.

البته قبل از مذاكره با وى، برنامه اى از او دريافت نكرده بوديم با اين حال تمام امور هماهنگ شده بود و طرفين مى دانستند دنبال چه هستند.

روز گذشته هم آخرين نشست را با دايى داشتيم و او هم برنامه هايش را ارائه كرد كه در نهايت به توافق نهايى رسيديم.كفاشيان در توضيح علل انتخاب دايى به عنوان سرمربى جديد تيم ملى فراخوان نمود: على دايى يك چهره بين المللى با كوله بارى از تجارب گرانبهاست كه شامل فعاليت هاى وى در عرصه مربيگرى نيز مى شود.

او هر چند در زمينه مربيگرى يك مهره جوان به شمار مى رود با اين حال كارنامه درخشانى دارد.

به هر حال اميدواريم دايى هر چه زودتر برنامه هاى خود را فراخوان كند و تصميم نهايى را در مورد دستيارانش بگيرد.رئيس فدراسيون ادامه داد: از باشگاه سايپا هم كمال تشكر را دارم كه در خصوص انتخاب على دايى به عنوان سرمربى تيم ملى نهايت همكارى را با فدراسيون داشت.

البته همگان مى دانند سايپا نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسياست با اين حال موضوع تيم ملى اولايشانت فوتبال ايران هست.

اميدواريم على دايى تمام توانمندى هاى قابل تحسين خود را در راستاى آماده سازى تيم ملى به كار گيرد و بتواند همچون دوران پربار بازى كردن و گلزنى اش در عرصه مربيگرى هم بهترين باشد.

62:

علي دايي: با افتخار در خدمت تيم ملي خواهم بود
پايگاه خبري آريا- سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران فرمود: با افتخار در خدمت تيم ملي بوده، و در اين تيم فعاليت مي‌کنم.به نقل سرايشانس ورزشي پايگاه خبري آريا، علي دايي پس از انتخاب با عنوان سرمربي تيم ملي ايران اظهار کرد: صحبت‌هايم با مسئولان فدراسيون فوتبال را انجام دادم و با توجه به توافقي که ميان هر دو طرف وجود داشت، سرمربي‌گري تيم ملي را قبول کردم.ايشان فرمود: ما براي فعاليت در تيم ملي تمامي صحبت‌ها را انجام داديم و من با افتخار در خدمت تيم ملي خواهم بود.دايي اضافه کرد: درحال حاضر براي اون‌که درباره‌ي ساير مسايل صحبت کنم، بسيار زود هست.

منتظر جلسه‌ي بعدي با مسئولان فدراسيون فوتبال هستم.سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران تاکيد کرد: برنامه‌هايم براي تيم ملي را که با مسئولان فدراسيون در ميان گذاشته‌ام، پس از جلسه‌ي مجدد با هيات رييسه‌ي فدراسيون رسما فراخوان خواهم کرد

63:

اقبالى :تصميم گيرنده اصلى على آبادى هست نه كفاشيان! </SPAN>
تهران IranSport.Net - مربى تيم فوتبال صباباترى فرمود: كفاشيان با فراخوان نام بعضى از مربيان براى تصدى پست سرمربيگرى تيم ملى، شان فوتبال ايران را پائين آورده هست.

«مسعود اقبالى» خاطر نشان كرد: متاسفانه احساس مى كنم كفاشيان قدرت انتخاب سرمربى تيم ملى را ندارد و تصميم گيرنده نهايى در اين خصوص شخص على آبادى هست.

بحث انتخاب سرمربى تيم ملى را اونقدر طولانى كرده ايم كه احساس مى شود امت را مورد تمسخر برنامه داده ايم.

در انتخاب سرمربى تيم ملى بايد منافع شخصى را كنار بگذاريم و به فكر منافع ملى باشيم.

فكر مى كنم با اين روندى كه فدراسيون فوتبال پيش گرفته هست احساسات امت له شود و اين نشان از بى تفاوتى مسئولين فوتبال در قبال نظرات امت دارد.64:

ابراهيم زاده: حق دايى هست دستيارانش را خودش انتخاب كند </SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - «منصور ابراهيم زاده» مربى تيم ملى فوتبال ايران فرمود: اميدوارم على دايى بتواند فوتبال ايران را به جايگاه واقعى خود برساند.

وى اضافه کرد: بسيار خوشحالم كه پس از ماه ها، سرمربى تيم ملى فوتبال ايران انتخاب شد تا اين تيم بتواند خود را آماده رايشانارايشانى با حريفانش درمرحله مقدماتى جام جهانى ۲۰۱۰كند.

ابراهيم زاده در مورد وضعيت همكارى خود با سرمربى جديد تيم ملى فراخوان نمود:حق طبيعى هر سرمربى هست كه با توجه به تفكرات خود دستيارانش را انتخاب كند.

وى با بيان اينكه هيچ قراردادى با فدراسيون فوتبال ندارد، خاطر نشان كرد: مثل يك سرباز در خدمت تيم ملى بوده ام به طورى كه در سخت ترين واقعيات مسئوليت اين تيم را برعهده گرفتم.

مربى تيم ملى فوتبال ايران در پايان اظهاراميدوارى كرد كه اين تيم بتواند باارائه بازى هاى قابل قبول جواز حضور در رقابت هاى جام جهانى ۲۰۱۰ آفريقاى جنوبى را به دست آورد
.
65:

انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران واکنش‌های مختلفی را از سوی کارشناسان فوتبال در پی داشت.این اظهار نظرها به شرح زیر هست: افشین قطبی پس از انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال فرمود: خودم و باشگاه پرسپولیس در خدمت تیم ملی خواهیم بود.


سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس شهرستان تهران با تبریک انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال اضافه کرد: از این انتخاب خوشحالم و برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.


وی که یکی از کاندیدای مربی‌گری تیم ملی فوتبال بود، ادامه داد: شخصا هر کاری از دستم بربیاید برای کمک به تیم ملی فوتبال کشورم دریغ نخواهم کرد و برای هرگونه کمک به علی دایی آماده‌ام.


قطبی اظهار کرد: من با پرسپولیس قرارداد دارم و سرمربی این تیم هستم، اکنون تمام تمرکزم روی پرسپولیس هست.


**مربی پیشین تیم ملی امید ایران با ابراز خرسندی از انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اتخاذ این تصمیم را مثبت خواند.


محمد پنجعلی درفرمود‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: تصمیم و انتخاب خوبی بود و من با تبریک به علی دایی خوشحالی خود را ابراز می‌کنم.


وی در ادامه خواستار ارایه دادن هستقلال کامل کاری به وی از سوی فدراسیون فوتبال شد و اضافه کرد: فدراسیون فوتبال باید به طور کامل به علی دایی هستقلال کاری بدهد تا وی بتواند در تمام جنبه‌های تیم ملی به راحتی عمل کند و مورد حمایت نیز برنامه بگیرد.


پنجعلی فرمود: حمایت کامل فدراسیون فوتبال باید به این صورت باشد که تمام ابزارهای لازم رادر اختیار وی برنامه دهد و وی بتواند کمک‌های خودش را با اختیار تام انتخاب کند.


وی با سخت و مشکل توصیف کردن کار علی دایی در این برهه از وقت فرمود: وی کار بسیار سختی را پذیرفته هست اما، دایی از جمله زحمت کشیده‌های تیم ملی هست و مهمترین فاکتور کاری‌اش این هست که خودش از بازیکنان بزرگ و خاک خورده‌های فوتبال هست که فوتبال را در سطح بالا بازی کرده و هم اکنون می خواهد تجربیات بین‌المللی خود را در عرصه‌ی مربی گری تیم ملی عرضه کند.


پنجعلی فرمود: در این برهه از وقت مساله‌ی منافع ملی باید مدنظر برنامه بگیرد و همه‌ی جامعه‌ی فوتبال و اعضای تیم ملی فوتبال باید به حمایت از وی بپردازند و از هرگونه جوسازی پرهیز شود.


وی ادامه داد: افراد دیگری که به عنوان کاندیدای سرمربی‌گری تیم ملی نیز بودند هر کدام دارای شخصیت خاص خودشان بودند که در شرایط فعلی نباید به اونها پرداخت و فقط باید به حمایت از کادرفنی فعلی بپردازیم و در یک واژه همه‌ی جامعه‌ی فوتبال برای سربلندی کشورمان فنا شویم.


** کارشناس و پیشکسوت فوتبال در مورد انتخاب سرمربی جدید تیم ملی ایران فرمود: با توجه به مسایلی که درمورد ارتباط علی دایی با برخی از بازیکنان تیم ملی شنیده‌ام فکر می‌کنم اولویت کار او باید این باشد که همه‌ی گذشته‌ را فراموش کند و تنها با شایسته‌سالاری به تیم ملی نگاه کند.


حسن روشن در فرمود‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: این انتخاب به عقیده‌ی من بد نبود.

من فکر می‌کنم در این وضعیت انتخاب خوبی انجام دادند.

چون علی دایی موقعیت خوبی در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد و زودتر می‌تواند اعتماد این مجامع را دوباره به ما جلب کند.


وی ادامه داد: من احساس می‌کنم علی دایی هنوز برای تیم ملی جوان هست و باید از باتجربه‌ترها کمک بگیرد.

باید از اونهایی که در این زمینه کار کرده‌اند و به درد تیم ملی می‌خورند هستفاده کند.

اما، به طور کلی فکر می‌کنم که اختلاف نظرهایی که برخی گروه‌ها برای تحمیل گزینه‌ی خود به تیم ملی داشتند باعث شد تا در نهایت علی دایی برای این پست در نظر گرفته شود.


بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران با بیان این که من خواهش بردارانه‌ای را از علی دایی دارم، تصریح کرد: دایی باید در این مقطع مسایل قدیمی را که در تیم ملی بین او و سایر بازیکنان بوده کنار بگذارد.

به عقیده‌ی من هم اکنون باید به همه به یک چشم نگاه کند.

کسی که خوب بازی کند در تیم ملی جا داشته باشد و کسی که بد بازی کند از این تیم کنار رود.

او باید شایسته‌ها را برای تیم ملی انتخاب کند.


وی در جواب به این سوال که آیا فکر می‌کنید علی دایی جاذبه‌ی لازم برای هدایت ستاره های تیم ملی را دارد یا خیر؟ جواب داد: این کار خیلی مشکل هست اما، من امیدوارم که علی دایی بتواند به این نکته‌ی مهم دست یابد.


روشن با تاکید بر اینکه علی دایی در عین شایستگی هنوز برای تیم ملی جوان هست، خاطرنشان کرد: به هر حال تیم ملی جای بزرگی هست اما، علی دایی هم شخصی با ویژگی‌های مناسب و تحصیلات کامل هست.

او باید حتما از بقیه کمک بگیرد و سوء تفاهم‌های گذشته را برطرف کند.


** سرمربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان فرمود: همه باید برای موفقیت تیم ملی به علی دایی کمک نمايند.


پرویز مظلومی در فرمود‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) _ منطقه خراسان، اضافه کرد: علی دایی باید با انتخاب‌های درست و تمرینات مناسب و گذاشتن وقت بیشتر برای تیم ملی، برای موفقیت فوتبال کشور تلاش کند.


وی ادامه داد: هم اکنون که سرمربی تیم ملی انتخاب شده هست همه باید به انتخاب فدراسیون احترام بگذارند و با کم کردن انتقادهایشان به علی دایی کمک نمايند.


سرمربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان خاطرنشان ساخت: موفقیت پشت ریسک هست و کسانی که علی دایی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرده‌اند، ریسکش را پذیرفته و به توانایی‌های وی اعتقاد دارند.


مظلومی تاکید کرد: علی دایی اگر در دوران بازیگری با عده‌ای اختلاف داشته هست دیگر باید اون‌ها را به خاطر منافع ملی کنار بگذارد و در پوشش مربیگری تیم ملی تنها منافع تیم ملی را مد نظر برنامه دهد.


** مربیان تیم ملی فوتبال ایران از اظهارنظر درباره‌ی انتخاب "علی دایی" به عنوان سرمربی تیم ملی خودداری کردند.


به نقل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منصور ابراهیم زاده و افشین پیروانی مربیان تیم ملی ایران از اظهارنظر درباره‌ی انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی خودداری کردند و این موضوع را به نشست با سرمربی جدید و فدراسیون فوتبال موکول کردند.


منصور ابراهیم زاده به خبرنگار ایسنا فرمود: این اتفاق به تازگی افتاده هست و نمی‌توان درباره‌ی اون اظهارنظر کرد.

باید دید مسوولان فدراسیون چه تصمیمی می‌گیرند و من در این مورد بعدا صحبت می‌کنم .


افشین پیروانی نیز اظهار کرد: از این خبر مطلع شدم اما، فعلا در این باره صحبت نمی‌کنم و پس از مشخص شدن تمامی شرایط درباره‌ی اون اظهارنظر خواهم کرد.


**سرمربی تیم برق شیراز فرمود: سرمربی تیم ملی ایران در حال حاضر بیش از هر وقتی به حمایت تمامی جامعه‌ی فوتبال نیاز دارد.


محمود یاوری پس از انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران در فرمود‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در هر صورت علی دایی اسوه‌ی فوتبال ایران هست و در فوتبال ما زحمات زیادی کشیده هست.

همانطور که افشین قطبی امتیاز بزرگ همکاری با مربیان بزرگ دنیا را داشت، علی دایی نیز در طول دوران حضورش در فوتبال اروپا با مربیان صاحب نامی همکاری کرده هست.

اکنون وظیفه‌ی تمامی جامعه‌ی فوتبال و به خصوص همه‌ی مربیان هست که به خاطر تعصب ملی به علی دایی کمک نمايند.


وی اضافه کرد: تمامی ما باید دایی را حمایت کنیم چرا که او می‌تواند از شهرت، محبوبیت و شخصیتش در تیم ملی هستفاده کند، تصور می‌کنم فدراسیون انتخاب خوبی انجام داد هر چند که هر گزینه‌ی دیگری انتخاب می‌شد، برتری‌هایی از هر نظر داشت اما، در میان گزینه‌هایی که وجود داشت دایی نیز انتخاب خوبی بود.

وی در سایپا نیز نشان داد که توانسته کمبودها را جبران کند و تیمش روال طبیعی را پیدا کند در واقع او در طول یک سال و نیم مربی‌گری باشگاهی عملکرد خوبی داشته هست و تیمش سیر صعودی پیدا کرده هست.


یاوری خاطرنشان کرد: اعتقادم این هست که یک سرمربی در تیم ملی نیاز به تجربه و علم روز دارد که تصور می‌کنم، علی دایی با توجه به آشنایی با علم روز و انرژی که دارد می‌تواند به مرور صاحب تجربه نیز شود و تیم خوبی را روانه‌ جام جهانی کند.


یاوری درباره‌ی رابطه‌ی دایی با بازیکنان بزرگ فوتبال ایران نیز فرمود: شاید هیچ کس مانند علی دایی لژیونرها و بازیکنان بزرگ تیم ملی را نشناسد، چرا که وی در بطن تیم ملی بوده و روحیات و نحوه‌ی ارتباط با اونها را به خوبی می‌داند.


**کیومرث هاشمی پس از انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران فرمود: من از همه‌ی کارشناسان، مربیان، هواداران فوتبال و نمایندگان رسانه‌های گروهی می‌خواهم که دست به دست هم بدهند و علی دایی را در تیم ملی همراهی نمايند.


معاون ساوقت تربیت بدنی و رییس مرکز توسعه‌ی ورزش قهرمانی در فرمود‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: همانطور که پیش از این هم فرموده بودیم ساوقت تربیت بدنی از تصمیم فدراسیون حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد و همین حمایت‌ها می‌تواند در نتیجه‌گیری مجموعه‌ی تیم ملی فوتبال ایران موثر باشد.

به هر ترتیب ما از هر تصمیمی که فدراسیون فوتبال گرفته حمایت می‌کنیم و به سرمربی جدید تیم ملی فوتبال احترام می‌گذاریم.


وی با تاکید بر این که همه‌ی دست اندرکاران در فوتبال ایران باید از این تصمیم حمایت نمايند، یادآور شد: من از امت فوتبال دوست ایران، نمایندگان رسانه‌های گروهی، کارشناسان، مربیان و هواداران فوتبال ملی می‌خواهم که در این شرایط که به سر می‌بریم دست به دست هم دهند و علی دایی و تیم ملی فوتبال ایران را حمایت نمايند.


هاشمی با بیان این که دایی اعتبار فوتبال ایران هست، تصریح کرد: علی دایی هم اکنون از بزرگترین اعتبارهای فوتبال ایران در دنیا هست و امیدوارم که او بتواند در این آزمایش موفق و سربلند باشد.

من به شخصه آرزوی موفقیت برای دایی دارم و امیدوارم که علی دایی با بازی‌های خوب تیم ملی بتواند نتیجه‌ی مناسبی هم کسب کند.
66:

ذوالفقارنسب: دایی تجربه‌ی لازم را داردساعت خبر: 10:36 - تاريخ خبر: 13/12/1386 کاندیدای مربیگری تیم ملی فوتبال، انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی را قابل قبول دانست و فرمود: همه باید در این راه سخت وی را کمک نمايند.
بیژن ذوالفقارنسب با بیان این مطلب فرمود: به علی دایی، فدراسیون فوتبال و ساوقت تربیت بدنی برای این انتخاب تبریک می‌گویم و خوشحالم که تیم ملی از بلاتکلیفی خارج شد.


وی ادامه داد: علی دایی دارای قابلیت و ظرفیت خوبی در کارش هست و تصور می‌کنم اگر همه‌ی امکانات لازم برای وی فراهم باشد و از او حمایت کامل به عمل آورند، می تواند در این مسیر سخت و پرحاشیه موفق باشد.


ذوالفقارنسب تصریح کرد: کاپیتان سابق تیم ملی تا سن 38 سالگی در سطح بسیار بالایی فوتبال را بازی کرد و تجارب بسیار خوبی را در سطح بین‌المللی بدست آورد که از خیلی از مربیانی که چندین سال هست در لیگ باشگاهی فعالیت می‌نمايند دارای تجربه‌ی بیشتری هست اما، مهمترین توصیه‌ی من به محیط پیرامونی وی بازمی‌گردد که باید بسیار کم اشتباه باشد و از حاشیه‌ها پرهیز کند.


وی فرمود: علی دایی باید تا جای ممکن به دور از حاشیه و جنجال فعالیت کند و از همه‌ی امکانات داخل کشور (فنی و فکری) هستفاده لازم را ببرد.


این کارشناس فوتبال ادامه داد: هستقلال کاری علی دایی از همه چیز مهمتر هست و وی باید با توجه به اینکه طی یکی، دو سال گذشته در ایران زندگی کرده و شناخت کاملی از مربیان داخلی دارد، با اراده و فکر خودش همکارانش را انتخاب کند.


67:

برانکو ایوانکوویچ: دایی گزینه‌ی خوبی هست ساعت خبر: 10:37 - تاريخ خبر: 13/12/1386 سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران فرمود: دایی انسان باهوش و سخت کوشی هست و می‌تواند در تیم ملی موفق شود.برانکو ایوانکوویچ در فرمود‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دایی در وقت بازی‌گری‌اش بازیکن باهوش و سختکوشی بود و همین روحیه از او در دوران بازیگری‌ا‌ش یک بازیکن موفق ساخته بود.

اطمینان دارم که او گزینه خوبی برای تیم ملی ایران هست و با هوش و سخت‌کوشی‌اش می‌تواند در تیم ملی موفق شود.


وی در جواب به این سوال که آینده‌ی تیم ملی را با "دایی" چگونه می بینید و آیا ایران می تواند با دایی به جام جهانی صعود کند؟ فرمود: من پیشگو نیستم اما، برای دایی و تیم ملی ایران بهترین آرزوها را دارم.


برانکو درباره‌ی پیشنهاد فوتبال ویتنام برای مربی‌گری در تیم ملی این کشور به ایسنا فرمود: من نامزد مربی‌گری در تیم ملی ویتنام هستم، حتی سران فوتبال این کشور فرمود‌وگوهایی را هم با من انجام داده‌اند اما، تمایلی به قبول این پیشنهاد ندارم.

ضمن اینکه در حال حاضر علاقه‌ای هم به مربی‌گری تیم ملی ندارم و دوست دارم در یک تیم باشگاهی کار کنم.


وی در جواب به این سوال که آیا از تیم باشگاهی پیشنهاد دارید یا خیر؟ فرمود: از چند تیم باشگاهی از آسیا و اروپا پیشنهاد همکاری شده هست اما، هنوز به این پیشنهادات پاسخی نداده‌ام اولویت برای من ادامه کار در اروپا هست

68:

فیروز کریمی: باید از دایی حمایت کنیم ساعت خبر: 10:41 - تاريخ خبر: 13/12/1386 سر مربی تیم فوتبال هستقلال شهرستان تهران انتخاب "علی دایی" به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را مثبت توصیف کرد.فیروز کریمی اظهار کرد: حضور متمادی علی دایی در کشورهای اروپایی و کسب تجربیات گران‌بهای وی می‌تواند در راه پر پیچ و خم تیم ملی به نفع کشور باشد.

البته این قضیه یک شرط دارد و اون این هست که با تمام قوا از وی حمایت لازم به عمل آید و موقعيت کافی در اختیارش برنامه بگیرد.


وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم تجربه‌ی تلخ قلعه‌نویی در تیم ملی برای علی دایی نیز تکرار شود.

باید از تفکرات گذشته دست بکشیم و به دنبال شرایط ایده‌آل و همسو با کشورهای صاحب نام فوتبال باشیم حتی اگر به جام جهانی نیز نرسیم اشکالی ندارد.

باید با برنامه‌ریزی بلندمدت و منطبق با اصول روز دنیا پیش برویم که این از هر مساله‌ی دیگری مهمتر هست.


کریمی ادامه داد: با چنین روشی می‌توانیم مطمئن باشیم که به هدف نهایی خود خواهیم رسید.


کریمی با تبریک به علی دایی فرمود: برای دایی در این راه امتی که پیش رو دارد آرزوی موفقیت می‌کنم و اطمینان دارم وی می‌تواند با استقامت و تلاش به موفقیت‌هایش بیفزاید.

من هر همفکری که از دستم بیاید برای دایی انجام خواهم داد و با کمال میل به وی کمک خواهم کرد.


سر مربی تیم فوتبال هستقلال تصریح کرد: خوشحالم پس از ما‌ه‌ها سردرگمی تیم ملی مربی‌اش را شناخت.

ما رقبای سرسختی پیش رو داریم و امروز رقبای درجه‌ی دوم ما جزء رقبای اصلی‌مان به شمار می‌روند که باید حواس‌مان را بسیار جمع کنیم.


69:

علی دایی تیم فوتبال سایپا را هم هدایت خواهد کرد ساعت خبر: 10:45 - تاريخ خبر: 13/12/1386 سرمربی جدید تیم ملی فوتبال 19 اسفند ماه همراه سایپا برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا به کویت خواهد رفت.
علی دایی دیروز به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد؛ این در حالیست که هموقت هدایت تیم سایپا را نیز برعهده خواهد داشت.


سعید تقی‌زاده در فرمود و گو با خبرگزاری فارس فراخوان نمود: دایی 19 اسفند همراه ما به کویت سفر خواهد کرد تا تیم را در نخستین دیدار لیگ قهرمانان آسیا برابر الکویت هدایت کند.


وی اضافه کرد: دیدار برابر کویت 6 فروردین ماه انجام خواهد شد.

بنابراین، مشکلی به وجود نخواهد آمد.


مسئولان فدراسیون فوتبال ایران بارها تاکید کرده اند که سرمربی تیم ملی باید یک شغله باشد و نباید هموقت هدایت دو تیم را برعهده بگیرد


70:

رحمان رضایی: دایی بهترین انتخاب بود ساعت خبر: 10:42 - تاريخ خبر: 13/12/1386 مدافع تیم ملی ایران فرمود: علی دایی بهترین گزینه برای سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال بود.رحمان رضایی اظهار کرد: به نظرم فدراسیون فوتبال بهترین انتخاب را انجام داد و این انتخاب به جایی بود.

دایی لیاقت سرمربی‌گری تیم ملی را داشت و اطمینان دارم تیم ملی با "دایی" می تواند موفق شود.


وی اضافه کرد: دایی مربی‌ای هست که سال‌ها در فوتبال اروپا بازی کرده و به دانش فوتبال روز دنیا آشناست.

من از انتخاب دایی خوشحالم و هر کاری که بتوانم برای موفقیت تیم ملی با دایی انجام خواهم داد.


رضایی در جواب به این سوال که فرموده می‌شود، برخی از بازیکنان بزرگ تیم ملی با حضور "دایی" در تیم ملی مشکل دارند؟ فرمود: قطعا این چنین نیست و دایی می تواند روی کمک بازیکنان با تجربه تر تیم ملی حساب کند.

بر عکس شایعه‌ای که وجود دارد به نظر من، 5، 6 بازیکن قدیمی تیم با توجه به رفاقت دیرینه‌ای که با دایی داشته‌اند می‌توانند بیشترین کمک را به دایی نمايند.

هر چه باشد دایی چند سال در کنار ما در تیم ملی بازی کرده و این کار او را برای موفقیت در تیم ملی هموارتر می کند.

رضایی تاکید کرد: اطمینان دارم که تیم ملی با دایی می تواند موفق شود و به جام جهانی هم صعود کند.


وی اضافه کرد: اگر دایی صلاح دید و من را به تیم ملی را دعوت کرد، بدون کوچکترین مکثی به تیم ملی خواهم آمد و تلاش خواهم کرد که جواب خوبی به اعتماد دایی و تیم ملی بدهم اما، به هرحال برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم.

تنها امیدوارم که خیلی زود تمرینات تیم ملی برای بازی با کویت آغاز شود.


مدافع ایرانی لیورنو درباره‌ی بازی این تیم برابر کاتانیا و غیبتش در ترکیب لیورنو به ایسنا فرمود: هم‌چنان از ناحیه پا مصدومم و به همین دلیل در این بازی به میدان نرفتم اما به طور کل وضعیتم بد نیست هر چند که برای انتخاب تیم جدیدم منتظر پایان فصل هستم.


رضایی درباره پیروزی لیورنو در این دیدار فرمود: با توجه به فشردگی تیم ها در میانه جدول توانستیم سه امتیاز با ارزش را در این دیدار کسب کنیم.

با این سه امتیاز بیست وشش امتیازی شدیم و توانستیم به وضعیت مان در جدول سر و سامان ببخشیم.

با این حال می توانستیم در این بازی بیشتر از یک گل به ثمر برسانیم.

در نیمه دوم موقعیت‌های فراوانی را به دست آوردیم اما، به غیر از همان یک گل، نتوانستیم گل دیگری بزنیم، هرچند که برای گرفتن سه امتیاز همان یک گل هم کفایت می کرد.
71:

20 اسفند ؛ فراخوان اسامی تیم ملی ساعت خبر: 20:32 - تاريخ خبر: 12/12/1386 رییس فدراسیون فوتبال با فراخوان اینکه قرارداد علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران یکساله هست ، اضافه کرد: هدف ما حضور در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هست و پس از اون برای حضوری موفق در این رقابتها برنامه‌ریزی خواهیم کرد .به نقل واحد مرکزی خبر علی کفاشیان می گوید : برنامه نیست با عجله برای تیم ملی فوتبال ایران که یکی ‌از مهمترین علایق امت هست تصمیم‌گیری شود.


کفاشیان با اشاره به این که مربیان داخلی توانمندی لازم را برای هدایت تیم ملی ایران دارند، ادامه داد: پس از نیامدن کلمنته به سراغ مربیان داخلی رفتیم و برنامه‌های اونان را در مدت وقت کوتاه دریافت کردیم که در این باره اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال با توجه به توانمندی‌های دایی و برنامه‌های ارایه شده وی ، برای حضورش در تیم ملی به توافق رسید.

رئیس فدراسیون فوتبال با تاکید بر این‌که دایی در انتخاب دستیارانش اختیار تام دارد، فرمود: از وی خواستیم تا سه روز آینده دستیارانش را به فدراسیون فوتبال معرفی کند.

کفاشیان تاکید کرد ، دایی تا 20 اسفند باید اسامی تیم ملی را فراخوان و بازیکنان دعوت شده به تیم ملی را مشخص کند.

72:

علی دایی متولد اول فروردین سال ۱۳۴۸، از مشهورترین بازیکنان تاریخ تیم ملی فوتبال ایران هست و تا پایان جام جهانی 2006 بازیکن اصلی و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران بود.

دایی ۱۰۹ گل ملی در کارنامهٔ خود دارد و با فاصلهٔ زیادی بهترین گلزن بازی‌های ملی در تاریخ فوتبال جهان هست.

در سال ۲۰۰۷ میلادی، فدراسیون آمار و ارقام فوتبال (متعلق به فیفا) ، علی دائی را در رده ۲۶مین بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان معرفی کرد که در این فهرست وی به عنوان تنها بازیکن آسیایی در میان برترن هاى تاریخ فوتبال مشاهده مى شود.

دایی سابقهٔ بازی در تیم‌های آلمانی همچون بایرمونیخ را دارد و به همراه این تیم به نایب قهرمانی جام باشگاه های اروپا دست یافته ‌است.


سابقه باشگاهی :
دایی، فوتبال را از باشگاه‌های کوچک شهر اردبیل همچون هستقلال اردبیل و شهرداری اردبیل آغاز کرد .
او پس از قبولی در دانشگاه صنعتی شریف و اقامت در شهرستان تهران به تیم تاکسیرانی شهرستان تهران پیوست.


او سپس به موسسه مالي تجارت پیوست و در این تیم بود که او مورد توجه بیشتری برنامه گرفت و برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد.
دایی بعدها به پرسپولیس شهرستان تهران و سپس السد قطر پیوست و از این این تیم راهی اروپا شد و همراه با کریم باقری به آرمینیا بیله فلد آلمان پیوست.


مقصد بعدی او بایرن مونیخ آلمان بود.

فرانس بکن بائر، رئیس باشگاه بایر مونیخ علی دائی را برای این باشگاه انتخاب کرد و وی را مهاجمی در سطح جهانی قلمداد کرد.


حضور دایی در بایرن مونیخ آلمان نقطه‌ اوج فوتبال او بود، زیرا پیش از اون حضور بازیکنی ایرانی در یک باشگاه معتبر نظیر بایرن مونیخ سابقه نداشت.


دایی به همراه بایرن مونیخ تا فینال جام باشگاه‌های اروپا رفت و در نهایت مدال نقرهٔ اون بازی‌ها را به دست آورد،گرچه دایی در بازی فینال به میدان نیامد.
او سپس به هرتابرلین آلمان پیوست و با پوشیدن پیراهن ۹ از اصلی‌ترین بازیکنان این تیم بود.

دایی با هرتا برلین هم در جام باشگاه‌های اروپا بازی کرد و دو بار دروازه چلسی و یکبار دروازه آث میلان را گشود.


علی دایی همچنین توانست در خرداد ماه ۸۶ به عنوان سرمربی قهرمانی ششمین لیگ برتر را به دست آورد.
سابقه ملی:
علی دایی در سال‌های اخیر همواره بازیکن اصلی و کاپیتان تیم ایران بود.


او بیشترین بازی ملی و بیشترین گل زدهٔ تاریخ تیم ملی را دارد و گل‌های زدهٔ او در میان تمام تیم‌های جهان نیز اول هست.
دایی در بازی معروف ایران و هسترالیا در بازی پلی اف مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه پاس گل دوم ایران را برای خداد عزیزی ارسال کرد و این گل باعث راهیابی ایران به جام جهانی شد.
از نقاط اوج دوران ورزشی دایی را می‌توان روز 14 نوامبر 2004 دانست زیرا وی در این روز و در مسابقات مقدماتی راهیابی به جام جهانی ۴ بار دروازه لائوس را گشود تا نام خود را به عنوان اولین فوتبالیست تاریخ جهان که ۱۰۰ گل در بازی‌های ملی به ثمر رسانده ثبت کند.


73:

ساعدی در فرمودگو با مهر:دایی انتخابی ارزشمند برای تیم ملی هست/ کمک ساوقت به هستقلال رسیدسخنگوی باشگاه هستقلال انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی را ارزشمند خواند و تاکید کرد که این باشگاه برای موفقیت این تیم همکاری لازم را با دایی و فدراسیون فوتبال خواهد داشت.هاشم ساعدی در فرمودگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اضافه کرد: آقایان قلعه نویی، افشین قطبی، محمد مایلی کهن و بیژن ذوالفقارنسب که به نوعی کاندیدای مربیگری در تیم ملی فوتبال کشورمان بودند، همگی واجد شرایط هدایت این تیم بودند اما در نهایت از بین اونها علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد که با توجه به سابقه دایی در فوتبال کشور انتخابی ارزشمند و شایسته هست.


وی با تاکید بر توانایی دایی برای موفقیت فوتبال ملی ایران، همچنين گفت : دایی در وقت بازی به افتخارات دست نیافتنی رسید و چهره ای شاخص در فوتبال ایران شد، بیهوده نیست اگر انتظار داشته باشیم او همچنان چهره ای موفق در فوتبال ملی ایران این بار در جامه مربیگری باشد.


سخنگوی باشگاه هستقلال با اشاره به سوابق روشن دایی در عرصه ملی و باشگاهی اضافه کرد: دایی یکی از چهره های تحصیلکرده فوتبال ایران هست که در کشورهای صاحب فوتبال و زیر نظر مربیان مطرح، فوتبال را آموخته هست.

او تجربه دوبار حضور در جام جهانی و مسابقات متعدد آسیایی و بین المللی را دارد.

دایی فصل گذشته نشان داد توانایی لازم را برای مربیگری دارد و می تواند چهره ای قابل اتکا برای فوتبال ایران باشد.

حضور دایی در تیم ملی مغتنم هست و باید به آینده روشن تیم ملی امیدوار بود.


وی در ادامه از آمادگی باشگاه هستقلال و هواداران این تیم برای تداوم حمایت و همکاری با تیم ملی یاد کرد و فرمود: بدون شک برای ما همچون سایر باشگاه ها منافع ملی ارجح بر هر چیر هست.

این بار نیز خود را موظف می دانیم برای رشد و اعطای فوتبال ایران و صعود دوباره به جام جهانی دایی و فدراسیون فوتبال را همراهی کنیم.


ساعدی در ادامه پیرامون کمک ساوقت تربیت بدنی به باشگاه هستقلال فرمود: باید تشکری ویژه از آقای علی آبادی داشته باشم که همچون دفعات گذشته با کمک خود بخش عمده ای از مشکلات باشگاه را مرتفع کردند.

خوشبختانه با مساعدت ایشان رقمی در اختیار باشگاه هستقلال برنامه گرفت که صرف پرداخت بخشی از بدهی های باشگاه خواهد شد

74:

محمدي در فرمود‌وگو با فارس:
دايي قبل از كلمنته مورد توجه فدراسيون فوتبال بود
پايگاه خبري فارس: عضو هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال فرمود: علي دايي از گزينه هاي اول فدراسيون فوتبال براي هدايت تيم ملي ايران بود.


عزيز محمدي در فرمود‌وگو با پايگاه خبري فارس، در خصوص نحوه انتخاب سرمربي تيم ملي تصريح كرد: علي دايي يكي از گزينه‌هاي اصلي براي سرمربيگري تيم ملي بود و حتي قبل از مذاكره با خاايشانر كلمنته مدنظر فدراسيون فوتبال برنامه داشت.


ايشان ادامه داد: انتخاب دايي براي تيم ملي بسيار ايده‌آل هست، چرا كه يكي از اسطوره‌هاي فوتبال ايران بوده و در زمينه مربيگري نيز تجربه خوبي در تيم سايپا دارد.


محمدي فرمود: در اين پست جديد آرزايشان موفقيت براي دايي داريم و اميدواريم در عرصه مربيگري نيز به يك چهره بين‌المللي تبديل شود.


ايشان ادامه داد: در مرحله مقدماتي جام جهاني 2010 به موفقيت تيم ملي با هدايت دايي خوشبين هستيم و براي رسيدن به مراحل پاياني بايد ايشان را كمك كنيم.


دايي روز گذشته با فراخوان رسمي علي كفاشيان به عنوان سرمربي تيم ملي برگزيده شد.


75:

با قطبي به توافق كامل رسيده بوديم اما...


اسفند ۱۳۸۶ علي كفاشيان پس از انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران فرمود: از سرمربي تيم ملي به طور كامل حمايت خواهيم كرد.

رييس فدراسيون فوتبال درخصوص اين انتخاب فرمود: ما برنامه‌هاي تمام گزينه‌هاي احتمالي را دريافت كرده بوديم كه علي دايي نيز جزو اونها بود.

به شخصه چندين نشست را با ايشان انجام كرده بودم اما، امروز نشست نهايي در فدراسيون فوتبال انجام شد و پس از توافقات انجام شده به اين نتيجه رسيديم كه ايشان گزينه‌ي مناسبي براي هدايت تيم ملي هست.


كفاشيان با بيان حمايت كامل از سرمربي جديد تيم ملي فوتبال فرمود: علي دايي در انتخاب دستيارانش مختار هست و برنامه هست پس از انتخاب همكاران خود اونها را به ما معرفي كند.

ما از هرگونه كمك در اين زمينه دريغ نخواهيم كرد.


ايشان درخصوص وضعيت منصور ابراهيم زاده و افشين پيرواني، مربيان تيم ملي فرمود: علي دايي بايد در اين زمينه نظرش را به ما فراخوان كند و سپس تصميم‌گيري خواهيم كرد.

رييس فدراسيون فوتبال در جواب به اين سوال كه آيا كميته‌ي تيم‌هاي ملي و هيات رييسه موافق انتخاب علي دايي بودند به ايسنا فرمود: كميته‌ي تيم‌هاي ملي و هيات رييسه اختيار تام درخصوص انتخاب سرمربي تيم ملي به من داده بودند.

علي كفاشيان درخصوص عدم انتخاب افشين قطبي و ساير گزينه‌هاي ديگر به عنوان سرمربي تيم ملي فرمود: ما با قطبي به توافق كامل رسيده بوديم اما، "سعيدلو" رييس هيات مديره باشگاه پرسپوليس نگراني خود را از جدايي قطبي از پرسپوليس فراخوان كرده بود و از ما خواست كه رايشان گزينه‌هاي ديگر فكر كنيم.

ايشان اختلاف برخي از بازيكنان تيم ملي با علي دايي را رد كرد و فرمود: هيچ اختلافي بين بازيكنان و علي دايي وجود ندارد و كسي قصد تحريم كردن حضور در تيم ملي را ندارد.

اين يك بحث ملي هست و تمام بازيكنان از سرمربي تيم حمايت خواهند كرد.

علي دايي نيز خودش فراخوان كرد از توانايي و كمك تمام مربيان و پتانسيل تمام بازيكنان هستفاده خواهد كرد.


رييس فدراسيون فوتبال درخصوص دلايل انتخاب علي دايي فرمود: علي دايي جزو بهترين بازيكنان ايران و آسيا بوده و توانمندي‌هاي خودش را نشان داده هست.

او همينطور در عرصه‌ي مربي‌گري نيز با سايپا به عنوان قهرماني ليگ برتر ايران رسيد.

دايي مربي جوان و با انگيزه‌اي هست و براي هدايت تيم ملي انگيزه‌ي زيادي دارد و با كمك همديگر مي‌توانيم تيم ملي موفقي داشته باشيم.


علي كفاشيان در پايان از تمام اهالي فوتبال و رسانه‌هاي گروهي درخواست كرد براي حضور قدرتمند در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني تيم ملي ايران را حمايت كنند.

دور جديد تمرينات تيم ملي فوتبال ايران براي رايشانارايشاني با كايشانت از سري رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي از روز 20 اسفندماه آغاز خواهد شد.
ghermezeteh.com

76:

كانادا پرس: ستاره سابق تيم ملي فوتبال ايران ، سرمربي اين تيم شد</SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - سايت كانادا پرس نوشت : "علي دايي" بازيكن سابق تيم ملي فوتبال ايران و بهترين گلزن تاريخ مسابقات ملي جهان به عنوان سرمربي اين تيم انتخاب شد."علي كفاشيان" رييس فدراسيون فوتبال ايران در اين باره فرمود: فدراسيون بالاخره با بررسي برنامه‌هاي دايي، ايشان را انتخاب كرد.دايي ‪ ۳۹‬ساله در سال ‪ ۱۹۹۳‬به عنوان مهاجم به تيم ملي ايران دعوت شد و تا ژوئن ‪ ۲۰۰۶‬به بازي در اين تيم همچنين گفت و موفق شد در اين مدت ‪۱۰۹‬ گل ملي به ثمر برساند.ايشان سپس بازنشستگي به عنوان مربي بازيكن در تيم فوتبال سايپا به فعاليت خود ادامه داد.دايي سابقه بازي در تيم‌هاي بوندسليگاي آلمان /بايرن مونيخ‌و هرتابرلين / از سال ‪ ۱۹۹۴‬تا ‪ ۲۰۰۰‬را نيز دارد.فدراسيون فوتبال ايران در دو ماه گذشته حداقل دو بار نام مربيان خارجي يعني "آرتور جرج" پرتغالي و "خاايشانر كلمنته" اسپانيايي را به عنوان سرمربي جديد تيم ملي فراخوان كرد اما در نهايت نتوانست با اونها به توافق برسد.اين فدراسيون سپس تاكيد كرد كه به دنبال يك مربي ايراني هست.ايران از ماه ژايشانيه با وجود شروع مسابقات مقدماتي جام جهاني ‪۲۰۱۰‬ سرمربي نداشت.تيم ملي فوتبال ايران در تلاش براي دومين صعود پياپي به جام جهاني با تيم‌هاي كايشانت، سوريه و امارات همگروه هست.
تاريخ مخابره پيام:دوشنبه 13 اسفند 1386

77:

احمد رضا عابدزاده در فرمودگو اختصاصی با ایسکانیوز:هر کسی از دایی انتقاد کند دشمن فوتبال ایران هست// این پرسپولیس لیاقت قهرمانی در آسیا را داردتهران- خبرگزاری ایسکانیوز: دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال فرمود: هر کسی بخواهد در شرایط حساس فعلی از دایی و برنامه های او انتقاد کند دشمن فوتبال و موفقیت تیم ملی هست چرا که در حال حاضر بهترین کار برای حضور در جام جهانی حمایت از علی دایی هست.احمد رضا عابدزاده روز دوشنبه در فرمودگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران دانشجوئی ایران "ایسکانیوز"، در خصوص انتخاب دایی به عنوان سرمربی تیم ملی خاطر نشان ساخت: از اینکه یکی از بزرگان تاریخ فوتبال ایران مسئولیت هدایت تیم ملی را بر عهده گرفته هست بسیار خوشحالم و فکر می کنم دایی بتواند از دیگر مربیان ایرانی در تیم ملی موفق باشد.
وی اضافه کرد: دایی از سایر گزینه های بهتر بود زیرا او سابقه موفقی در تیم ملی داشته و بر عکس دیگر مربیانی که مد نظر فدراسیون بودند در تیم ملی ناموفق نبوده هست.
کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال در ادامه به ایسکانیوز فرمود: ما چند روز دیگر باید در مقابل کویت به میدان برویم و دیگر وقت انتقاد از تیم ملی نیست.

مربیان ما باید همکاری کاملی با دایی داشته باشند و به خاطر تیم ملی باید منافع شخصی خود را کنار بگذاریم و از حاشیه سازان می خواهم به تیم ملی کاری نداشته باشند.
وی با اشاره به دو شغله بودن دایی تصریح کرد: این موضوع به هیچ وجه اهمیت ندارد و بیشتر مربیان ایرانی تیم ملی دو شغله بوده اند و مطمئن باشید این موضوع مانع موفقیت دایی در تیم ملی نخواهد شد.
عابدزاده در خصوص وضعیت تیم پرسپولیس به ایسکانیوز فرمود: خوشبختانه با روندی که تیم پرسپولیس در پیش گرفته هست وبازگشت دوباره به صدر جدول با غلبه بر مقاومت ثابت کرد که لیاقت قهرمانی در آسیارا هم دارد البته در این راه سخت نیاز مند حمایت هواداران خود هست.
دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال با اشاره به طلب خود از فدراسیون فوتبال خاطر نشان ساخت: متاسفانه 30 میلیون تومان از فدراسیون طلب دارم اما هنوز این مبلغ به حساب من واریز نشده هست ودر حال حاضر هم در حال مذاکره با مسئولین ساوقت تربیت و فدراسیون فوتبال هستم تا بتوانم با دریافت کمکی از این دو ارگان برای عمل چشم خود به سوئیس سفر کنم

78:

خداداد عزيزي روز دوشنبه در مشهد مقدس به پايگاه خبري جمهوري اسلامي فرمود: به نظر من دايي علاوه براونكه درداخل كشور داراي وجاهت امتي هست در عرصه بين‌الملل نيز داراي اعتبار مي‌باشد.


ايشان نشستن علي دايي بر رايشان نيمكت مربيگري تيم ملي را يك اعتباربراي ورزش كشور درسطح جهان ذكروبيان كرد:مسوولان وپيشكسوتان عرصه ورزش و نيز رسانه‌ها و نشريات ورزشي بايد دست در دست هم دهند و از ايشان حمايت كنند.


اواضافه کرد: البته مربيان ايراني با دو مشكل پايه ي مواجه هستند كه يكي مدت وقت قرارداد اونها هست زيرا غالبا مدت وقت قراردادي كه بايك مربي ايراني بسته مي‌شود يك سال مي‌باشد و اين در حالي هست كه با مربيان خارجي حداقل دو سال قرارداد منعقد مي‌شود.


عزيزي فراخوان نمود: حال كه مسوولان ورزش كشور به علي دايي رايشان آورده‌اند بهتر هست به او بيشتر اعتماد كنند و موقعيت بيشتري به ايشان بدهند.


ايشان اضافه کرد:مشكل دوم مربيان ايراني كه‌البته دامن مربيان خارجي را نيز مي‌گيرد دخالت افراد غيرورزشي در عرصه ورزش كشور هست و من اميدوارم براي علي دايي چنين اتفاقي نيفتد.


عزيزي فرمود: تجربيات ارزشمند و شاخصه‌هاي مثبت دايي اونقدر زياد هست كه نيازي به توصيه‌هاي ديگران ندارد و تنها بايد به او ميدان داد تا بر پايه دانش و شعور بالاي خود تصميم بگيرد

79:

شهرستان تهران / واحد مرکزي خبر / ورزشي 1386/12/13

فوتبال ايران در عمر 66 ساله خود، نيمكت تيم ملى بزرگسالان را به 37 سرمربى سپرده تا در مسابقات مختلف اين تيم را هدايت كنند.


به نقل واحد مرکزي خبر سپس پشت سر گذاشتن اين مدت اکنون على دايى با فراز و نشيب هاى بسيار، سى و هشتمين سرمربى تاريخ تيم ملي فوتبال ايران مي باشد تا اون را براى حضور در دور مقدماتى مسابقات جام جهانى 2010 آفريقاى جنوبى آماده كند.


بر پايه اين نقل ،اسامى مربيان تيم ملى از ابتدا تاكنون به شرح ذيل مي باشد :
1- حسين صدقيانى ( 1320 تا 1337)
2- دان گيبل (بازى رسمى نداشتيم)
3- مصطفى سليمى (بازى رسمى نداشتيم)
4- ادموند مايوفسكى (بازى رسمى نداشتيم)
5- فرانس ساروش ( 1338)
6 حسين فكرى ( 1341 تا 1344 و 1346 )
7 گئورگى سوچ ( 1345 )
8 - محمود بياتى ( 1347)
9 - زدراو كورايكوف ( 1348)
10- محمد بياتى ( 1349)
11- داود نصيرى (بازى رسمى نداشتيم)
12- ايگورنتو ( 1349)
13- پرايشانز دهدارى ( 1350و 1351) و ( 1366و 1367)
14- محمد رنجبر ( 1351)
15- فرانك اوفارل ( 1353و 1354 )
16- حشمت مهاجرانى ( 1355تا 1357)
17- حسن حبيبى ( 1358و 1359)
18- اصغر شرفى (بازى رسمى نداشتيم)
19- پرايشانز ابوطالب (بازى رسمى نداشتيم)
20- جلال چراغپور ( 1361)
21- ناصر ابراهيمى ( 1363)
22- محمود ياورى (1363)
23- فريدون عسگرزاده (بازى رسمى نداشتيم)
24- رضا وطنخواه (1367)
25- مهدى مناجاتى ( 1368)
26- على پرايشانن (1368تا 1372)
27- هستانكوپاپله كوايشانچ (1373)
28- محمد مايلى كهن ( 1375 تا 1376)
29- والدير ايشانه را ( 1376)
30- توميسلاو ايايشانچ ( 1377)
31- جلال طالبى ( 1377 تا 1379)
32- منصور پورحيدرى (1378)
33- اومار براگا ( 1379)
34- ميروسلاو بلاژايشانچ ( 1380)
35- برانكو ايوانكوايشانچ (1381 تا 1384)
36- همايون شاهرخى (1384و 1385)
37- امير قلعه نايشانى ( 1385 تا 1386)
38 - و اينک ، على دايى (1386 تا ؟ )

80:

نام:على
سمت:سرمربى تيم ملى
نام خانوادگى: دايى
هدف:جام جهانى۲۰۱۰

دوباره اسطوره شو

سعيد زاهديان
Saeed Zahedian


على دايى با قامتى هستوار و چهره اى مصمم در رختكن كمپ تيم هاى ملى را باز مى كند و به ياد اون روزهاى رايشانايى، مثل پيش قراول ها بيرون مى آيد؛ اين يعنى يك حركت پرقدرت به سوى جام جهانى ۲۰۱۰ آفريقاى جنوبى.

حركتى كه على دايى سكاندار اون هست؛ على دايى كه در فوتبال ايران نماد سختكوشى، افتخار و فتح قله هاى رفيع و بلند هست.
اون روز كه ۶۰ هزار تماشاگر برافروخته در ورزشگاه آزادى سرگردان دنبال يك فرشته نجات مى گشتند و ناخودآگاه نام على دايى را فرياد زدند؛ نمى دانيم در ذهن كدام شير پاك خورده اى جرقه اى خورد كه على دايى بايد به تيم ملى بازگردد؛ ديروز در واقعياتى كه همه چيز حول پيروزى پرسپوليس و شكست سپاهان مى چرخيد و افكار عمومى كلافه و سردرگم ديگر علاقه به تعقيب مسائل تيم ملى نداشت به يكباره خبرگزارى جمهورى اسلامى ايران (ايرنا) همه را شفرمود زده كرد: «على دايى سرمربى تيم ملى ايران شد.»
على دايى به تيم ملى باز مى گردد و دوباره وسط زمين چمن كمپ تيم هاى ملى راه مى رود البته اين بار با كاريزمايى متفاوت و روحياتى تازه كه محصول چند ماه مربيگرى او هست.

دايى به تيم ملى بازگشته و شايد اين مهمترين اتفاق سال باشد.


مردى كه پس از اتفاقات ناخوشايند جام جهانى ۲۰۰۶ به شكلى تلخ و غمبار با تيم ملى ايران وداع كرد، چقدر زود اعتبار از دست رفته اش را احيا كرد و در رقابت با ساير مربيان، برنده اين مسابقه بزرگ شد.

بازگشت دايى به تيم ملى ايران اتفاق مهمى هست و مى تواند سرآغاز يك تحول وسيع در فوتبال ملى ايران باشد.

امروز پس از انتخاب على دايى به عنوان سرمربى تيم ملى، پرسش هاى فراوانى در ذهن ما نقش مى بندد.

اول اينكه كادر فنى تيم ملى متشكل از چه افرادى هست و چه كسانى برنامه هست على دايى را در انجام اين مسؤوليت بزرگ همراهى كنند؟
اما پرسش هاى محتومى هم وجود دارد؛ اينكه على دايى در توافق با مسؤولان فدراسيون فوتبال اختيار تام گرفته هست و على كفاشيان هم پس از انتخاب او به صراحت فراخوان مى كند كه دايى اختيار تام دارد.

آيا دايى سلايق خود را در همين اردوى اول اعمال مى كند؟ آيا تحولى پايه ى در راه هست و از اين پس شاهد حضور دانه درشت ها در تيم ملى نخواهيم بود؟


تعامل دايى با كريمى، هاشميان و البته مهدوى كيا در تيم ملى چگونه هست و آيا با ورود على دايى به تيم ملى، چالش هاى تازه اى شروع مى شود؟
به هرحال حتما كميته تيم هاى ملى و هيات رييسه فدراسيون فوتبال با درنظر گرفتن تمام جوانب و داشتن آمادگى لازم انگشت خود را روى نام على دايى گذاشته اند.
على دايى كه پيش از اين بى برنامه به نظر مى رسيد و هرگاه تحت فشار برنامه مى گرفت، واكنش هاى تندى از خود بروز مى داد، پس از يك سال و نيم مربيگرى در عرصه باشگاهى كمى آرام شده هست؛ آيا او توان مقابله با انتقادات ريز و درشت و البته نامعقول را دارد يا مى داند كه مربيگرى در تيم ملى واقعيات خاص خود را مى طلبد.
به هرحال على دايى پس از ۱۰ سال حضور در تيم ملى و به عنوان مردى كه روزهاى سرد و گرم كمپ را تجربه كرده هست، حتما مى داند از امروز دوباره در كانون توجهات برنامه مى گيرد و براى رسيدن به موفقيت بايد صبور باشد.

چيزى كه بيش از هر چيز ما را اميدوار مى كند، نام على دايى هست كه هيچگاه در هيچ ميدانى بى انگيزه نبوده و مظهر تلاش و سختكوشى هست.

چيزى كه امروز تيم ملى ما به شدت نيازمند اون هست تا با اسطوره اى به نام على دايى به جام جهانى ۲۰۱۰ برود.
منبع:
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

81:

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تیم ملی فوتبال ایــــــــران (اخبار و حواشی)
----------------------
سلام قبلا یه تایپیک در مورد تیم ملی زده بودم.


82:

شرمنده بنده ندیده بودم

از مدیران کمک گرفتم که نامش شده این شما ببخش

83:

سعی میکنم به آقای بابک بگم که اشتب شده

84:

سلام.

شرمنده.تا چند ساعت دیگر تاپیک مجتبی جان با این تاپیک ادغام خواهد شد.از دوست خوبم vorojax هم معذرت میخوام.موفق باشید.


85:

كفاشيان: حضور هموقت دايى در تيم ملى و سايپا، موقت هست </SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - رئيس فدراسيون فوتبال فرمود: حضور هموقت على دايى در تيم ملى و سايپا به صورت موقت خواهد بود.

«على كفاشيان» اظهار كرد: ما با باشگاه سايپا و على دايى مذاكرات لازم را انجام داده ايم.

در حال حاضر و با توجه به اينكه سايپا درگير رقابت هاى ليگ قهرمانان آسيا هست تا انتخاب سرمربى جديد سايپا، على دايى به صورت هموقت در تيم ملى و سايپا كار خواهد كرد.

وى اضافه کرد: پس از اين كه باشگاه سايپا سرمربى جديدش را انتخاب كرد، دايى تنها در تيم ملى فعاليت خواهد كرد اما تا پيش از اون وقت و واگذارى مسئوليتش به مربى ديگرى، به غير از اين كه در سايپا كار مى كند، بر روى تيم ملى و بازى هاى تيم ملى در رقابت هاى مقدماتى هم متمركز خواهد شد

86:

دایی : اعتقاد به شایسته سالاری دارم

14 اسفند 1386 07:28
علی دایی سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان فراخوان كرد در تیم ملی فوتبال ایران شایسته سالاری هست و به بازیكن سالاری هیچ اعتقادی ندارم.
به نقل شبكه خبر ، علی دایی درخصوص حضور بازیكنان در تیم ملی فرمود : انگیزه باعث می شود كه تمام یك تیم به سوی یك هدف مشخص كه همان گل زدن هست حركت كند و این باعث پیروزی برای مجموعه یك تیم می شود.سرمربی تیم ملی كشورمان اضافه کرد : فوتبال كشورمان دارای
بازیكنان خوبی هست كه می توان جایگزین لژیونرهای نا آماده شوند و یك بازیكن لژیونر در صورت نا آماده بودن ، نباید به صرف لژیونر بودن خیالش از حضور در تركیب اصلی راحت باشد .دایی درباره انتخاب دستیارانش نیز فرمود : سعی دارم تا یكشنبه هفته آینده دستیارانم را معرفی كنم ، ضمن اونكه نیم نگاهی به مربیان خوب ایرانی خواهم داشت احتمال حضور دستیاران خارجی را هم برای خود رد نمی كنم.وی همچنین در خصوص انتخاب خود به عنوان سرمربی تیم ملی فرمود : قبل از سفرم به سوئیس با آقای كفاشیان صحبتهای داشتیم و من هم فراخوان كرده بودم كه هر كمكی از دستم بر می آید انجام خواهم داد و اگر از من در كادر تیم ملی دعوت شود فقط به عنوان سرمربی در كنار تیم حضور خواهم داشت .

دایی اضافه کرد : قبل از فراخوان اسامی 5 مربی یكی از مشاوران آقای كفاشیان در فرمودگو تلفنی و به صورت دوستانه برنامه كلی از من گرفت ولی جزء مربیانی كه به طور مستقیم برنامه داده بودند، نبودم.

سرمربی تیم ملی همچنين گفت :صبح دوشنبه آقای كفاشیان با من تماس گرفت و خواست همدیگر را ببینیم و مذاكرات ما تا ساعت 14 ادامه داشت و من از رئیس فدراسیون درخواست اختیارات تام داشتم كه مورد موافقت برنامه گرفت و من هم سرمربیگری تیم ملی كشورم را پذیرفتم .

var currentImageIndex = 0; var imagesCount = 0; function CreateSlideShow() { imagesCount = images.length; ShowImage(0); } function CreateNav() { var nav = document.getElementById("slideshowNav"); nav.innerHTML = ""; if(imagesCount == 1) { nav.style.display = 'none'; return; } var prev = CreateNavLink((currentImageIndex == 0) ? imagesCount - 1 : currentImageIndex - 1); prev.innerHTML = ""; next.className = "next"; nav.appendChild(next); } function CreateNavLink(index) { var lnk = document.createElement("a"); lnk.innerHTML = index + 1; lnk.href = "javascript:ShowImage(" + index + ");"; return lnk; } function ShowImage(index) { var tmbImage = document.getElementById("thumbImage"); currentImageIndex = index; CreateNav(); var slideDesc = document.getElementById("slideshowDesc"); tmbImage.src = thumbs[index]; //tmbImage.alt = titles[index]; tmbImage.style.display = 'block'; slideDesc.innerHTML = descs[index]; } function ToggleFullscreen() { return false; }

87:

رحمان رضايى: ما بازيكنان قديمى مى توانيم بيشترين كمك را به «دايى» بكنيم </SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - مدافع ايرانى ليورنو فرمود: على دايى بهترين گزينه براى سرمربيگرى تيم ملى بود.

«رحمان رضايى» اظهار كرد: به نظرم فدراسيون فوتبال بهترين انتخاب را انجام داد.

دايى لياقت سرمربيگرى تيم ملى را داشت و اطمينان دارم با «دايى» مى توانيم موفق شايشانم.

دايى سال ها در فوتبال اروپا بازى كرده و به دانش فوتبال روز دنيا آشناست.

من از انتخاب دايى خوشحالم و هر كارى كه بتوانم براى موفقيت تيم ملى با او انجام خواهم داد.

رضايى در جواب به اين اظهارنظر كه فرموده مى شود برخى از بازيكنان بزرگ تيم ملى با حضور «دايى» در تيم ملى مشكل دارند فرمود: قطعا اين چنين نيست و دايى مى تواند روى كمك بازيكنان با تجربه تيم ملى حساب كند.

بر عكس شايعه اى كه وجود دارد به نظر من ،۵ ۶ بازيكن قديمى تيم با توجه به رفاقت ديرينه اى كه با دايى داشته اند، مى توانند بيشترين كمك را به او بكنند.

هر چه باشد، دايى چند سال در كنار ما در تيم ملى بازى كرده و اين موضوع كار او را براى موفقيت در تيم ملى هموارتر مى كند.

رضايى تأكيد كرد: اطمينان دارم كه تيم ملى با دايى مى تواند موفق شود و به جام جهانى هم صعود كند.

وى اضافه کرد: اگر دايى صلاح ديد و مرا به تيم ملى دعوت كرد، بدون كوچكترين مكثى به ايران خواهم آمد و تلاش خواهم كرد كه جواب خوبى به اعتماد دايى و تيم ملى بدهم اما در هر صورت نيز براى تيم ملى آرزوى موفقيت مى كنم.

تاريخ مخابره پيام:سه شنبه 14 اسفند 1386

88:

دايي: لازم باشد با هاشميان و رضايي تماس مي‌گيرم</SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - علي دايي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران فرمود : چنانچه لازم باشد براي موفقيت تيم ملي فوتبال كشورمان با وحيد هاشميان و رحمان رضايي نيز تماس مي‌گيرم.

در بحث تيم ملي موضوع كشور و مليت و كسب افتخار مطرح هست.

به همين دليل ديدگاههاي من نيز ملي و به دور از هرنوع مسائل شخصي خواهد بود.

ايشان در جواب به اين سئوال كه وحيد هاشميان و رحمان رضايي دو تن از بازيكنان كشورمان از حضور در تيم ملي عذر خواستند، آيا احتمال دارد از اونان دعوت مجدد بعمل بياوريد، فرمود : اگر لازم باشد و براي موفقيت تيم ملي مفيد تشخيص داده شود با اونان تماس گرفته و تشايشانق به حضور در تيم ملي خواهم كرد.دايي اضافه کرد: هرگونه برخورد احتمالي ناشي از اتفاقات گذشته را كه شايد بين من و بازيكنان وجود داشته در همان وقت باقي گذاشتم و تسري به امروز داده نخواهد شد.ايشان در مورد انتخاب دستيارانش فرمود : به طور قطع ترجيح مي‌دهم از دستياران خارجي كه در خارج از كشور با اونان كار كرده‌ام هستفاده كنم، البته تيم ملي دستيار داخلي هم خواهد داشت.دايي تصريح كرد : اسامي دستياران خود را به زودي فراخوان مي‌كنم تا تمرينات تيم ملي آغاز شود.ايشان در خصوص لژيونرهاي تيم ملي ادامه داد: تيم ملي عرصه حضور تمام بازيكنان مستعد و شايسته هست و چنانچه لژيونرهاي ايراني در خارج عملكرد مناسبي داشته باشند به طور حتم به تيم ملي دعوت مي‌شوند.سرمربي جديد تيم ملي اضافه کرد: من به تنهايي نمي‌توانم موفق باشم، مطمئن باشيد براي انتخاب بازيكنان و كادر فني از نظرات كارشناسان و پيشكسوتان هستفاده خواهم كرد.ايشان ادامه داد: رسانه‌هاي جمعي و گروهي هم بايد علي دايي را در تيم ملي ياري كنند تا نتايج خوبي كسب كند.سرمربي تيم ملي ايران تاكيد كرد: در تيم ملي موفق خواهم شد، چرا كه موفقيت را دوست دارم و براي رسيدن به اون تمام سعي و تلاش خود را خواهم كرد.ايشان با ابراز خرسندي از قبول اين سمت اضافه کرد: آرزايشان قلبي من خدمت به تيم ملي هست و بدانيد واقعيات اونرا به خوبي درك مي‌كنم.ايشان در پايان فرمود : با هيچ بازيكني مشكلي ندارم و از تمام توان خود براي موفقيت تيم ملي هستفاده مي‌كنم، تيم ملي مسئله شخصي نيست و متعلق به همه هست.تاريخ مخابره پيام:سه شنبه 14 اسفند 1386

89:

دايى: دستيارانم را خودم انتخاب مى كنم </SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - على دايى سرمربى تيم فوتبال سايپا كه به تازگى از سوى فدراسيون حكم سرمربيگرى در تيم ملى نيز را دريافت كرده هست، در فرمود وگايشانى تازه نكاتى را در رابطه با حضورش در تيم ملى مطرح كرد.

دايى در ابتداى صحبت هايش با ابراز خشنودى از اين انتخاب فراخوان نمود: من يا هر كس ديگرى كه در اين پست انتخاب مى شديم وظيفه اى جزء خدمت به تيم ملى نداريم.

هدف من هم جزء اين نيست و براى موفقيت تيم ملى كشورم تمام تلاشم را مى كنم.كاپيتان اسبق تيم ملى فوتبال كشورمان در رابطه با برنامه هايش براى تيم ملى فرمود: پس از اين انتخاب تمام برنامه هايم را به فدراسيون ارائه دادم و طبق همان برنامه پيش مى روم.

اولايشانت برنامه هاى من نتيجه گيرى در ديدار پيش رو مقابل كايشانت هست و پيروزى در اين بازى بيش از هر چيزى براى من حائز اهميت هست.

ذهنم را روى اين ديدار متمركز كرده ام و اميدوار به نتيجه گيرى هستم.

سرمربى تيم ملى فوتبال كشورمان انتخاب دستيارانش را با اختيار خودش دانست و خاطر نشان كرد: با فدراسيون صحبت كرده ام و اونها براى انتخاب دستيار، بازيكن وتمامى نفرات به من اختيار تام داده اند.دايى در جواب به اين سؤال مبنى بر قطع يا ادامه همكارى با سايپا فراخوان نمود: به هيچ وجه سايپا را رها نمى كنم و تا آخر راه در كنار اين تيم مى مانم.

سايپا براى حضور موفق در آسيا به من نياز دارد و با توجه به تعهدى كه به اين تيم دارم سايپا را در كنار تيم ملى همراهى مى كنم.وى اضافه کرد: سعى مى كنم انرژى خود را بيشتر كنم تا بتوانم هر ۲ تيم را با موفقيت اداره كنم.

مهمترين مسأله براى من حضور موفق به همراه سايپا وتيم ملى در عرصه بين المللى هست.

تاريخ مخابره پيام:سه شنبه 14 اسفند 1386

90:

على دايى موقتاً به صورت هموقت در تيم ملى و سايپا كار خواهد كرد
پايگاه خبري آريا - رئيس فدراسيون فوتبال فرمود: حضور هموقت على دايى در تيم ملى و سايپا به صورت موقت خواهد بود.
به نقل سرايشانس ورزشي پايگاه خبري آريا، «على كفاشيان» اظهار كرد: ما با باشگاه سايپا و على دايى مذاكرات لازم را انجام داده ايم.

در حال حاضر و با توجه به اينكه سايپا درگير رقابت هاى ليگ قهرمانان آسيا هست تا انتخاب سرمربى جديد سايپا، على دايى به صورت هموقت در تيم ملى و سايپا كار خواهد كرد.

وى اضافه کرد: پس از اين كه باشگاه سايپا سرمربى جديدش را انتخاب كرد، دايى تنها در تيم ملى فعاليت خواهد كرد اما تا پيش از اون وقت و واگذارى مسئوليتش به مربى ديگرى، به غير از اين كه در سايپا كار مى كند، بر روى تيم ملى و بازى هاى تيم ملى در رقابت هاى مقدماتى هم متمركز خواهد شد.


91:

محمدحسین علیزاده رئیس آکادمی فوتبال شدطی حکمی از سوی رئیس فدراسیون فوتبال، محمدحسین علیزاده به عنوان رئیس آکادمی فوتبال ایران انتخاب شد.به نقل خبرگزاری مهر مهر، در این حکم علی کفاشیان با اشاره به توانمندی های علمی، پیشینه مدیریتی و ورزشی، از علیزاده خواسته هست تا با عنایت به اهمیت فعالیت های اصولی و زیر بنایی در فرایند توسعه فوتبال کشور، به تدوین ساختار و تشکیلات و برنامه بلند مدت آکادمی پرداخته و نسبت به برنامه ریزی در جهت توسعه فعالیت های علمی و آموزشی، هستاندارد سازی، تدوین شاخصه های مربوط به نحوه حضور مربیان و بازیکنان خارج، ساماندهی نظام پشتوانه سازی و مدارس فوتبال، بهره برداری از ظرفیت های داخلی نظیر دانشگاه ها، آکادمی ها، مراکز پژوهشی و عتامل با نهادهای ذیربط در فدراسیون هستفاده لازم را به عمل آورد

92:

به پيشنهاد علي دايي صورت مي‌گيرد
اضافه کردن 2 مربي آلماني و يك ايراني به كادر فني تيم ملي فوتبال
پايگاه خبري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال قصد دارد براي تقايشانت كادر فني 2 مربي آلماني و يك ايراني را به خدمت بگيرند.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي برنامه‌هاي ايشانژه‌اي براي تقايشانت كادر فني تيم ملي فوتبال ايران دارد.


ايشان در همين زمينه اظهار داشت كه 2 مربي آلماني را به زودي به كار فني اضافه خواهند كرد.


علي دايي تا كنون نام 2 مربي آلماني را معرفي كرد؛ اما اظهار داشت كه با اونها در آلمان و حتي در ايران فعاليت داشته هست.


علاوه بر 2 مربي آلماني، سرمربي تيم ملي تاكيد كرد كه براي تقايشانت بيشتر قصد دارد يك كمك ايراني را نيز در اختيار داشته باشد.


بنابر اظهارات علي دايي، دستياران ايشان در تيم ملي هفته آينده معرفي خواهند شد.


93:

تيم تحقيق كشورهاي شركت‌كننده درليگ حرفه‌اي آسيا درآخرين‌جلسه كنفدراسيون فوتبال آسيا كه به رياست سابوروكاوابوچي انجام شد تصميم گرفت كه فروردين ماه سال آينده از ايران ديدن كند.


به نقل ايرنا به نقل از سايت كنفدراسيون فوتبال آسيا، در جلسه كميته ليگ حرفه‌اي برنامه براين شد كه حداقل‌هاي موجود حفظ شود و واقعيات ورود كشورها يا باشگاهها به هيچ وجه آسان تر از اين نشود.


از فروردين ماه امسال تيم تحقيق ليگ حرفه‌اي آسيا با در نظر گرفتن موضوع هاي،ساوقتدهي،استاندارد فني،تماشاگران ، مديريت / پشتيباني ، ماركتينگ ، معيارهاي تجاري ، مديريت مسابقات، رسانه‌ها، ورزشگاه و امكانات و باشگاه ها از ‪ ۲۱‬كشور آسيايي بازديد كرد.


درنهايت بين ‪ ۱۴‬تا ‪ ۱۶‬كشور به ليست فعلي راه پيدا كردند كه رايشان اونها از اسفندماه امسال تحقيقات بيشتري انجام خواهد شد تا نتيجه‌نهايي درجلسه ‪۲۰۰۸‬ فراخوان شود.


ايران يكي از كشورهايي بود كه در فهرست كشورهاي مورد بررسي برنامه داشت و تيم تحقيق ليگ حرفه‌اي از فدراسيون و باشگاههاي ايران ديدن كرد.


كاوابوچي براي يادآوري دوباره به فدراسيون‌ها در جلسه كميته ليگ حرفه‌اي فرمود:"انجام اصلاحات به سختي انجام مي‌شود وتا وقتي كه فدراسيون‌ها نتوانند اين مشكلات را پشت سر بگذارند هيچ پيشرفتي حاصل نمي‌شود.

براي تغييرات ما احتياج به حركت‌هاي پايه ي داريم و تغييرات جزيي كمكي به ما نخواهند كرد".


رييس كميته ليگ حرفه‌اي همينطور فرمود: " كشورهايي كه در بررسي‌هاي بازيهاي ‪ ۲۰۰۹‬نتوانند امتياز لازم را بدست آورند يكبار ديگر براي بازيهاي ‪ ۲۰۱۱‬در ليست ارزيابي برنامه مي‌گيرند و اگر در سال ‪ ۲۰۱۰‬نمره لازم را بگيرند وارد بازيهاي ‪ ۲۰۱۱‬مي‌شوند.


باشگاههايي كه در بازيهاي ليگ حرفه‌اي آسيا شركت مي‌كنند بايد داراي مدير عامل تمام وقت و كارمنداني و افراد مسئول و تمام وقت براي بخش مسابقات ، فني، جوانان و پايه، رسانه ها، بازاريابي، مالي و اداري داشته باشند.


تصميمات ديگر كميته در جلسه روز جمعه به شرح زير بود:
‪ -۱‬قهرمان و نايب قهرمان بازيهاي كاپ ‪ Afc‬براي حضور دربازيهاي ليگ حرفه‌اي ‪ ۲۰۰۹‬در بازي پلي آف بازي مي‌كنند.


‪ -۲‬تقايشانم بازيهاي ليگ حرفه‌اي ‪ ۲۰۰۹‬به تاييد رسيد.


‪ -۳‬سمينار و كلاس‌هاي آموزشي براي مديران و برگزاركنندگان باشگاه‌ها انجام خواهد

94:

پايگاه خبري موج - گروه اقتصاد ورزش
مبلغ قرارداد علی دایی سرمربی تیم ملی که پیش از این به نظر می رسید برابر با قرارداد کلمنته باشد، برپايه شنيده هاتنها 150 ميليون تومان هست.


به نقل موج و به نقل از يك منبع آگاه ، لازم به ذكر هست در صورتي كه فدراسيون فوتبال تصميم داشته باشد علي دايي با تيم فوتبال باشگاه سايپا ادامه به همكاري ندهد بايد مبلغ قرارداد او با اين تيم و خسارت احتمالي موجود را با بودجه فدراسيون پرداخت كند.

95:

قطبي : با دايي کار نمي نمايم

"افشين قطبي" سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس فراخوان نمود که هرگز با "علي دايي" سرمربي جديد تيم ملي ايران همکاري نخواهد کرد.
"به نقل سرايشانس ورزشي برنا" و به نقل از سايت "گل" قطبي نزديک ترين فرد به نيکمت ايران بود،اما در آخرين دقايق اين جايگاه به علي دايي کاپيتان سابق تيم ملي واگذار شد.

در همين راستا پيشنهاد شد تا قطبي به عنوان کمک دايي در تيم ملي مشغول به کار شود.

قطبي در اين باره فرمود : من يک بار ديگر سرمربيگري تيم ملي را به دايي تبريک مي گايشانم و اميدوارم او بتواند تيم ملي را به جام جهاني 2010 هدايت کند؛ اما من با او در تيم ملي کار نمي نمايم.

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال ايران، قبل از انتخاب دايي تصميم گرفته بود تا هدايت ايران را به قطبي بسپارد.

سرمربي پرسپوليس اضافه کرد : من و کفاشيان روز شنبه به توافق رسيديم و حتي با بازيکنانم نيز خداحافظي کردم،اما نمي دانم پس از اون چه اتفاقي افتاد.

قطبي کمک مربي سابق تيم ملي کره جنوبي که به عنوان محبوب ترين مربي در ميان طرفداران فوتبال در ايران برگزيده شد، حالا تمام تمرکزش را بر رايشان کسب عنوان قهرماني براي پرسپوليس خواهد گذاشت.
96:

سايت گل نوشت:"افشين قطبي"هرگونه همكاري احتمالي با "علي دايي"سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران را رد كرده هست.


قطبي سرمربي تيم پرسپوليس صدرنشين ليگ برتر گزينه نخست مربيگري تيم ملي ايران بود اما در آخرين دقايق ورق به نفع دايي برگشت.


برهمين پايه خبرهايي منتشر شده هست مبني بر اينكه دايي از قطبي خواهد خواست به عنوان دستيار با او همكاري كند.


قطبي دراين‌باره فرمود:يكبار ديگر به دايي براي انتخاب به عنوان سرمربي تيم ملي ايران تبريك مي‌گايشانم و اميدوارم بتواند تيم را به جام جهاني ‪۲۰۱۰‬ ببرد اما هرگز در تيم ملي با او همكاري نخواهم كرد.


گزارش‌هاي ديگري حاكي ازاين هست كه"علي كفاشيان" رييس فدراسيون فوتبال ايران قبل از انتخاب دايي، تصميم گرفته بود قطبي را به عنوان سرمربي جديد تيم ملي معرفي كند.


قطبي اضافه کرد:من روزشنبه با كفاشيان به توافق رسيدم و حتي با بازيكنانم خداحافظي كردم اما نمي‌دانم بعدا چه اتفاقي افتاد.


اين مربي ايراني آمريكايي و دستيار سابق "گاس هيدينك" در تيم ملي فوتبال كره جنوبي، چهره محبوب علاقمندان مشتاق فوتبال در ايران هست اما اكنون بايد تمام توجه خود را به قهرماني پرسپوليس در ليگ برتر جلب كند.


97:

نقل فرانس پرس از واكنش مطبوعات ورزشي ايران به انتخاب "علي دايي"

Mar 04,2008 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پايگاه خبري فرانسه در گزارشي نوشت : مطبوعات ورزشي ايران روز دوشنبه از انتخاب "علي دايي" به عنوان سرمربي جديد تيم ملي فوتبال اين كشور اون هم سپس ماه‌ها جستجو، تمجيد كردند.دايي كه بهترين گلزن تاريخ فوتبال جهان هست، روز يكشنبه دريك انتخابي كه شبيه به يك شوك بود، سكان هدايت تيم ملي فوتبال ايران را به دست گرفت.


وظيفه اصلي او رساندن تيم ملي به جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬آفريقاي جنوبي هست و كار خود را از روز ‪ ۷‬فروردين با ديدار برابر كايشانت شروع خواهد كرد.


تيم ملي فوتبال ايران با تساايشان بدون گل مقابل سوريه در اولين مسابقه خود در مقدماتي جام جهاني ‪ ،۲۰۱۰‬آغاز خوبي نداشت.


يكي از روزنامه‌هاي ورزشي ايران با اشاره به ماه‌ها انتظار براي فراخوان سرمربي جديد تيم ملي به طنز تيتر زد، " ...

و دايي سرمربي شد".


ايران در آستانه امضاي قرارداد با " خاايشانر كلمنته" بود اما اين مربي اسپانيايي با اصرار بر اقامت در كشورش و حضور در ايران قبل از مسابقات، امضاي قرارداد را منتفي كرد.


روزنامه "نود" نيز با اشاره به ‪ ۱۰۹‬گل دايي در ‪ ۱۴۸‬مسابقه ملي‌اش ركورد بزرگاني همچون "په‌له" و "فرانس پوشكاش" را پشت سر گذاشت، نوشت، "آقاي گل جهان، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران شد".


دايي در اولين اظهارات خود سپس انتخاب به عنوان سرمربي تيم ملي به تلايشانزيون ايران فرمود: باافتخار اين پست را مي‌پذيرم.

با افتخار به تيم ملي خدمت خواهم كرد.


روزنامه "گل" با چاپ تصايشانر مهيجي از دايي نوشت،" اين نيمكت (مربيگري) حق او بود".


روزنامه "ايران ورزشي" هم با چاپ تصايشانر خنداني از دايي در تيتر خود نوشت، "دوباره اسطوره شد".


دايي كه سابقه بازي در بايرن مونيخ و هرتابرلين آلمان را هم دارد سال گذشته ازدنياي بازيگري خداحافظي كرد و از اون وقت به بعد هدايت تيم سايپا را به دست گرفت.


ايشان در اولين فصل حضورش در سايپا اين تيم را به قهرماني در ليگ برتر ايران رساند

98:

سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران فرمود:من كار خود را در تيم ملي فوتبال ايران با نظم وانضباط آغاز خواهم كرد و به آبرايشان خود بيش از هر چيز ديگري اهميت مي‌دهم.


"علي دايي" روز سه‌شنبه درنشستي خبري درجمع خبرنگاران اظهارداشت:مهمترين كار من درتيم ملي ايجاد نظم و ترتيب در اين تيم هست.


ايشان فرمود : من به صورتي غير منتظره به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شدم و از لحاظ فني دوست دارم تيم ايران بهترين بازيها را اجرا کند.


ايشان در خصوص تصدي هر دوپست مربيگري تيم سايپا و ملي ايران به‌صورت هموقت اضافه کرد: اگر بر رايشان يك نقطه تمركز كنم، بهترين نتيجه را مي‌گيرم، من فراز و نشيبهاي زيادي داشته‌ام.

تعهد دارم‌تا دربازي تيم سايپا با الكايشانت به عنوان مربي تيم باقي بمانم ودر كناراون سرمربيگري تيم ملي را نيز برعهده بگيرم.


دايي اضافه کرد: اگر اين بازي تمام شود تا بازيهاي بعدي موقعيت زيادي دارم.


ايشان در خصوص برنامه‌هاي خود براي تيم ملي فرمود : از تجربه پيشكسوتان حتما هستفاده خواهم كرد ودر انتخاب همكاران دقت لارم را به خرج مي‌دهم تااگر يكي دو روز حضور نداشتم بتوانند هدايت تيم را بر عهده بگيرند و كارهاي لازم را اجرا کنند.


سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در خصوص بازي سايپا باالكايشانت فرمود:تيم حريف ‪ ۷‬بازيكن ملي پوش دارد وسرمربي تيم الكايشانت سرمربي تيم ملي كايشانت نيز هست و بازي با اين تيم بسيار مهم هست و مي‌توانم از تجربيات اون هستفاده كنم.


سرمربي تيم فوتبال سايپااز حضورش در اين تيم به عنوان مربي اظهار رضايت كرد و فرمود: تمامي نتايج تيم به من بر مي‌گردد.

در اين تيم كمبودي نداشتم و همه چيز فراهم بود، سايپا تيم شناخته شده‌ايي هست و بهترين تيم ليگ محسوب مي‌شود.


باشگاه سايپا در حد توان خود همه امكانات را در اختيار من قرارداد و با اين واقعيات تيم سايپا در مسابقات باشگاههاي آسيا از گروه خود بالا مي‌آيد.


ايشان درمورد اسامي بازيكنان تيم ملي فرمود: به من اجازه داده شده به غير از ‪ ۵۱‬نفر موجود چند نفر را به اختيار خودم به اين جمع اضافه كنم.


دايي درجواب به اين سوال كه چه كسي لياقت پوشيدن پيراهن شماره‪۱۰‬را دارد فرمود: همه بازيكنان شايسته پوشيدن اين پيراهن هستند .


ايشان در خصوص اينكه حالا كه سرمربي شدي آيا خودت را اگر بازيكن‌بودي به تيم ملي دعوت مي‌كردي يا خير فرمود: البته خودم را براي پيوستن به جمع ملي پوشان به تيم دعوت مي‌كردم.


ملي‌پوش اسبق تيم ملي فوتبال ايران درخصوص مذاكرات خود با فدراسيون فرمود:
فدراسيون‌به قول و قرارهاي خود بايد وفادار بماند برنامه نيست،همه‌چيزدر كاغذ نوشته شود اگر برنامه باشد قراردادي بسته شود اون وقت همه چيز را مي‌نايشانسيم ، ما ايرانيان بر حرفي كه مي‌زنيم مي‌ايستيم،من به كفاشيان قول دادم و به اون متعهد هستم .


دايي درمورد ميدان دادن به جوانان در تيم ملي فرمود : هر جواني كه شايسته باشد و از خود لياقت نشان بدهد حتما دعوت مي‌شود.


ايشان درباره تغييرات در تيم فرمود : با امدنم برنامه نيست كه همه تيم را عوض كنم وقت مي‌خواهد و آمادگي و لياقت افراد براي من مهم هست.


دايي در مورد دعوت از تيموريان به تيم ملي فرمود : ايشان در انگليس تمرينات خوبي دارد و تمريناتي كه انجا دارد در ايران نيست و اگر آماده باشد او را به جمع بازيكنان تيم ملي دعوت خواهم كرد.


سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درخصوص دعوت از هاشميان هم فرمود: وحيد دوست من هست و اگر لازم باشد از ايشان نيز براي پيوستن به تيم دعوت خواهم كرد، كسي كه به تيم مي‌آيد بايد از دل و جان مايه بگذارد.


ايشان درمورد تعيين مدير فني تيم فرمود: مدير فني بايد تعريف شود كه چه كاري اجرا کند و وظايفش چيست،من به عنوان سرمربي اختيار تام دارم كه كادر تيم ملي را خودم انتخاب كنم.


دايي اضافه کرد : سعي مي‌كنم از گزينه‌هاي خارجي كه قبلا با اونها كار مي‌كردم كمك بگيرم و ازدستيار ايراني هم هستفاده خواهم كرد اما ابتدا بايد موافقت دستياران خارجي را بگيرم و سپس اسامي را فراخوان نمايم.


ايشان در جواب به اين سوال كه برخي از امت به شما انتقاد دارند،فرمود : من هميشه‌انتقادات را قبول مي‌كنم و مخالف هرگونه غرض ورزي و دروغ پردازي‌هستم.


هيچكس نمي‌تواند ‪۱۰۰‬% راي را به دست آورد خيلي‌هااز من و مربي‌گري و اخلاق من رضايت ندارند اما من به همه اونها احترام مي‌گذارم .


سرمربي تيم سايپا در خصوص هستفاده از بازيكنان ايراني الاصل فرمود: هر كسي ايراني باشد و دلش براي ايران بتپد و لياقت داشته باشد دعوت مي‌شود اول بايد خود فرد طالب باشد.


ايشان در خصوص بكارگيري مربيان ليگ به عنوان دستيار در تيم ملي اظهارداشت:
در اين مورد فكر مي‌كنم و پس از نتيجه‌گيري نطرم رافراخوان خواهم كرد.


ملي پوش اسبق تيم ملي فوتبال ايران درجواب به اين سوال كه براي بازي با كايشانت چه برنامه‌اي داريد،فرمود: من با برنامه آمدم و بازي با كايشانت حساس‌ترين بازي هست كه من در پست سرمربيگري تيم ملي بر رايشان نيمكت خواهم داشت ، فقط كمي وقت مي‌خواهد كه همه چيز معلوم شود.


ايشان درخصوص سيستم بازيهاي تيم ملي فرمود: من به سيستم تهاجمي اعتقاد دارم و به فوتبال دفاعي فكر نمي‌كنم.البته به اين معتقدم كه دفاع هم لازم هست.


ايشان در مورد برگزاري بازي خداحافظي براي خودش فرمود:من‌اصلا اينكار را دوست ندارم فوتبال همين هست من عاشق تيم ملي بودم و در اين راه مشكلات را قبول كردم ،من با پوشش بازيكن از تيم رفتم و امروز نيز با پوشش سرمربي گري بازگشته ام .


ايشان در پايان از تمامي رسانه‌ها كه در اين مدت از ايشان تعريف و انتقاد كرده‌اند،حلاليت طلبيد و فرمود : امروز در صحنه كار روز جديدي براي من شروع شده هست

99:

- گاهی در عرش قدم می گذاری و گاهی در فرش بدنبال اثبات خود هستی، وقتی به اسطوره امتانی تبدیل می شوی که در پی روزنه ای برای شادی هستند و وقت دیگر به منفورترین فوتبالیست روی زمین بدل می شوی، روزی بهترین مرد هستی و خوشبختی را در زیر دندان هایت مزه می کنی و روز دیگر به بدترین شکل در زیر قلم نویسندگان و قدم دوستداران فوتبال له می شوی.

تو مردی هستی که فاصله صفر تا صد را در یکچشم بر همزدن می پیمایی،مرد سیاه و سفید فوتبال خاکستری سپس جار وجنجال های خود در برنامه 90 به صندلی هدایت تیم ملی رسیده هست.

روزی که عکس های نشست علی آبادی و علی دایی بر روی سایت ساوقت برنامه گرفت حتی بدترین منتقدان تیم ملی هم جایی برای شماره 10 سابق بر روی نیمکت تیم ملی در نظر نگرفته بودند.

2- با تو می خواهیم به کجا برسیم؟ عرش آرزوهایمان را چگونه باید برایت معنی کنیم و از چه راهی همراهت شویم؟ نچسب ترین گلزن جهان که از ابتدای معروفیتش تا اوج محبوبیت و از اوج محبوبیت تا سقوط موقتش در اوج معروفیت همیشه رفتاری دلسرد نماينده داشته و با رگ گردن متورم، کوچکترین انتقادی را بر نمی تافت حالا سرمربی تیم ملی پرحاشیه شده هست.

دایی همان مردی هست که از شکست بیزارست و همین می تواند امیدوارمان کند اما ترس بزرگ از شیوه رفتارش در تیم ملی و تنش در مجموعه هست.

3- مطمئن باشید ساعت شما و دایی یک وقت را نشان نمی دهد، او ساعتش را بر پايه علاقه خود تنظیم می کند و بعنوان نخبه ای دست نیافتنی تابع درونیات خود هست برای همین ممکن هست در ظهر سوزان تابستانی او از صبح حرف بزند.

فوتبال برای دایی همه زندگی نیست اما حتی اگر بیش از نیمی از اون باشد می تواند روزهای جذابی را برای همه ما در پی داشته باشد.

او باز هم می خواهد یک تنه در مقابل همه بایستد و بگوید:«بله، من هستم.

همانکه فرموده بود تا جام جهانی 2010 در تیم ملی خواهد ماند» چقدر طنز تلخی هست که سال ها بعد به حرف از روی عصبانیتت برسی و به اون جامه عمل بپوشانی.شاید هم دایی واقعا فكر این روزها را می كرده هست!

4- فعلاً منتظر می مانیم تا عکس العمل دایی را ببینیم، جرقه اول اوست که ما را بر می انگیزاند، چیستی های انتخابش را در حد سئوال باقی می گذاریم.

او پاسخگو خواهد بود؟ شیوه رفتارش و برخوردش چگونه خواهد بود؟ انتقام جام جهانی 2006 را از دوستان قدیمش خواهد گرفت؟ انتقادها چه تاثیری در عملکردش خواهد داشت؟ جنگ های پشت پرده برای انتخاب بازیکنان چگونه خواهد بود؟ انتخاب ساوقت و فدراسیون بهترین خواهد بود؟ فعلا كه وی در نصاحبه هایش عنوان كرده دیگر عصبی نخواهد بود و كدورتهای سابق بر رفتارش تاثیر نخواهد گذاشت...ما هم امیدواریم!

5- اسطوره شماره 10 به تیم ملی بازگشته هست و تبدیل به مرد شماره یک شده هست، انتخابش خوشحالمان می کند و البته امیدوار، امیدوار به نسلی که در مربیگری فوتبال جهان از رودی فولر آغاز شد و به دیدیه دشان، یورگن کلینزمن، مارکو فان باستن و روبرتو دونادونی ختم شد.

آیا او می تواند اسطوره جدیدتری بر روی نیمکت مربیان برای فوتبال ملی مان باشد؟


100:

در نشست خبري صبح امروز
دايي: تيم ملي بايد يازده بازيكن شماره 10 داشته باشد
پايگاه خبري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال فرمود: تيم ملي ما بايد يازده بازيكن شماره 10 داشته باشد.


به نقل خبرنگار فارس، علي دايي در نشست خبري فراخوان نمود: غيرمنتظره به سمت سرمربيگري تيم ملي انتخاب شدم.

اولين كاري كه انجام مي‌دهم، انتخاب همكاران خوب هست.

از افكار تمام مربيان كمك مي‌گيرم و دوست دارم در تيم ملي اتحاد ايجاد شود.

از نظرات پيشكسوتان نيز هستفاده خواهم كرد.


ايشان اضافه کرد: نظم و انضباط در تيم ملي سرلوحه كارم هست.

تيم اكنون از انضباط فاصله گرفته هست.

نظم مي‌تواند زمينه‌سازي خوبي براي موفقيت اين تيم باشد.

دوست دارم از نظر فني تيم بهتر كار كند و بهتر نتيجه بگيرد.

تمام سعي‌ام چنين خواهد بود.


دايي در خصوص دو شغله بودن خود در تيم ملي، فرمود: من هم مي‌دانم كه اگر در يك سمت تمركز كنم، مي‌توانم بهتر نتيجه بگيرم.

تلاش خواهم كرد آراي مثبت 87 %ي امت را به 100 % برسانم.

فراز و نشيب زياد ديده‌ام و مي‌دانم كه چطور و چقدر راحت مي‌شود آدم‌ها را پائين آورد يا بالا برد.


ايشان اضافه کرد: در مدت اخير اكثريت رسانه‌ها عليه من بودند؛ اما به كارم ايمان داشتم و ماندم.

همه ديديد كه چگونه از تيم ملي خداحافظي كردم؛ اما آبرايشان ورزشي خودم را بيشتر از همه دوست دارم.

كمي حوصله داشته باشيد.

فقط دو روز هست كه سرمربي تيم ملي شده‌ام و اكنون بدون توجه به كارهاي تجاري، به موفقيت سايپا و تيم ملي فكر مي‌كنم.


دايي با بيان اينكه شايد خدا مرا دوست داشته كه در 5 ماه اين اتفاقات برايم رخ داده هست، تاكيد كرد: هميشه منافع ملي را به هر چيزي ترجيح داده‌ام.

تلاشم را خواهم كرد تا تيم ملي و سايپا از اين مرحله با موفقيت عبور كنند.


علي دايي در مورد رايشانارايشاني با الكايشانت در مرحله ليگ قهرمانان فرمود: اين تيم هفت بازيكن ملي پوش دارد.

از بازي مقابل اين تيم مي‌توانم شناخت خوبي براي ديدار با كايشانت به دست آوردم و از اين بازي نكات مثبتي ياد بگيرم.


ايشان در خصوص اينكه چقدر از واقعيات سايپا راضي هست، عنوان كرد: نتيجه به من مربوط مي‌شود.

چه اون وقت كه اين تيم را بستم و چه حال كه در ليگ قهرمانان آسيا مي‌خواهيم شركت كنيم، بهانه‌اي ندارم.

تيم خوبي را آماده كرده‌ايم و تمام نتايج به من برمي‌گردد.

از روزي كه آمده ام هاشمي، مديرعامل باشگاه همكاري خوبي با من داشت و در حد توان، تمام امكانات سخت افزاري و نرم افزاري را در اختيارم برنامه داد و از اين بابت مشكلي ندارم.

مطمئنم سايپا از گروه خود به مرحله بعدي ليگ قهرمان صعود خواهد كرد.


كاپيتان سابق تيم ملي فوتبال در مورد اينكه شماره 10 تيم ملي را به چه كسي خواهد داد، فرمود: برنامه نيست شماره 10 جانشين علي دايي شود.

شماره بازي نمي‌كند و اين بازيكنان هستند كه مي‌توانند شايستگي‌هاي خود را ثابت كنند.

تيم ملي بايد 11 بازيكن با شماره 10 داشته باشد.

تيم ما بايد با اين تفكر به ميدان برود.


دايي در جواب به اينكه اگر علي دايي بازيكن بود، او را به تيم ملي دعوت مي‌كرديد؟ فرمود: مطمئن باشيد دايي آماده و سر حال را به تيم ملي دعوت مي‌كردم.


ايشان در خصوص اينكه قراردادي با فدراسيون امضا نكرده و احتمال وقوع واقعيات كلمنته وجود دارد، عنوان كرد: برنامه نيست همه چيز را رايشان كاغذ بياوريم؛ اما وقتي كه بخواهم به صورت رسمي امضا كنم، تمام واقعياتم را خواهم فرمود.

به كفاشيان قول داده‌ام و به قولم عمل خواهم كرد.

مي‌دانم بين ما چه چيزي‌هايي رد و بدل شده هست.

ايشان نيز به توافق خود عمل مي‌كند.

نمي‌دانم حضور كلمنته به چه شكلي بوده هست؛ اما مي‌دانم حضور من قطعي هست.


سرمربي تيم ملي در خصوص جوانگرايي فراخوان نمود: بازيكنان شايسته را دعوت مي‌كنم؛ اما براي جوانگرايي نبايد اينگونه فكر كرد كه كل تيم ملي را عوض مي‌كنم.

براي آمدن نسل جديد به وقت نياز داريم، البته سن و سال براي من ملاك نيست.


دايي در خصوص دعوت از لژيونرهاي نيمكت نشين در باشگاه‌هاي اروپا فرمود: براي شما اوندرانيك تميوريان را مثال مي‌زنم.

تمريناني كه او در انگليس انجام مي‌دهد، هيچكدام از بازيكنان ما در ايران انجام نمي‌دهند؛ هر تمرين در انگليس مانند يك بازي هست.

5 سال در اروپا بوده‌ام؛ با اين حال اگر تيموريان در تمرينات تيم ملي آماده باشد، از او در تيم ملي هستفاده مي‌كنم.


دايي در خصوص دعوت از وحيد هاشيمان براي حضور در تيم ملي فرمود: وحيد دوست من هست.

با تمام بازيكناني كه در تيم ملي بوده‌اند رفيق هستم.

هر شخصي كه به درد تيم ملي بخورد دعوت مي شود.

تيم ملي احتياج به بازيكناني دارد كه با جان و دل در خدمت تيم باشند.

هاشميان انگيزه‌ بالايي بر حضور در تيم ملي دارد؛ اما اجازه بدهيد اول دستيارانم را انتخاب كنم.


دايي در خصوص دستياران خارجي خود فرمود: از هيچ شخصي نام نمي‌برم؛ اما حداقل از دو گزينه خارجي كه با اونها كار كرد‌ه‌ام و شناخت دارم هستفاده مي‌كنم، البته از دستياران ايراني نيز بهره خواهم برد؛ اما تا اين لحظه با هيچ كسي صحبت نكرده‌ام.


علي دايي در خصوص واكنش تند خود نسبت به انتقادهاي از او در سال هاي اخير عنوان كرد: انتقادات را مي‌پذيرم؛ اما صحبتي كه رايشان غرض‌ورزي باشد را رد مي كنم.

سپس جام جهاني عنوان كردند امت شيشه‌هاي مغازه مرا شكستند.

يا فرموده شد به لاس وگاس رفتم و هستراحت مي‌كنم يا اينكه عنوان كردند با عادل فردوسي پور درگيري فيزيكي پيدا كردم در حالي كه هيچ كدام از اونها صحت نداشت.


دايي در خصوص راي مخالف 22 % امت در خصوص حضور ايشان در تيم ملي فرمود: هيچ كسي نمي‌تواند 100 % آراي امت را به دست آورد، اين يك مدينه فاضله هست.

برخي از نحوه مربيگري و شخصيت علي دايي خوششان نمي‌آيد و بايد به نظر اونها احترام گذاشت.


علي دايي در خصوص دعوت از بازيكنان دو رگه‌ ايراني شاغل در اروپا به تيم ملي فرمود: هر كسي كه دلش براي ايران مي‌تپد مي‌تواند به ما كمك كند.


ايشان در مورد اخراج علي عشوري زاد و حبيب هوشيار از تيم سايپا فرمود: اين تنبيه‌ها به نفع خود اونها بود.

در تيم منافع جمع بر فرد ارجح هست.


علي دايي در خصوص حساسيت بازي با تيم ملي كايشانت در ششم فروردين ماه فرمود: يك وقت كوتاه مي‌خواهم تا دستيارانم را انتخاب كنم، اونها بايد نفراتي باشند كه در اين ديدار براي من مفيد باشند.

كسي نيستم كه كار را آسان بگيريم.

كار سخت و بزرگي در پيش داريم و با كمك تمام رسانه‌هاي گروهي و امت مي‌خواهم اين كار را اجرا کنم.


ايشان اضافه کرد: بازي با كايشانت حساس ترين بازي من خواهد بود، زيرا براي اولين بار هست كه به عنوان مربي رايشان نيمكت مي‌نشنيم.


دايي در خصوص حضور سايپا در ليگ قهرمانان آسيا فرمود: تيم ما در اهواز نشان داد كه به بلوغ كافي رسيده هست و در ليگ قهرمانان نگراني نداريم.


مهاجم سابق تيم ملي در خصوص بازي خداحافظي براي خودش فرمود: خيلي زود هست كه به اين سوال جواب بدهم؛ اما من به عنوان سرمربي نمي‌خواهم براي خودم بازي خداحافظي بگذارم.

بازي حرفه‌اي همين هست.

ما ايراني‌ها در بسياري از موارد خوش هستقبال و بد بدرقه هستيم؛ اما من عاشق تيم ملي بوده‌ام و آدم وقتي كه چيزي را دوست دارد حاضر هست بسياري از مشكلات را قبول كند.

چه اكنون كه سرمربي هستم و چه در گذشته انتظار بازي خداحافظي ندارم.101:

ابراهیم‌زاده : حاضرم به دایی کمک کنمساعت خبر: 18:26 - تاريخ خبر: 13/12/1386 منصور ابراهیم‌زاده در خصوص انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی جدید تیم‌ملی فرمود: وی یک فرد شناخته ‌شده در دنیاست و امیدوارم همه از دایی حمایت نمايند تا در تیم‌ملی موفق شود.به نقل واحد مرکزی خبر ، ابراهیم زاده فراخوان نمود : دایی در سال‌های گذشته خیلی زحمت کشید تا تبدیل به یک اسطوره شود و حالا جهان فوتبال وی را می‌شناسد.


وی فراخوان نمود : در این چند سال دیدیم که تیم‌های ملی آلمان، برزیل، هلند و...

از مربیان جوان که قبلا جزو ستاره‌های فوتبال کشورشان بودند، هستفاده کردند و امیدوارم دایی در مربیگری هم موفقیت‌های دوران بازیگری‌اش را تکرار کند.


ابراهیم‌زاده فرمود : بیشتر مربیان ایرانی توانایی این را داشتند تا هدایت تیم‌ملی را بر عهده بگیرند ولی دایی جهانی‌تر از همه گزینه‌ها بود که این یک عامل مهم محسوب می‌شود.


مربی سابق تیم ‌ملی در جواب به این سئوال که اگر دایی بخواهد حاضر هستید با او همکاری کنید، فرمود: برای همه وظیفه هست که به مربی تیم‌ملی کمک نمايند و مهم نیست این کمک در چه پستی انجام شود ، من هم به عنوان یک مربی ایرانی حاضرم به سرمربی تیم‌ملی کمک کنم و مشکل خاصی وجود ندارد.


102:

مهدى تاج فراخوان كرد: اسكاتلند، اكوادور و نيجريه حريفان تيم ملى ايران </SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - نايب رئيس فدراسيون فوتبال از احتمال برگزارى ديدار با تيم هاى ملى اسكاتلند، اكوادور و نيجريه با تيم ملى فوتبال كشورمان اظهار داشت.

مهدى تاج از دريافت دعوتنامه براى برگزارى ديدارهاى دوستانه با تيم هاى ملى فوتبال اكوادور، اسكاتلند و نيجريه اظهار داشت و فراخوان نمود: تيم ملى اكوادورخواستار سفر به شهرستان تهران و برگزارى يك ديدار دوستانه با تيم ملى كشورمان در خردادماه سال آينده شده هست.

ضمن اينكه در همين ماه تيم اسكاتلند خواستار برگزارى دو ديدار رفت و برگشت با ايران شده كه در صورت موافقت سرمربى تيم ملى با انجام برنامه ريزى هاى لازم در اين زمينه اقدام خواهيم كرد.

وى همينطور از علاقه مندى فدراسيون فوتبال نيجريه براى ديدار با ايران اظهار داشت و اضافه کرد: نيجريه خواستار برگزارى ديدار با ايران در ارديبهشت ماه آينده شده هست و در صورتى كه اين ديدار لطمه اى به مسابقات ليگ وارد نكند، به درخواست اين كشور نيز جواب مثبت خواهيم داد.

نايب رئيس فدراسيون فوتبال در پايان تصريح كرد: برگزارى اين ديدارها به نظر كادر فنى و برنامه هاى آماده سازى تيم ملى بستگى دارد و در صورتى كه واقعيات براى برگزارى اين ديدارها مهيا باشد، به تمامى اين درخواستها جواب مثبت خواهيم داد.تاريخ مخابره پيام:چهارشنبه 15 اسفند 1386

103:

خبرگزارى PA شايد همكارى «دايى» با تيم ملى ايران خيلى زود قطع شود! </SPAN>
شهرستان تهران IranSport.Net - خبرگزارى آلمان (DPA) در گزارشى مفصل درباره سرمربيگرى تيم ملى فوتبال كشورمان نوشت: با انتخاب على دايى همچنان مناقشه درباره سرمربى تيم ملى ايران ادامه دارد.

پس از اونكه دوشنبه على دايى نپذيرفت كه براى كمك به تيم ملى، تيم باشگاهى اش را رها كند، همچنان بحث جنجال برانگيز در مورد سرمربى تيم ملى ايران ادامه دارد.

بر پايه مقررات فدراسيون فوتبال ايران، مربى تيم ملى نبايد ۲ شغله باشد اما گايشانا براى دايى هستثنا قائل شده اند.

دايى فرموده كه سخت كار خواهد كرد تا سايپا، قهرمان ليگ برتر ايران در ليگ قهرمانان آسيا تنها نماند: ما در ايرانى زندگى مى كنيم كه فدراسيون فوتبال اون بيش از يك سال بدون رئيس بوده هست.

در چنين كشورى ملاك ها طبيعى هست كه بايد متفاوت باشد.

او بر اين مهم تأكيد مى كند كه حداقل تا پايان بازى هاى ليگ قهرمانان آسيا به صورت هموقت در تيم ملى و سايپا كار خواهد كرد.

على كفاشيان هم فرموده كه فدراسيون به دايى اجازه خواهد داد همچنان در سايپا كار كند.

برخى بر اين باورند كه اگر دايى نتواند تيم ايران را به مرحله دوم رقابت هاى مقدماتى جام جهانى برساند، فشار رسانه ها باعث خواهد شد كه او و فدراسيون به همكاريشان پايان بدهند


104:

کايشانت/ واحد مرکزي خبر/ ورزشي (تصايشانر دارد) 15/12/1386

مسئولان تيم ملي فوتبال كايشانت امروز از انتخاب "علي دايي" به عنوان سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران هستقبال كردند.


"اسامه حسين" مدير تيم هاي ملي كايشانت، در فرمودگو با خبرنگار واحد مرکزي خبر، با اشاره به رايشانارايشاني تيم ملي اين كشور با تيم ملي ايران در چارچوب رقابت هاي مقدماتي جام جهاني فوتبال، خاطرنشان كرد: "علي دايي" از اسطوره هاي فوتبال به شمار مي رود كه تجربه هاي ايشان مي تواند براي ايران موثر باشد و من اين انتخاب فدراسيون فوتبال ايران را انتخابي صحيح و مناسب مي دانم.


ايشان تيم ملي ايران را متشكل از بازيكناني حرفه اي و خلاق ارزيابي و تاكيد كرد: تلاش خواهيم كرد در موقعيت باقيمانده، با برگزاري ديدارهايي دوستانه با تيم هاي فوتبال ژاپن و عراق، سطح آمادگي تيم ملي كايشانت را بالا ببريم و به جايگاهي مناسب براي ديدار با تيم ايران برسانيم.


"رايون گاسنين رادان" سرمربي كروات تيم ملي فوتبال كايشانت نيز فرمود: انتخاب دايي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران كار ما را در بازي بعد دشوار مي نمايد.


ايشان تيم ملي ايران را تيم برتر آسيا خواند و اضافه کرد: حضور لژيونرهاي حرفه اي در تيم ايران، قدرت و توانمندي اين تيم را دوچندان کرده هست.


"رادان" با اشاره به شكست تيم ملي كايشانت در مقابل امارات در اولينديدار خود، فراخوان نمود: ما بايد همه امكانات خود را براي مقابله با تيم ملي ايران به كار گيريم تا بتوانيم به صعود به دور بعد اميدوار شايشانم.105:

ارسال نمابر براي فدراسيون ايران
تيم ملي فوتبال به مصاف اسكاتلند و كامرون مي‌رود
پايگاه خبري فارس: تيم ملي فوتبال ايران در 2 بازي دوستانه با تيم‌هاي ملي اسكاتلند و كامرون ديدار مي كند.


به نقل پايگاه خبري فارس، مسئولان فدراسيون ملي اسكاتلند و كامرون با ارسال نمابر به فدراسيون فوتبال خواهان انجام ديدار دوستانه‌اي با تيم ايران شده‌اند.


روز گذشته در جلسه كميته تيم‌هاي ملي موضوع انجام ديدار دوستانه با تيم‌هاي ملي اسكاتلند و كامرون ارزيابي برنامه گرفت و براي نهايي شدن مذاكرات اين موضوع به كميته روابط بين‌الملل سپرده شد تا مقدمات انجام ديدارهاي دوستانه فراهم شود.


نهايي شدن رايشانارايشاني با اسكاتلند و كامرون به تصميم علي دايي، سرمربي تيم ملي ايران نيز بستگي دارد و اعضاي هيئت رئيسه فدراسيون با سرمربي تيم ملي در اين مورد مشورت خواهند كرد

106:

خبيري در فرمود و گو با فارس:
در سيستم اشتباه فوتبال ما بكن بائر هم موفق نمي شود
پايگاه خبري فارس: عضو سابق كميته انتقالي فرمود: در سيستم اشتباه فوتبال ما چه علي دايي و چه بكن بائر با مشكل مواجه مي شوند.


مهدي خبيري در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، در خصوص فرآيند انتخاب سرمربي تيم ملي ايران فراخوان نمود: در همه جاي دنيا براي يك انتخاب راهكارهاي مختلفي وجود دارد و تيم‌هاي حرفه‌اي و فدراسيون‌هاي فوتبال از اين روش علمي پيرايشان مي‌كنند.

در واقع همه مديران حرفه‌اي اول دنبال اين هستند كه بدانند از تيم ملي خود چه مي‌خواهند.


عضو كميته آسيا ايشانژن در AFC ادامه داد: بحث مديريت در فدراسيون چند وجهي هست و فقط به تيم ملي منحصر نمي‌شود، اما تيم ملي در اين پازل بخش پررنگ‌تري دارد.


خبيري با بيان اين مطلب كه در ايران به اين مسائل توجه نمي‌شود، تصريح كرد: تقريبا هستراتژي نانوشته‌اي را تنظيم كرده‌ايم و بدون توافق و سند به اجراي اون مي‌پردازيم.

فوتبال ما از پايه دچار مشكل هست.


عضو سابق كميته انتقالي تصريح كرد: متاسفانه در حال حاضر تمام مسئولان و دست‌اندركاران ورزش قصد دخالت در اين كار را دارند حتي اگر ورزشي هم نباشند و بتوانند، اظهار نظر و اعمال نظر مي‌كنند و حتي در پاره‌اي از موارد كار هدايت را بر عهده مي‌گيرند.


خبيري با تشبيه فوتبال به قطار تاكيد كرد: همه دوست دارند سوار اين قطار شوند و البته در واگن جلايشاني مستقر شوند؛ اما وقتي مي‌بييند عرصه سخت هست، عقب‌تر مي‌آيند و اگر جا نباشند آايشانزان مي شوند.

اگر هم نتوانند آايشانزان شوند به دنبال قطار مي‌دوند.

در هر حال اونها مي‌خواهند حضور داشته باشند.

به همين دليل هست كه لوكوموتيورانان اصلي اين قطار نمي‌توانند جايگاهي داشته باشند.


ايشان اذعان داشت: اين موضوع نشان مي‌دهد ما معادله هزار مجهولي فوتبال را در يك مجهول برنامه داده‌ايم و اون هم انتخاب سرمربي تيم ملي هست، بنابراين بدون اينكه به شخص خاصي نظر داشته باشم، معتقدم در اين سيستم چه علي دايي و چه بكن‌بائر به مشكل مي‌خورند.


در واقع اونها ريسك مي كنند.

چه كسي كه علي دايي را انتخاب كرده و چه دايي كه اين مسوليت را پذيرفته هست.


خبيري تاكيد كرد: اين حرف ها به معناي حمايت نكردن از تيم ملي نيست.

همه ما موظف هستيم از تيم ملي و شخص انتخاب شده حمايت كنيم؛ اما با سوالاتي روبرو هستيم.


عضو سابق كميته انتقالي فراخوان نمود: نه تنها دايي شايد به هر كسي ديگري اين پيشنهاد مي‌شد اون را قبول مي‌كرد، چرا كه سرمربيگري در تيم ملي براي هر مربي افتخار هست، اما در همه جاي دنيا به همه مديران حرفه‌اي ثابت شده كه بازيگري با مربيگيري تفاوت آشكاري دارد.


ايشان تصريح كرد: براي مربيگري بايد مهارت‌هاي لازم كسب شود.

همه امت فوتبال را مي‌فهمند؛ ولي الزاما ياد نمي‌گيرند.

مي‌توان در يك كلاس تئوري شنا شركت كرد؛ اما تا وقتي كه در آب اين آزموده‌ها امتحان نشود، بي فايده هست.


خبيري اضافه كرد: سوال اين هست كه علي دايي تا چه ميزان مسايل را در اين سطح ياد گرفته هست؟ توانايي بالقوه ايشان بسيار بالاست و نه تنها ايشان بلكه تمام كساني كه در اين سطح فوتبال بازي كردند، از نيروهاي بالقوه ما هستند و براي هستفاده از اونها بايد با نگاهي مديريتي برخورد كرد.


ايشان ادامه داد: سوال دوم اينجاست كه آيا مي توانيم بگايشانيم چون دايي نيرايشان بالقوه‌اي هست پس كارها را ياد گرفته و اختيار را دست او دهيم و انتظار نتيجه‌ هم داشته باشيم؟ مسئله مهم‌تر اينجاست كه بايد ديد چنين تفكراتي در دنيا موفق بوده‌اند يا نه.


خبيري در جواب به اين سوال كه چرا اعضاي كميته انتقالي در وقتي كه اختيار داشتند سرمربي تيم ملي را انتخاب نكردند، فرمود: قصد داشتيم با انتخاب سرمربي تيم ملي اين معادله كوچك را حل كنيم.

حتي با آرتور جرج، هم به توافق رسيديم؛ اما با جريان‌سازي‌هايي كه در اين راه شد نتوانستيم به اهدافمان برسيم.

در ايران هزار كلمه را مي‌نايشانسيم تا يك جمله را نگايشانيم.


ايشان تاكيد كرد: مربيان داخلي ما از توان بالايي برخوردار هستند؛ ولي ما قصد داشتيم براي تيم ملي از مربي هستفاده كنيم كه تجربه حضور در جام جهاني را داشته باشد و در بين مربيان ايراني فقط ذوالفقار نسب اين واقعيات را داشت.


ايشان در پايان خاطرنشان كرد: در حال حاضر وضعيت رسانه‌ها نگران‌كننده هست.

هزاران نفر به يك موضوع مي پردازند، در حالي كه معادلات ديگر هنوز حل نشده هست.107:

پس از پيروزي مقابل ملوان
دايي: تا پايان سال اسامي تيم ملي را فراخوان نمي‌كنم
پايگاه خبري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال و تيم سايپا فرمود: تا وقت برگزاري آخرين ديدار ليگ برتر در سال 86 اسامي تيم‌ ملي را فراخوان نخواهم كرد.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي پس از پيروزي دو بر يك سايپا برابر ملوان در جمع خبرنگاران فراخوان نمود: بازي خوبي انجام شد.

انتظار نداشتم ملوان اينقدر خوب بازي كند.

در نيمه اول شاهد يك بازي متعادل بوديم؛ اما موقعيت هاي گلزني ما بيشتر بود.


ايشان اضافه کرد: قبل از اونكه گل مساايشان را دريافت كنيم، مي‌توانستيم گل‌هاي بيشتري به اين تيم بزنيم و در نيمه دوم بازي را در كنترل خود داشتيم.

كسب اين سه امتياز به جايگاه سايپا در جدول خيلي كمك خواهد كرد.


دايي در خصوص اينكه چرا كمتر در جريان مسابقه به لب خط مي‌رود، عنوان كرد: بازيكنان ما به بلوغ فكري رسيده‌اند و ديگر نياز زيادي به توصيه‌هاي من در جريان بازي ندارند.


سرمربي تيم ملي در مورد اينكه فهرست تيم ملي را چه وقتي فراخوان خواهد كرد فرمود: اسامي را تا آخرين ديدار ليگ برتر در سال 86 فراخوان نمي‌كنم، زيرا مي‌خواهم رقابت بين بازيكنان ليگ وجود داشته باشد و انگيزه‌هاي لازم را براي انجام بازي بهتر داشته باشند.


دايي در مورد دستيارانش در تيم ملي فرمود: منتظر فراخوان نظر دو دستيار خارجي هستم و با اونها مذاكره كرده‌ام.

تا پايان ليگ قهرمانان آسيا در سايپا سرمربيگري خواهم كرد و پس از اون در مورد ادامه مربيگري در اين تيم تصميم‌گيري مي‌كنم.


دايي با اشاره به تغيير رفتارش پس از حضور در تيم ملي به عنوان سرمربي فرمود: نماينده امت ايران هستم و مي‌خواهم كمتر عصباني شوم و قصد دارم به‌گونه‌اي رفتار كنم تا همه اخلاقم را بپسندند.108:

تاریخ بازی دوستانه با ایران فراخوان شد تیم ملی فوتبال اسكاتلند 7 خرداد به شهرستان تهران می آید

17 اسفند 1386 10:22
منابع خبری اسكاتلند فراخوان كردند: تیم ملی فوتبال این كشور، دوشنبه 7 خرداد به شهرستان تهران سفر می كند.
به نقل شبكه خبر ، به نقل از خبرگزاری فرانسه ، تیم ملی فوتبال اسكاتلند كه خود را برای ادامه رقابت های یورو 2008 و نیز مقدماتی جام جهانی 2010 آماده می كند ، از فدراسیون فوتبال ایران درخواست كرده هست ،دیدار دوستانه ای با تیم ملی كشورمان انجام كند.
خبرگزاری فرانسه امروز به نقل از منابع خبری اسكاتلند نقل داد این تیم روز 28 ماه می (7 خرداد سال 1387) جهت انجام بازی دوستانه با تیم ایران به شهرستان تهران سفر خواهد كرد.
مسئولان فوتبال اسكاتلند در درخواست خود، پیشنهاد برگزاری 2 بازی رفت و برگشت را داده اند، اما فدراسیون فوتبال ایران جواب مثبت به این پیشنهاد را منوط به نظر كادر فنی تیم ملی كرده هست .
دو تیم ایران واسكاتلند ،پیشتر ،یك بار در بازی های جام جهانی 1978 مقابل هم برنامه گرفته و به تساوی 1 - 1 رسیدند.


109:

سخنگوی فدراسیون فوتبال : ایران اسکاتلند هفتم خرداد ؛ یکشنبه معرفی دستیاران دایی

17 اسفند 1386 12:58
رئیس كمیته تیم های ملی فدراسیون فوتبال فراخوان كرد: تیم ملی فوتبال ایران، هفتم خرداد سال 87 به مصاف تیم ملی اسكاتلند خواهد رفت.


مهدی تاج در فرمودگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر فرمود: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بر برگزاری بازی دوستانه با اسكاتلند تاكید دارد.سخنگوی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: مشكلی برای بازی دوستانه مقابل اسكاتلند نداریم و مقابل این تیم به صورت رفت و برگشت بازی می كنیم.تاج فراخوان كرد: فدراسیون فوتبال اسكاتلند قول داده هست با تركیب اصلی خود به مصاف تیم ملی فوتبال ایران بیاید.نائب رئیس اول فدراسیون فوتبال تاكید كرد: هفتم خرداد با توجه به تایید سرمربی تیم ملی، به مصاف اسكاتلند خواهیم رفت.تاج با بیان اینكه "فقط بازی با اسكاتلند قطعی هست"، فرمود: دیگر بازی های تداركاتی تیم ملی نیز روز یكشنبه در كمیته تیم های ملی تصویب می شود.رئیس كمیته تیم های ملی فدراسیون فوتبال درباره بازی تداركاتی تیم ملی فوتبال با "بحرین" هم فرمود: برنامه هست تاریخ این بازی تغییر كند و تاریخ نهایی این بازی، یكشنبه نهایی می شود.

تاج درباره ادامه فعالیت علی دایی در تیم سایپا هموقت با سرمربیگری تیم ملی فوتبال تصریح كرد: تا وقتی كه باشگاه سایپا نتواند گزینه مناسبی برای هدایت این تیم پیدا كند، دایی هر دو سمت را بر عهده خواهد داشت.رئیس كمیته تیم های ملی فدراسیون فوتبال درباره معرفی دستیاران سرمربی تیم ملی خاطرنشان كرد: دایی در صحبت هایش، دو دستیار خارجی برای هدایت تیم ملی درخواست كرده هست و روز یكشنبه این مسئله هم نهایی می شود.


110:

پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال
درحالي‌كه فدراسيون فوتبال ايران از قطعي‌شدن ديدار دوستانه تيم ملي با اسكاتلند اظهار داشته بود، فدراسيون فوتبال اين كشور اين خبر را تكذيب كرد

به نقل پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)، سخنگايشان فدراسيون فوتبال اسكاتلند با تكذيب اين مطلب كه اسكاتلند پيشنهاد بازي دوستانه با تيم ملي ايران را مطرح كرده، فرمود: واسطه‌اي به عنوان نفر سوم به ما پيشنهاد داد كه آيا ما علاقه‌مند به بازي در مقابل ايران هستيم يا خير.

ما نمي‌توانيم پيش از اون‌كه با وزارت امورخارجه در اين‌باره صحبت كنيم، نسبت به علاقه‌مندي‌مان براي بازي با ايران فراخوان موضع كنيم.


ايشان فرمود: اين واسطه به ما پيشنهاد داد كه بازي ايران و اسكاتلند به صورت رفت و برگشت در همپدن و شهرستان تهران انجام شود با اين‌حال پيش از فراخوان نظر وزارت امورخارجه ما نمي‌توانيم در اين‌باره اظهار نظر قطعي بكنيم و بگايشانيم كه اين بازي قطعي هست

111:

آدريانوآلوز در فرمود و گو با ايرانيوز:
دایی فوتبال ایران را از بحران خارج می کند


مهاجم برزيلي تيم فوتبال سايپا فرمود: با انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي ایران بازيكنان سايپا جشن گرفتند.
</B>
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آدريانوآلوز در فرمود و گو با ايرانيوز عنوان کرد: انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران باعث شد كه بازيكنان سايپا روحيه بيشتري بگيرند و اين امر در ادامه رقابت‌هاي ليگ برتر و همينطور رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي آسيا به تيم سايپا كمك خواهد كرد.

ايشان ادامه داد: دايي از مربيان بسيار باهوش هست كه مي تواند تيم را در واقعيات سخت با تصميم‌هاي خوب از بحران خارج كند و در حال حاضر تيم ملي ايران دچار بحران بود و انتخاب علي دايي با توجه به چهره بين المللي اش مي‌تواند ايران را ازبحران خارج كند.

آلوز اضافه کرد: مطمئن باشيد دايي با توجه به شناختي كه از بازيكنان ليگ برتر و لژيونرها دارد مي تواند تيم ملي را به جام جهاني ببرد.

ايشان درخصوص تيم فوتبال سايپا فرمود: تيم فوتبال سايپا نيم فصل دوم را خوب شروع كرد اما به علت چند تساايشان، بازيكنان اين تيم نگران شدند كه تيم سايپا نتواند روند خوبي را ادامه دهد اما با برد مقابل هستقلال اهواز باعث بالا رفتن روحيه بازيكنان شد.

مهاجم سايپا در خاتمه به واقعيات خودش دراین تیم فرمود:‌چند بازي هست كه در امر گلزني موفق عمل نكرده‌ايم البته يك بازيكن خوب در درجه اول بايد به فكر تيم باشد و در درجه بعدي به فكر گلزني باشد با اين حال در بازيهاي بعدي تلاش خواهم كرد كه در امر گلزني هم موفق عمل كنم.

112:

قویترین مرد جهان: دایی فوتبال را نجات می دهد ساعت خبر: 15:31 - تاريخ خبر: 18/12/1386 قویترین مرد جهان فرمود: انتخاب علی دایی بعنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بهترین انتخاب بود چرا که او به دنبال کسب شهرت و سرمایه نیست و قطعا حضورش برای فوتبال مثمر ثمر خواهد بود.
حسین رضازاده دارنده 2 مدال طلای المپیک که خود را در اردوی سطح دریای کیش برای حضوری قدرتمند در المپیک پکن آماده می کند در فرمودگو با مهر ضمن بیان مطلب فوق اضافه کرد: وقتی فیفا بعنوان بالاترین نهاد در فوتبال دنیا اونقدر دایی را قبول دارد که برای مهمترین اجلاسها و قرعه کشی ها از او دعوت بعمل می آورد و حتی او را بعنوان کاندیدای احراز مسئولیت کمیته جوانان فدراسیون جهانی معرفی می کند، نشان دهنده بزرگی و اعتبار او در دنیای فوتبال هست که متاسفانه تاکنون به این ویژگی در کشور خودمان توجه لازم نشده هست.
وی ادامه داد: او با اعتبار و جایگاهی که در فوتبال ایران و حتی جهان دارد می تواند نجات بخش فوتبال کشورمان که حدود دو سال هست برنامه ریزی دقیقی نداشته باشد.

دایی به دنبال کسب شهرت و سرمایه نیست و همین موضوع یعنی توجه ویژه به کار و تلاش.

قویترین مرد جهان یادآورشد: تنها چیزی که در این بین باید مورد توجه تمامی دستگاههای مربوطه برنامه گیرد این هست که آبرو و اعتبار دایی یک شبه به دست نیامده و همین موضوع باعث می شود تا دست اندرکاران حمایتی ویژه را از او بعمل آورده و فضا و امکانات لازم را برای کار و مسئولیت سنگینی که بر دوشش نهاده شده مهیا نمايند.

مورد دیگری که برای نتیجه گیری او لازم هست تامین شود ایجاد فضایی آرام و بدون تنش هست که خوشبختانه هستقبال مطبوعات و رسانه ها از این انتخاب نوید اونرا می دهد تا شاهد این فضا باشیم.

دارنده 2 مدال طلای المپیک و 5 مدال جهانی این انتخاب را بهترین انتخاب مسئولین دانست و اضافه کرد: علی دایی دین خود را به ورزش ایران ادا کرده و با قبول این مسئولیت بزرگ از تمام داشته هایش گذشته هست.

پس اجازه دهید دایی جهانی باقی بماند.

او بزرگ هست و بزرگ نیز باید بماند.

113:

امیر قلعه نویی در فرمودگو با ایسکانیوز:امیدوارم بلایی را که بر سر من آوردند بر سر دایی نیاورند// رفته رفته مس متحول شده ای را خواهید دیدتهران- خبرگزاری ایسکانیوز: سرمربی تیم فوتبال مس کرمان فرمود: امیدوارم بلایی را که در تیم ملی بر سر من آوردند را بر سر دایی نیاورند و بگذارند او به راحتی در تیم ملی کار خود را آغاز کند.امیر قلعه نویی روز شنبه در فرمودگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران دانشجوئی ایران "ایسکانیوز"، خاطر نشان ساخت: امیدوارم بگذارند دایی با آزادی تمام در تیم ملی کار کند زیرا یک مربی برای شروع کار خود نیاز به آرامش دارد که این آرامش را در وقت فعالیت من در تیم ملی از من گرفتند اما امیدوارم این حمایت از دایی شود.
وی اضافه کرد: از همه می خواهم از دایی حمایت نمايند.

تیم ملی ما و سرمربی این تیم نیاز به حمایت کامل دارند.

با ساختن حاشیه برای دایی فقط تیم ملی ما آسیب می بیند.
سرمربی سابق تیم ملی در خصوص انتخاب کمک های خارجی از سوی علی دایی به ایسکانیوز فرمود: انتخاب مربی بر عهدی سرمربی تیم هست و هیچ کس حق دخالت در تصمیمات دایی را ندارد.

اگر دایی در کنار مربیان خارجی راحت تر هست باید به او اجازه دهیم با هر کسی که راحت تر هست کار کند.
قلعه نویی در خصوص دیدار این هفته مس در مقابل شیرین فراز تصریح کرد: دیدار در مقابل تیم های پائین جدول بسیار دشوار هست و شیرین فراز به دنبال کسب 3 امتیاز این دیدار برای بقا در لیگ برتر هست و فکر می کنم این دیدار برای ما از بازی سخت تر هست.
وی در ادامه به ایسکانیوز فرمود: بازیکنان مس رفته رفته با اخلاق من بیشتر آشنا خواهند شد و فکر می کنم همین موضوع باعث متحو شدن مس خواهد شد.

مطمئن باشید در ادامه فصل مس متحول شده ای را خواهید دید.

از ویژگی های کرمان حمایت همه جانبه مرد این شهر از تیم ما هست و همین موضو ع از شرایط موفقیت های ما خواهد بود

114:

لزوم هم‌فكري با وزارت خارجه بريتانيا
سخنگايشان فوتبال اسكاتلند برگزاري قطعي ديدار با ايران را رد كرد
پايگاه خبري فارس: سخنگايشان اتحاديه فوتبال اسكاتلند تاكيد كرد كه براي رايشانارايشاني با تيم ايران، نيازمند مشورت با وزارت امور خارجه هستند.


به نقل پايگاه خبري فارس و به نقل از ديلي ميل، مسئولان اتحاديه اسكاتلند در اقدامي عجيب قصد دارند در سي‌امين سالروز بازي تيم‌هاي ملي ايران و اسكاتلند در جام جهاني 1978، ديدار دوستانه اي را انجام كنند.


مسئولان فدراسيون ايران اظهار داشتند كه در ماه آينده يا خرداد ماه سال آينده مسابقه دوستانه‌اي را با اسكاتلند انجام خواهند داد.


اسميت گوردن، سخنگايشان اتحاديه فوتبال اسكاتلند قطعي شدن ديدار دوستانه با ايران را رد كرد و فرمود: تا كنون مذاكره جدي براي انجام ديدار دوستانه در شهرستان تهران و گلاسگو انجام نداده ايم.

فقط يك نماينده از ايران با ما ارتباط بربرنامه كرد و از ما خواست در صورت تمايل، مسابقه دوستانه انجام شود.


ايشان تاكيد كرد: نماينده ايران از ما درخواست كرد كه 2 ديدار در شهرستان تهران و گلاسگو انجام شود.

ما نمي توانيم عجولانه تصميم گيري كنيم.

براي عملي شدن ديدار بايد با وزارت امور خارجه مشورت كنيم.


گوردن فرمود: تا وقتي كه با وزارت امور خارجه مشورت نكنيم، چيزي مشخص نخواهد شد.


مهدي تاج، سخنگايشان فدراسيون فوتبال ايران با انجام مصاحبه هايي انجام ديدار دوستانه ايران و اسكاتلند در خرداد ماه را تائيد كرده بود

115:

دايي دستياران خود را به كفاشيان معرفي كرد:
مولر، احمدزاده و غلامپور در كادر فني تيم ملي
پايگاه خبري فارس: در جلسه امروز صبح سرمربي تيم ملي فوتبال با رئيس فدراسيون ساير اعضاي كادر فني تيم ملي مشخص شدند.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي دقايقي پيش در جلسه با علي كفاشيان، دستياران پيشنهادي خود را فراخوان كرد و به زودي نفرات فراخوان شده به عنوان دستياران دايي رسما معرفي مي‌شوند.


برنامه هست، لوته مولر مدرس آلماني در فدراسيون اين كشور و فيفا به عنوان دستيار اول، محمد احمدزاده به عنوان دستيار دوم و بهزاد غلامپور به عنوان مربي دروازه‌بان معرفي شوند.


فرموده مي‌شود يكي ديگر از مربياني كه مدنظر علي دايي براي ياري رساندن به اوست، دستيار ترك تبار ورنر لورانت در وقت حضورش در سايپاست.


جلسه و بررسي براي معرفي اين نفرات ادامه دارد

116:

احمدزاده مربي تيم ملي ايران
دايي: مربي آلماني پنج شنبه وارد ايران مي شود
پايگاه خبري فارس:پايگاه خبري فارس: به پيشنهاد علي دايي، سرمربي تيم فوتبال ملوان بعنوان مربي تيم ملي به فدراسيون فوتبال معرفي شد.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي درباره معرفي كادر فني تيم ملي فراخوان نمود: محمد احمدزاده به عنوان يك مربي بزرگ ايراني براي همكاري در تيم ملي را به فدراسيون فوتبال معرفي كرده ام، اما علي كفاشيان در اين زمينه راي نهايي را صادر خواهد كرد و يكي ديگر از دستيارانم كه از مربيان با تجربه آلماني هست، پنج شنبه صبح وارد ايران مي شود تا با مسئولان فدراسيون فوتبال مذاكرات را نهايي كند.


سرمربي تيم ملي خاطر نشان كرد: براي مربي دروازه بان ها يكي از بهترين دروازه بان هاي سال هاي نه چندان گذشته ايران را به كادر فني اضافه خواهيم كرد، اما با توجه به نهايي نشدن اسامي در روزهاي بعد 2 دستيارم را معرفي خواهم كرد.


ايشان ادامه داد: فردا در فدراسيون فوتبال جلسه اي را انجام خواهيم كرد و از مسئولان مي خواهم كه هفته آخر مسابقات ليگ را انجام نشود تا اسامي بازيكنان و اردايشان تيم ملي 24 اسفند انجام شود.


ايشان درباره ديدار دوستانه تيم ملي ايران تاكيد كرد: با كمال ميل ديدار دوستانه با تيم ملي اسكاتلند را مي پذيرم چرا كه تيم قدرتمندي در اروپا هست و بازي كردن مقابل اين تيم بسيار مفيد هست.


تيم ملي ايران در دومين مسابقه از مرحله مقدماتي جام جهاني در روز ششم فروردين ماه سال آينده با تيم ملي كايشانت ديدار مي كند

117:

احمدزاده مربي تيم ملي ايران
دايي: مربي آلماني پنج شنبه وارد ايران مي شود
پايگاه خبري فارس:پايگاه خبري فارس: به پيشنهاد علي دايي، سرمربي تيم فوتبال ملوان بعنوان مربي تيم ملي به فدراسيون فوتبال معرفي شد.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي درباره معرفي كادر فني تيم ملي فراخوان نمود: محمد احمدزاده به عنوان يك مربي بزرگ ايراني براي همكاري در تيم ملي را به فدراسيون فوتبال معرفي كرده ام، اما علي كفاشيان در اين زمينه راي نهايي را صادر خواهد كرد و يكي ديگر از دستيارانم كه از مربيان با تجربه آلماني هست، پنج شنبه صبح وارد ايران مي شود تا با مسئولان فدراسيون فوتبال مذاكرات را نهايي كند.


سرمربي تيم ملي خاطر نشان كرد: براي مربي دروازه بان ها يكي از بهترين دروازه بان هاي سال هاي نه چندان گذشته ايران را به كادر فني اضافه خواهيم كرد، اما با توجه به نهايي نشدن اسامي در روزهاي بعد 2 دستيارم را معرفي خواهم كرد.


ايشان ادامه داد: فردا در فدراسيون فوتبال جلسه اي را انجام خواهيم كرد و از مسئولان مي خواهم كه هفته آخر مسابقات ليگ را انجام نشود تا اسامي بازيكنان و اردايشان تيم ملي 24 اسفند انجام شود.


ايشان درباره ديدار دوستانه تيم ملي ايران تاكيد كرد: با كمال ميل ديدار دوستانه با تيم ملي اسكاتلند را مي پذيرم چرا كه تيم قدرتمندي در اروپا هست و بازي كردن مقابل اين تيم بسيار مفيد هست.


تيم ملي ايران در دومين مسابقه از مرحله مقدماتي جام جهاني در روز ششم فروردين ماه سال آينده با تيم ملي كايشانت ديدار مي كند

118:

در فرمود‌وگو با فارس
احمدزاده: هموقت در ملوان و تيم ملي فعاليت مي كنم
پايگاه خبري فارس: سرمربي تيم فوتبال ملوان انزلي فرمود: در حال حاضر مانند دايي كه در سايپا نيز حضور دارد، من نيز هموقت در ملوان و تيم ملي فعاليت مي كنم.


محمد احمد زاده در فرمود‌وگو با فارس، در خصوص پيشنهاد مربيگري در تيم ملي از سايشان علي دايي فراخوان نمود: صحبت‌هايم را با دايي انجام داده‌ و آمادگي‌ خود را براي حضور در تيم ملي فراخوان كرده‌ام.


ايشان در جواب به اين سوال كه به طور هموقت در تيم ملي و ملوان حضور خواهد داشت يا خير، بيان كرد: فعلا كار را به طور هموقت آغاز مي‌كنيم.

هدف اصلي صعود تيم ملي به مرحله دوم هست و قطعا تا اون وقت براي چگونگي فعاليت در تيم تصميم‌گيري مي‌كنيم.

همان طور كه خود دايي در سايپا هم فعاليت مي كند، من نيز در ملوان هستم.


سرمربي تيم ملوان تاكيد كرد: اول بايد كار را آغاز كنيم، سپس در يك موقعيت خوب به گونه‌اي تصميم‌گيري كنيم كه نه تيم ملي ضرر كند و نه ملوان.


ايشان درباره هستعفاي شفاهي از ملوان و بازگشت به تمرينات تيم اذعان داشت: به دليل مشكلاتي كه براي تيم به لحاظ زمين تمرين و بازي بوجود آمد به طور شفاهي هستعفا دادم كه اين تصميم هيچ موافقتي نداشت و در مقابل فشارهايي كه به من آمد، نتوانستم مقاومت كنم و در نتيجه همچنان در خدمت ملوان هست.


احمدزاده كه در سال 70 در تيم بانك تجارت با علي دايي همبازي بوده هست، با بيان اين مطلب كه جو حاضر تيم ملي سالم هست، فراخوان نمود: يكي از دلايلي كه باعث شد پيشنهاد علي دايي را بپذيرم جو تيم ملي هست.

در واقعيات فعلي كسي نمي‌تواند اعمال نظر كند و اين واقعيات با روحيات من سازگار هست، البته رسانه‌ها بايد در صحبت بهتر شدن واقعيات تيم ملي به ما كمك كنند تا با صعود بام جهاني امت را شاد كنيم


119:

پس از جلسه با كفاشيان
دايي: نيمكت تيم ملي را بي جهت شلوغ نمي كنم
پايگاه خبري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال فرمود: بايد از همه سرمايه هاي داخلي هستفاده كنم؛ اما نيمكت تيم ملي را بي جهت شلوغ نخواهم كرد.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي پس از اتمام جلسه‌ با علي كفاشيان درباره نشست در فدراسيون فوتبال فراخوان نمود: در خصوص بازي با كايشانت و برنامه‌هاي آينده تيم ملي صحبت‌هاي كلي را با كفاشيان انجام داديم و در مورد برنامه‌هاي تيم ملي و جام جهاني 2010 بحث و فرمود و گو كرديم.


ايشان اضافه کرد: ديدار با كايشانت مهم ترين بحث نشست ما بود.

از فدراسيون فوتبال و ساوقت ليگ خواهش كردم براي منافع ملي مسابقات هفته پاياني ليگ در سال جاري را تعطيل كند تا اردو از 24 اسفند به طور كامل آغاز شود.


سرمربي تيم ملي خاطر نشان كرد: 29 فروردين براي برگزاري يك ديدار دوستانه با تيم ملي بحرين راهي منامه مي شايشانم و 4 روز در بحرين اقامت خواهيم داشت، سپس سه روز مانده به برگزاري ديدار با كايشانت به اين كشور مي‌رايشانم.


دايي درباره آخرين رايزني‌هاي با مسئولان فدراسيون فوتبال براي تكميل كادر فني تاكيد كرد: از ميان مربيان داخلي، محمد احمدزاده، سرمربي ملوان و بهزاد غلام‌پور را به عنوان مربي دروازه‌بان‌ها به هيئت‌رئيسه فوتبال پيشنهاد كردم و يك دستيار خارجي دارم كه ترجيح مي‌دهم تا نهايي نشدن مراحل مذاكرات نام ايشان را فاش نكنم.

اميدواريم تا برگزاري دومين مسابقه از مرحله مقدماتي جام جهاني 2010 بتوانيم همه اعضاي كادر فني را در اختيار داشته باشيم اگرچه من دستياران ايراني و داخلي خود را به فدراسيون معرفي كرده ام.


ايشان ادامه داد: كفاشيان با انجام نشدن آخر هفته مسابقات ليگ با من موافقت كرد، اگر چه به اجبار اين تصميم را گرفتم، زيرا خودم در هيچ واقعياتي با تعطيلي مسابقات ليگ راضي نيستم و سپس ديدار با كايشانت تا وقت رايشانارايشاني با تيم ملي امارات مسابقات ليگ تعطيل نخواهد شد.


دايي درباره احتمال جذب دستياران داخلي علاوه بر احمدزاده چنين عنوان كرد: دوست ندارم اطراف خود را شلوغ كنم، اگر چه معتقدم بايد از همه سرمايه داخلي مشورت بگيرم و با اونها تعامل داشته باشم.

مربي بدنساز و تمرين‌دهنده همان دستيار خارجي من هست.


ايشان درباره دليل انتخاب سرمربي ملوان به عنوان كمك مربي فرمود: احمدزاده از روز اولي كه سرمربي تيم ملي شدم مد نظرم بود؛ اما به دليل حساسيت ديدار با ملوان هيچ صحبتي نكردم.


ايشان در پايان مسابقه با سايپا در نشست خبري هستعفايش را فراخوان كرد و خيلي شفاف ايشان را به عنوان مربي تيم ملي معرفي كردم.


دايي در خصوص انتخاب نفرات تيم ملي تاكيد كرد: بدون شك ملاك من آمادگي جسماني بازيكنان تيم ملي هست، چنانچه هر بازيكني در واقعيات آرماني برنامه داشته باشد و در كارهاي تاكتيكي تيم ملي موثر باشد مي‌تواند در تركيب تيم ملي حاضر شود.

مد نظر اولم براي انتخاب نفرات ملي پوش به ليگ برتر معطوف مي‌شود و فرقي نمي‌كند كه بازيكني جوان باشد يا باتجربه بلكه عملكرد ايشان بيش از هر چيز برايم در اولايشانت هست.


ايشان با اشاره به ديدارهاي تداركاتي تيم ملي خاطر نشان كرد: بازي با بحرين در وقت مناسبي انجام نمي شود، زيرا 5 روز مانده به مسابقه حساس با كايشانت بايد در منامه با اون تيم بازي كنيم؛ اما به ناچار بايد اون مسابقه را انجام كنيم.


ايشان ادامه داد: اسكاتلند از جمله تيم‌هاي مورد علاقه من هست و بدون شك بازي با اين تيم را خيلي مي‌پسندم، چرا كه رايشانارايشاني با تيم‌هاي پرقدرت اروپايي به خوبي نقاط ضعف و قوت تيم ملي را نشان مي‌دهد.

مانند امت ايران از انجام بازي‌هاي ضعيف و تكراري براي تيم ملي خسته شده‌ام و دوست دارم با تيم‌هاي بزرگ‌تري بازي كنيم.


سرمربي تيم ملي درباره احتمال تغييرات پايه ي فراخوان نمود: هر تغييراتي نيازمند وقت هست و بايد متناسب با وقت تغييرات را اجرا کنيم؛ اما براي ديدار با كايشانت تيمي را اعزام مي كنيم كه با تمام وجود بازي كند.


ايشان با اشاره به ديدار حساس سايپا در مقابل نماينده كايشانت از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا تاكيد كرد: بدون شك بازي خيلي سختي را مقابل الكايشانت پيش رو داريم اگر چه موقعيتي خيلي خوبي هست كه از بازيكنان ملي پوش و سر مربي اين تيم اين اطلاعات خوبي را به دست آوريم.

بازيكنان سايپا مي‌توانند با قدرت اولين گام را بردارند.


دايي فرمود: تا پايان مسابقات ليگ قهرمانان آسيا تيم سايپا را كمك خواهم كرد؛ اما در پايان مسابقات به طور كامل در اختيار تيم ملي هستم

120:

با انتخاب علی داییکادر پزشکی تیم ملی فوتبال ایران مشخص شدشهرستان تهران – خبرگزاری ایسکانیوز: با دستور و انتخاب علی دایی سر مربی تیم ملی فوتبال کشورمان کادر پزشکی تیم ملی مشخص شد.به نقل روز یکشنبه گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ایسکانیوز پرهان خانلری ، علیرضا شهاب ، سعید آلوسی از امروز رسما به عنوان کادر پزشکی تیم ملی در کنار علی دایی حضور خواهند داشت .
سرمربی تیم ملی نیز در این خصوص فراخوان نمود: این انتخاب به دلیل سوابق درخشان این عزیزان چه در زمینه کاری و چه در زمینه اخلاقی من را مصمم کرد تا یک بار دیگر این عزیزان در تیم ملی حضور داشته باشند

121:

رييس كميته داوران فدراسيون فوتبال فرمود : داوران ديدار برگشت شهرآورد پايتخت از يكي ازكشورهاي اسپانيا، آلمان و يا ايتاليا خواهند بود.

مسعود عنايت روز دوشنبه درفرمود و گو با ايرنا اظهارداشت : تا ديروز ( يكشنبه ) وقت دقيق ديدار تيم‌هاي فوتبال پرسپوليس و هستقلال براي كميته داوران مشخص نبود بعضي ‪ ۱۵‬و بعضي‌هاي ديگر وقت اون را ‪۱۶‬فروردين فراخوان مي كردند و به همين جهت ما نمي‌توانستيم درخصوص دعوت ازداوران اقدام كنيم.


هيات رييسه ساوقت ليگ فدراسيون فوتبال روز دوشنبه وقت ديدار برگشت شهرآورد تيم‌هاي فوتبال پرسپوليس و هستقلال را با هماهنگي شوراي تامين روز پانزدهم فروردين ماه سال آينده فراخوان كرد.


رييس كميته داوران فدراسيون فوتبال اظهارداشت : اين كميته با مشخص شدن وقت دقيق اين ديدار ازامروز براي دعوت از داوران يكي ازاين كشورها اقدام خواهد كرد.

irna.ir

122:

در آخرين رده بندي برترين تيم هاي جهان
تيم ملي فوتبال ايران 2 پله سقوط كرد
پايگاه خبري فارس: تيم ملي فوتبال ايران در جديدترين رده بندي برترين تيم هاي جهان، با 2 پله سقوط به عنوان تيم سوم آسيا در رتبه چهل و يكم برنامه گرفت.


به نقل پايگاه خبري فارس و به نقل از وب‌سايت رسمي فيفا، ‌در رده بندي قبلي تيم ملي‌ آرژانتين با 1518 امتياز در رتبه اول جاي داشت و پس از اون، برزيل، ايتاليا، اسپانيا، آلمان و جمهوري چك رتبه‌هاي بعدي را از اون خود كرده بودند.


عواملي چون مشكلات اسپانيا با سپ‌بلاتر، نتايج ليگ قهرمانان اروپا، انتخابي جام جهاني 2010 افريقاي جنوبي و پيشرفت كشورهاي در حال توسعه فوتبال در تغيير رده بندي نقش داشتند.


طبق فراخوان آخرين رده‌بندي فيفا، هيچ تغييري در 14 رتبه نخست لحاظ نشده و غنا با يك پله سقوط به رتبه پانزدهم رسيده هست.


مصر قهرمان قاره افريقا نيز با يك پله سقوط به رتبه سي ام قناعت كرد.


ژاپن تيم اول آسيا در رنگينگ فيفا نيز با يك پله سقوط به رتبه سي‌و ششم رسيد، هستراليا بدون تغيير در رتبه سي و هشتم و دوم آسيا باقي ماند.

ايران با برنامه گرفتن در رتبه چهل و يكم كماكان تيم سوم آسياست.

كره جنوبي نيز با 6 پله سقوط به رتبه چهل و هفتم تنزل پيدا كرد و حجاز در رتبه 50 باقي ماند

123:

تحليل چرچ سرمون از تيم ملي ايران:
فوتبال ايران آرزوهايش را به تعصب دايي وصله كرد
پايگاه خبري فارس: چرچ سرمون در مقاله‌اي تحليلي به بررسي حضور علي دايي در تيم ملي فوتبال ايران به عنوان سرمربي پرداخته هست.


به نقل پايگاه خبري فارس، متن مقاله ايشان در زير آمده هست:
خارج از همهمه ايجاد شده و در حالي كه امت در انتظار يك مربي بزرگ بودند، علي دايي به ناگاه آستين بالا زد و كنترل تيم ملي را در دست گرفت تا پروژه آسيب ديده كلمنته را احيا كند.


شاخصه علي دايي به عنوان يك ايراني مربي بدون كارنامه ملي، اما با شرح حالي درخشان و برجسته در اروپا هست.


بازيكن سابق سال فوتبال آسيا، كسي كه سال‌ها در بوندس‌ليگا تجربه اندوخته و در سطوح بين المللي درخشيده هست، اكنون بايد در سمت هستادي، درس‌هايش را پس بدهد و ثابت كند كه گذشت اين همه سال براي او جز سود چيزي براي ايران در برنخواهد داشت.


بازيكنان انگشت شماري در جهان فوتبال حرفه‌اي وجود دارند كه توانسته‌اند به ميزان دايي درخشش و افتخار كسب كنند.

شايد از اين دست بشود به ناكاتا، سفير فوتبال آسيا اشاره كرد كه در دهه 90 فوق العاده درخشيد و ژاپن و آسيا را به جهانيان شناساند.


گلزني‌هاي علي دايي در باشگاه ايرانيش و درخشش در سطح تيم ملي باعث شد تا سران آرمنيا بيله‌فلد به او اعتماد كنند.

ايشان سپس راهي بايرن مونيخ شد و در حد خود خوش درخشيد.

او همراه بايرن مونيخ بازي پاياني ليگ قهرمانان اروپا را تجربه كرد (1999) و راهي هرتابرلين شد.


شك ندارم كه دايي در اين سال‌ها تلاش مي كرد تا فوتبال علمي را بياموزد و تحت تعاليم اوتمار هيتسفيلد راه مربيگري نايشانن را درك كند.

او مي كوشد تا تيم ملي ايران همان تيمي كه سال‌ها به خاطرش با تمام وجود تلاش كرده را به سمت جلو حركت دهد و به وعده هاي خود عمل كند.


علي دايي خيلي خوب مي داند كه تيم ملي را با علم به روز فوتبال جهان به آينده اي روشن سوق بدهد.

كساني كه از نزديك با فوتبال ايران آشنايي دارند، مي دانند كه تا چندي پيش اين ساوقت از برخي امور غيرورزشي در خود رنج مي برد؛ اما اكنون اين موقعيت فراهم شده تا فوتبال ايران رشد كند.

خيلي سخت مي شود باور داشت و معتقد بود به اين كه كسي به غير از علي دايي از لايه هاي تو در تايشان فوتبال ايران در قرن بيست و يكم بيايد و تيم ملي را نجات بدهد.

او هميشه بيشترين احاطه و مديريت را در رختكن تيم ملي داشت و امروز اين قدرت را به طور كامل در دست دارد.


حرفه‌اي هاي كليدي مثل هاشميان، مهدايشان كيا و كريمي با اين مهاجم و دوست قديمي ارتباط خوبي دارند.

اكنون با فراموش كردن برخي كدورت‌هاي گذشته مي كوشند تا جاي پاي خود را در تيم ملي محكم كنند.

دايي به هستعداد و تجربيات اونها احتياجي غير قابل انكار دارد تا تيم خود را راهي جام جهاني 2010 افريقاي جنوبي كند.


در هر حال، پس از گذشت يك فصل از موفقيت دايي با تيم سايپا در ليگ برتر ايران، به نظر مي رسد كه مي تواند تيم ملي را در جاده اي درست و حساب شده حركت بدهد

124:

اميرحاج رضايى:

دايى آبرايشانش را به خطر نمى اندازد


با امير حاج رضايى قبل از اينكه براى تحليل بازى هستقلال- ملوان به هستوديو برنامه فوتبال برتر شبكه سوم برود فرمود وگو مى كنيم: «هيچ ليستى كامل نيست و شما نمى توانيد ليستى را پيدا كنيد كه همه را راضى كند.

احساس من اين هست كه آقاى دايى خوب ها و شايسته ها را به تيم ملى دعوت خواهد كرد اما نبايد اين را فراموش كرد كه ليست ۵۰ نفره منصور ابراهيم زاده، در واقع تبعيت از يك نوع قانونى بود كه بايد از طريق فدراسيون به كنفدراسيون فوتبال آسيا ارسال مى شد و همان طورى هم كه روزنامه ها از قول منصور ابراهيم زاده نوشتند اين ليست تا يك هفته قبل از برگزارى بازى رسمى قابل تغيير هست و همان طورى هم كه ديديم رحمتى با اينكه در اون ليست نبود ولى در بازى مقابل سوريه درون دروازه برنامه گرفت البته ما نمى توانيم امر به سابق اجرا کنيم.

اين ليست قابل تغيير هست و همان طورى كه دايى هم فرموده قصد شايسته سالارى دارد و هر كس شايسته باشد دعوت خواهد شد.

هيچ تفاوتى ميان لژيونرها و بازيكنان شاغل در ليگ هاى داخلى هم قائل نخواهد شد.

چه بسا كه بازيكنان شايسته بسيارى در دسته اول هم حضور دارند و شايسته پوشيدن پيراهن تيم ملى هم هستند.»
حاج رضايى به شخصيت دايى هم اشاره مى كند: «من اعتقاد دارم وراى تمام اين مسائل دايى ليست خوبى تنظيم خواهد كرد.

با شناخت عينى كه از دايى دارم و در دو مقطع با او همكار بوده ام، او را مردى پايبند و متعهد، صادق و با فكر ديده ام ضمن اينكه از ديدگاه يك مربى اين براى يك سرمربى كاملا محفوظ هست كه بازيكن هاى بهترى را انتخاب كند.

مطمئنا دايى آبروى كارى اش را به خطر نمى اندازد پس ليستى از آماده ترين بازيكن ها را آماده خواهد كرد.» امير حاج رضايى درباره لژيونرها تا حدود زيادى با چراغپور هم عقيده هست: «تمرينات لژيونرهاى اروپايى سطح بالا هستند اما اين را هم فراموش نكنيد كه بازى با تمرين فرق مى كند و تمرين در ليگ هاى اروپايى با تمرين در ليگ هاى عربى زمين تا آسمان تفاوت دارد.

به همين خاطر هست كه نبايد تمرين را تعميم داد و به عنوان مثال نبايد عملكرد بازيكنى كه در ليگ اروپايى نيمكت نشين هست را زير سوال برد و او را برتر از يك بازيكن ثابت ليگ امارات دانست گرچه در بازى با سوريه همه لژيونرها كمى تا حدودى ناآماده بودند اما من اميدوارم در بازى با كايشانت لژيونرها بهتر عمل كنند.»
حاج رضايى به ليگ داخلى هم اشاره مى كند: «ليگ توليدات دارد، درست مثل صنعت.

بازيكن، مربى و داور جزو توليدات اين فوتبال هستند.

پس بايد به چهره هاى درخشان موقعيت داده شود تا خودشان را نشان دهند.

چهره هايى همچون ميلاد ميداودى، صابر ميرقربانى، محسن مسلمان، روح الله بيگدلى و رافخايى هستعدادهايى هستند كه بايد از طريق فدراسيون فوتبال به تيم ملى معرفى شوند.

اينجاست كه لزوم تشكيل تيم ملى ب خود را مى نماياند.

فوتبال مرتب در حال تغيير هست.

اروپايى ها مى گايشانند: «اصلى كه ثابت هست، تغيير هست.» در ضمن ما بازيكنانى داريم كه در جام جهانى ۲۰۱۰ (البته اگر به اون راه پيدا كنيم) ۳۵-۳۴ ساله خواهند شد پس بايد به جوانان موقعيت بدهيم.

فوتبال لژيونرزده
حاج رضايى در پايان سخنانش فرمود: ما پس از ورود آقايان دايى، باقرى و خداداد عزيزى به ليگ آلمان وارد فرايندى شديم كه رسيدن به اون برايمان رايشانا بود.

پس از ورود بازيكنان ديگر به ليگ هاى معتبر اروپايى سيراب شديم ضمن اينكه هستخوان بندى اصلى تيم ملى را هم همين لژيونرها تشكيل دادند.

اكنون وقت اون رسيده كه اين پروسه را پشت سر گذاشته و وارد مرحله جديدى شايشانم.

اوندرياس فرسيك داور سوئدى حرف قشنگى زد: «وقتى كه من به بازيكنى اخطار مى دهم به نامش كه پشت پيراهنش هست نگاه نمى كنم بلكه به شماره اش نگاه مى كنم.» براى دايى هم نبايد نام ها مهم باشد بلكه بايد عملكرد بازيكن مهم باشد.

اين كه دايى با مشكلى مواجه نشود مهم هست.

البته نام ها محترم هستند اما عملكرد قوى در گذشته نبايد توجيهى براى عملكرد ضعيف كنونى باشد.

دايى بايد مردان روز را انتخاب كند.

قبلى ها براى فوتبال ملى زحمت كشيدند اما تغييرات غيرقابل اجتناب هست.

همان طور كه نمى توان جلوى طلوع و غروب خورشيد را گرفت جلوى تغييرات را هم نمى توان گرفت.

شايسته سالارى كه دايى از اون سخن مى گايشاند به سود فوتبال ايران هست.

ما بايد از پروسه لژيونر سالارى عبور كنيم.


125:

دلهره از شنيدن اسامى دعوت شده به تيم ملى

كابوس قلم قرمزابراهيم ميرزاپور

هر روز بدتر از ديروز
انتخاب قابل پيش بينىاوندرانيك تيموريان بدون ترديد يكى از مسافران كايشانت هست.

هرچند در بازيهاى بولتون روى نيمكت نشسته اما به عقيده سرمربى تيم ملى آمادگى لازم براى حضور در جمع بازيكنان تيم ملى را دارد.

اوندو برخلاف بازيهاى ليگ برتر در تمام بازيهاى بولتون در رقابت هاى جام يوفا براى تيمش به ميدان رفته و اين مى تواند بيانگر اين مساله باشد كه او از لحاظ فنى با مشكلى روبرو نيست؛ اوندو هفته گذشته هم مقابل اسپورتينگ ليسبون بازى كرد.

اين ملى پوش انگيزه بسيار زيادى دارد تا با درخشش در بازى كايشانت براى مگسون پيغام بفرستد كه
بى مهرى او تنها به دلايل غيرفوتبالى هست.

اوندرانيك با شناخت از توانمندى هاى دايى ثانيه شمارى مى كند تا پس از فراخوان اسامى تيم ملى چمدان سفر را ببندد و به اردوى تيم ملى ملحق شود.

با وجود غيبت جواد نكونام به دليل مصدوميت اوندو مى تواند يكى از گزينه هاى ميانه ميدان براى سرمربى تيم ملى باشد.اوندرانيك تيموريان درباره بازى دوم تيم ملى در مرحله مقدماتى جام جهانى مى گايشاند: «شايستگى هاى ايران بر كسى پوشيده نيست از اين رو كايشانتى ها با توپ پر به ميدان مى آيند اما با حضور على دايى در راس هرم تيم ملى، ايران مى تواند با دست پر از كايشانت به شهرستان تهران برگردد.»

ملاقات ايشانژه


حرف و حديث بسيار زياد هست اما از شواهد و قراين پيداست كه نام على كريمى كاپيتان دوم تيم ملى در جمع دعوت شدگان برنامه دارد، اصلى ترين دليل براى اين فرضيه سخنان سرمربى تيم ملى هست.

على دايى اطمينان مى دهد كه بازيكنان آماده و شايسته بدون شك در ليست او برنامه دارند از اين رو شانس على كريمى بيش از پيش افزايش مى يابد.

عملكرد مطلوب جادوگر در دو سه بازى اخير تيم ملى نشان داده شماره هشت تيم ملى دوباره به روزهاى اوج خود نزديك شده و توانايى حضور در جمع ستاره هاى ايرانى را دارد.لژيونر ايرانى شاغل در ليگ قطر تنها به اين موضوع مى انديشد كه خاطرات تلخ چند ماهه اخير را به فراموشى بسپارد و دوباره به همان ستون اصلى تيم تبديل شود، اين تفكر در نوع خود يك خوش شانسى براى سرمربى تيم ملى محسوب مى شود از اين حيث كه موفقيت دايى در آزمون نخست در گرو درخشش ستاره هاى خاموش شده تيم ملى هست.از سايشانى ديگر ملاقات اين دو مى تواند شايعات چند روز اخير را از خاطره ها پاك كند تا سخن دايى درباره ظهور يك دايى جديد به درستى معنى پيدا كند.

بازى دو سر برد


مهدى مهدوى كيا روزهاى زيادى را با دايى سپرى كرده اما فاصله اون روزها تا امروز در واقعيات فعلى بسيار زياد هست.

هراس از حذف نام او در بين كارشناسان كاملا مشهود هست اما به همان دلايلى كه سرمربى تيم ملى على كريمى را در جمع دعوت شدگان برنامه مى دهد، مهدى مهدوى كيا را به تيم ملى فرا مى خواند.اين دعوت براى سرمربى تيم ملى بازى دو سر برد هست چون او در صورتى كه كاپيتان آماده باشد لبخند مى زند و در برابر منتقدانش سينه سپر مى كند كه من با هيچ بازيكنى مشكل ندارم، اما چنانچه كاپيتان در حد و اندازه هاى خود ظاهر نشود، دايى به راحتى و بدون دغدغه هاى امروزى قلم قرمز را بر نام مهدوى كيا مى كشد تا ساير ملى پوشان در جريان تصميم گيرى هاى سرمربى برنامه بگيرند.

البته اين مسأله را نمى توان ناديده گرفت كه بازيكن ايرانى اينتراخت فرانكفورت براى پايانى خوش در عرصه بازيگرى ملى تمام انرژى خود را به كار مى گيرد تا كارنامه ايده آلش با خاطره اى تلخ بسته نشود.كارشناسان معتقدند بار روانى حاكم بر زندگى فوتبالى مهدوى كيا در واقعيات فعلى مى تواند تبديل به عامل محركى شود كه دوباره نام مهدوى كيا بر سر زبان ها جارى شود.


آخرين شانس


مدافع پرفراز و نشيب ليورنو اميدوار هست كه در جمع منتخبان دايى باشد.

پس از منصرف شدن از خداحافظى با بازيهاى ملى اكثريت قريب به اتفاق فوتبالى ها نام رحمان رضايى را در رديف بازيكنانى برنامه دادند كه احتمال دعوت شدنشان به تيم ملى بسيار كم هست اما او هم مثل كريمى و مهدوى كيا مى تواند از آخرين شانس خود براى بقا در تيم ملى سود ببرد.
رحمان كه فصل ايده آلى را پشت سر نگذاشته به اين موضوع مى انديشد كه اگر بتواند در تيم ملى دوباره به اوج برگردد كورسوهاى اميد برايش سوسو مى زنند اما اگر همانند جام ملت هاى ۲۰۰۷ باشد بايد اين بار براى هميشه قيد دعوت شدن به تيم ملى را بزند.


رحمان همانند لژيونرهاى كم رمق تيم گام برمى دارد و آرزو مى كند كه همه چيز بر وفق مراد او پيش رود اما سؤال اينجاست كه فوتبال بى رحم با رحمان مدارا مى كند يا ...

اولينشفرمودى

حمايت قاطعانه از ميلاد ميداودى در برنامه زنده تلايشانزيونى باعث شد امروز در گمانه زنى ها نام ميلاد ميداودى در صدر مهاجمان تيم ملى برنامه گيرد.
جوان جنوبى كه امروز پيراهن الاهلى امارات را به تن كرده اونقدر پرفروغ ظاهر شد كه سرمربى تيم ملى پيش از انتخاب خود اونچنان حمايت بى حد و وصفى از او اجرا کند كه ساير جوانان شاغل در ليگ اميدوار شوند كه شانس بسيارى دارند پيراهن تيم ملى را بپوشند.
سرمربى تيم ملى خود مهاجم بى نظيرى بوده و اين توانايى را دارد كه يك گلزن تمام عيار ديگر را تربيت كند، دايى با علم بر اين نكته كه تيم ملى ما مدتهاست در حسرت مهاجمان گلزن به سر مى برد بدون شك براى رفع اين معضل فكر پايه ى اتخاذ مى كند و بعيد نيست در بازى ۷ فروردين مقابل كايشانت مهاجم گلزن الاهلى را در تركيب اصلى تيم ملى برنامه دهد تا اولينشفرمودى دايى رقم بخورد.


نوبت سامره

وقت برانكو در مصاحبه هاى خود مى فرمود: «تا وقتى كه دايى و هاشميان در خط حمله تيم ملى باشند، هيچ وقت نوبت من نمى شود!» حالا وقتى كه او انتظارش را مى كشيد فرا رسيده، رقباى او يكى به عنوان سرمربى تيم ملى انتخاب شده و ديگرى تصميم گرفته در مرحله مقدماتى هستراحت كند و اگر تيم ملى به دور بعد صعود كرد اون وقت به تيم ملى ملحق شود.على سامره روزهاى سختى را پشت سر گذاشت.

در وقت برانكو هيچ وقت بازى به او نرسيد، در مقطع بعدى اختلافات كهنه اش با امير قلعه نايشانى سد راهش براى ورود به تيم شد تا وقت منصور ابراهيم زاده دوباره به جمع ملى پوشان برگشت.

او و دايى ارتباط دوستانه اى با هم دارند، سرمربى تيم ملى چراغ سبز را به سامره نشان داده تا او براى شروع زندگى مجدد در تيم ملى خود را آماده كند.

سامره در واقعيات فعلى مى تواند كنار ميداودى به زوج ثابت خط حمله تيم ملى تبديل شوند تا دايى ديگر به هاشميان و بهانه هاى او توجه نكند.درخشش او مى تواند شانس گزينه هاى ديگرى چون عنايتى، خطيبى و رجب زاده را به شدت براى دعوت شدن به اردوى تيم ملى كاهش دهد.ابراهيم ميرزاپور اونقدر ضعيف و پراشتباه ظاهر شده كه دوستى با دايى هم نمى تواند عاملى براى دعوت او به تيم ملى شود.

گلر اول تيم ملى در جام جهانى ۲۰۰۶ اين روزها سير نزولى خود را طى مى كند تا شانسى در حد صفر براى فراخوانده شدن از سوى دايى داشته باشد.

در حالى كه ميرزاپور بدترين روزهاى فوتبالى خود را سپرى مى كند مهدى رحمتى، وحيد طالب لو و عباس محمدى رقابت سختى براى سبقت از يكديگر براى پوشيدن پيراهن شماره يك تيم ملى دارند.

هر چند عده اى معتقدند احتمالا شاهد حضور يك گلر جوان در اردوى تيم ملى خواهيم بود.

البته بايد ديد بهزاد غلامپور در اين باره چه عقيده اى دارد؟

اميرحسين صادقى
واهمه از غضب دايى

اميرحسين صادقى در ماجراى دعواى محمود فكرى با على دايى در بازى فصل قبل نقش تاثيرگذارى داشت.

اون روز كه مدافع هستقلال گمان نمى برد شماره ۱۰ سايپا روزى سرمربى تيم ملى شود هر اونچه به ذهنش رسيد در وصف كاپيتان - سرمربى سايپا فرمود: او حتى در كميته انضباطى پشت سر دايى مصاحبه آتشينى انجام داد تا در چنين روزى حسرت بخورد كه چرا دورانديشى نكرده!صادقى مطمئن نيست همانند دوره امير قلعه نايشانى به تيم ملى دعوت شود اما هم باشگاهى او يقين دارد با عملكرد مطلوبش در بازيهاى اخير بدون ترديد در ليست دايى حضور دارد.

مجتبى جبارى شايد تنها هستقلالى تيم ملى باشد البته به جز طالب لو.

محمد نصرتى
ناكام اميدوار

اصلا نمى توان از او به عنوان يك مدافع قابل اعتماد نام برد.

فراز و فرودهاى ناگهانى نصرتى در بازيهاى ملى و باشگاهى سبب شد امروز نيمى از گمانه زنى ها برخلاف ميل او صورت بگيرد.

همبازى او، شيث رضايى نيز نااميد از دعوت به تيم ملى هست.

شيث كه در كارنامه ياغى گرى خود از درگيرى با دايى به عنوان نقطه طلايى نام برده بود امروز در نااميدى كامل به سر مى برد چون يقينا دايى مصاحبه هاى اون وقت شيث را فراموش نكرده.

بازيكنان خوشبخت پرسپوليس را مى توان واحدى نيكبخت، محسن خليلى و حسين كعبى معرفى كرد.

هادى عقيلى
يكنواخت و بى اشتباه


هر چند هيچ گاه به عنوان بازيكن ثابت به ميدان نرفته اما در تمام ليست هاى چند ماه اخير حضور داشته.

برخلاف نصرتى مدافع ناكام پرسپوليس هادى عقيلى نسبتا يكنواخت و بدون اشتباه عمل كرده، هادى عقيلى هنوز به موقعيت ايده آل دسترسى پيدا نكرده اما نسبت به محسن بنگر همتاى خود در خط دفاع سپاهان خوش اقبال تر بوده به اين دليل كه در تورنمنت جام ملت ها و بازيهاى اخير تيم ملى در ليست دعوت شدگان حضور داشته هست.

سيد جلال حسينى
ستاره درخشان


اونقدر خوب هست كه هيچ عاملى نمى تواند مانع دعوت نشدن سيدجلال حسينى به تيم ملى شود.

او به همراه ابراهيم صادقى در مقطع اخير تحسين اكثر كارشناسان را برانگيختند.


بدون ترديد دو بازيكن سايپا جزو دعوت شدگان به اردوى تيم ملى خواهند بود.

البته در اين بين گمانه زنى جالبى وجود دارد كه حكايت از اين دارد كه احتمالا على دايى بازيكن جديدالورود خود كه عضايشانت تيم ملى جوانان را در كارنامه دارد فرا بخواند تا جوانترين بازيكن دعوت شده كريم انصارى فرد باشد.

مازيار زارع
فدايى رمضانى

مصدوميت ناگهانى شايد براى مازيار به قيمت خط خوردن از ليست تيم ملى تمام شود.
كاپيتان ملوان كه در دوره هاى اخير تمرينات تيم ملى به خوبى ظاهر شده بود يكى از شانس هاى مسلم براى دعوت شدن به اردوى تيم ملى به شمار مى رفت اما مصدوميت او اين موقعيت طلايى را از زارع گرفت تا شانس عليرضا رمضانى جوان مورد علاقه دايى براى دعوت شدن به اردوى تيم ملى به شكل قابل توجهى افزايش يابد.


126:

بايد به چهره هاى جديد موقعيت داد

عبور از پروسه لژيونر سالارى


فردا ليست تيم ملى فراخوان خواهد شد، اون هم توسط على دايى كه روزگارى نامش سال ها در ليست اسامى دعوت شدگان به تيم ملى بود.

دايى در وقت بازيگرى اش تنها يك بار به تيم ملى دعوت نشد اون هم حدود ۱۰ سال پيش بود كه محمد مايلى كهن در يك اقدام منحصر به فرد دايى را به خاطر اينكه در بازى با سوريه در شهرستان تهران (مقدماتى جام جهانى ۹۸ فرانسه) به نيمكت نشينى اش اعتراض كرده بود، به تيم ملى دعوت نكرد تا در اون روزها به سيبل رسانه ها تبديل شود.

سال ها گذشته و اكنون على دايى دعوت خواهد كرد.

كارى كه شايد زياد هم آسان نباشد.

او هم به گذشته نگاه مى كند، هم به حال و مطمئنا به آينده.

فردا خيلى چيزها معلوم خواهد شد.

اميدواريم مثل انتخاب احمدزاده و بهزاد غلامپور كمى تا حدودى شوكه نشايشانم!

127:

جلال چراغپور:

به ليست دايى خوشبين هستمجلال چراغپور، كارشناس فوتبال درباره ليست تيم ملى مى گايشاند: فوتبال يك ظرفيتى دارد كه خارج از اون نمى توانيم حركت كنيم.

در ليست قبلى كه منصور ابراهيم زاده اون را تنظيم كرده بود مشكلاتى وجود داشت، مثل حضور يك سرى بازيكنانى كه در خارج از كشور بازى مى كنند كه يا در تيم هايشان ذخيره بودند يا عملكرد قابل دفاعى نداشتند.

مشكل ديگر اين بود كه مثلا يك بازيكن در دوره جوانى اش در تيم ملى آزمايش شده بود و همان وقت هم عملكرد مناسبى نداشت اما باز هم به تيم ملى دعوت شد و ديديم كه عملكرد خوبى نداشت اما اگر دايى ليست را خودش تنظيم كند و خوشبين هم باشيم كه با ليست قبلى تفاوت داشته باشد از ليست قبلى ۵ تا ۶ نفر خارج مى شوند.

چراغپور خط به خط جلو مى رود: «شما نگاه كنيد در ليست ۵۰ نفره از همه دروازه بان هاى خوب ليگ دعوت شده بود حتى از يك دروازه بان ليگ يكى هم دعوت شده بود به جز در خط دفاعى كسى از ليست بيرون نمانده بود.

رحمان رضايى كه فرموده بود من نمى آيم، بقيه بودند.

در خط ميانى هم اكثر هافبك هاى تاثيرگذار دعوت شده بودند كه البته سه چهار نفر حضور نداشتند كه عدم حضورشان زياد مهم نبود اما در خط حمله به جز عنايتى، مهاجمان ديگرى كه بايد دعوت مى شدند، شدند.

با توجه به اينكه دايى خودش وقتى نوك بوده به احتمال زياد عنايتى را دعوت خواهد كرد چون تيم ملى اكنون به يك سانتر فوروارد كلاسيك احتياج دارد.» و حالا نوبت به بخش مهم سخنان چراغپور هست.


او درباره لژيونرها با لحن خاصى حرف مى زند: «بايد لژيونرها را دسته بندى كنيم.

اونهايى كه در اروپا هستند و اونهايى كه در كشورهاى عربى توپ مى زنند.

بايد با ----- به لژيونرها نگاه كرد، اون هم يك ----- كاملا فوتبالى.

مطمئنا دايى در دعوت از لژيونرها تجديد نظر خواهد كرد.

اين ----- مى گايشاند كه در اروپا به بازيكنان تقلبى و ناكارآمد نيمكت هم نمى دهند.

پس اگر وحيد هاشميان، اوندرانيك تيموريان و حتى مهدى مهدوى كيا در تيم هايشان بازى نكنند اما در تمرينات حضور داشته باشند پس مشخص مى شود كه حاضر و آماده اند.

ما مجبوريم كه به فيلترهاى فوتبال آلمان، انگلستان و ايتاليا اعتماد كنيم.

همه ديدند كه على كريمى در بايرن مونيخ يواش يواش از يك نيمه بازى كردن به ۲۰ و ۱۵ و ۱۰ و ۸ و ۵ دقيقه بازى كردن و نيمكت رسيد و حالا هم كه در قطر فوتبال بازى مى كند.
پس اروپايى ها با كسى تعارف ندارند.

يكى از مشكلات ليست قبلى حضور لژيونرهاى ناآماده بود كه اكثرا هم متاسفانه در فوتبال امارات بازى مى كنند.

در كل دايى ۵ تا ۶ تغيير از لحاظ كل ظرفيت لژيونرها ايجاد خواهد كرد و مطمئنا با نگرش تازه اى بازيكنان آماده را دعوت خواهد كرد.

ضمن اينكه من به برطرف شدن مشكلات ليست قبلى توسط شخص على دايى خوشبين هستم.


128:

ساوقت نقشى در انتخاب دايى نداشت

على آبادى: مسؤولان پرسپوليس كوتاهى كردند


ايران ورزشى - با وجود گذشت چند هفته از ماجراى كسر ۶ امتياز پرسپوليس، رييس ساوقت تربيت بدنى در اين باره اظهار نظر كرد و كوتاهى مسؤولان پرسپوليس را عامل اصلى اين اتفاق دانست.

محمدعلى آبادى كه براى افتتاح ورزشگاه اروميه به آذربايجان غربى سفر كرده بود در جمع خبرنگاران فرمود: «اين امر نتيجه كوتاهى مسؤولان پرسپوليس هست.

اونها مى توانستند از منابع متعددى اين مشكل را حل كنند.

اميدوارم با تلاش مسؤولان ساوقت تربيت بدنى، فدراسيون فوتبال و باشگاه پرسپوليس اين مشكل در آينده حل شود.» على آبادى در خصوص انتخاب دايى به عنوان سرمربى تيم ملى هم توضيح مى دهد: «ساوقت فقط نقش نظارتى و ارزيابى دارد و دخالتى در امور اجرايى فدراسيون ها انجام نمى دهد.

ساوقت هيچ نقشى در انتخاب و هستخدام دايى نداشته و فدراسيون فوتبال راسا درباره اين موضوع تصميم گرفته هست.»

129:

با نهايى شدن ديدار اسكاتلند برابر كرواسى
برلى: ديدار با ايران مشخص نيست


ايران ورزشى - سرمربى تيم ملى فوتبال اسكاتلند فرمود: «بازى با ايران هنوز به طور كامل مشخص نشده و بايد مذاكرات نهايى شود.» به نقل سايت فوتبال اسكاتلند، مسؤولان اتحاديه فوتبال اسكاتلند تلاش دارند براى حضور قدرتمندانه در مرحله مقدماتى جام جهانى ۲۰۱۰ و پيش از رايشانارايشانى با مقدونيه، شهريور ماه سال آينده ديدارهاى تداركاتى را انجام كنند.

بازى با ايران و كرواسى از اهداف اصلى براى مردان سياه پوش هست.

اگرچه كادر فنى اسكاتلند قصد دارد بازيهاى تداركاتى بيشترى را بر آماده سازى انجام كند.

اسكاتلند ششم فروردين ماه سال آينده در همپدن با كرواسى بازى مى كند.

در صورت نهايى شدن مراحل مذاكرات، هفتم خرداد ماه ديدارى را با ايران انجام خواهند كرد؛ اگرچه جورج برلى، سرمربى اسكاتلند چندان دلگرمى نشان نداد و فرمود: «براى برگزارى ديدارهاى دوستانه در خرداد ماه، پيشنهادهاى زيادى در اختيار داريم؛ اما براى آمادگى مطلوب در مرحله مقدماتى جام جهانى نيازمند انجام مسابقات زيادى هستيم.

با بررسى واقعيات مى توانيم براى انجام ديدار بهتر، برنامه ريزى كنيم چرا كه مرداد ماه موقعيت كافى براى برگزارى مسابقه نداريم.

برلى در پايان فرمود: «از انجام ديدار دوستانه با كرواسى خشنودم چرا كه اين بازى موقعيت خوبى براى خودآزمايى هست و مى توانيم بهتر آماده شايشانم.

در صورت انجام ۲ مسابقه ديگر آمادگى مطلوب ترى پيدا مى كنيم.

براى رايشانارايشانى با ايران هنوز چيزى به طور كامل مشخص نيست و بايد مذاكرات در اين زمينه نهايى شود.»

130:

كادر فنى تيم ملى كامل شد

سرپرست تيم ملى فوتبال ايران از فيرات، روته مولر، احمدزاده و غلامپور به عنوان دستياران على دايى نام برد.احمد ابراهيمى در اين خصوص توضيح مى دهد: «هومن افاضلى نيز به عنوان اوناليزور در تركيب كادر فنى تيم ملى برنامه خواهد گرفت.

همينطور اسامى بازيكنان چهارشنبه شب فراخوان خواهد شد.»ابراهيمى با اشاره به اينكه اردوى تيم ملى فوتبال ايران از روز جمعه (۲۴ اسفند ماه) آغاز خواهد شد مى گايشاند: «تيم ملى فوتبال در كمپ تيم هاى ملى در مجموعه ورزشى آزادى تمرين خواهد كرد.»

131:

يادداشت

بازى با دم شيربرانكو ايوانكوايشانچ در طول ۴ سال مربيگرى در ايران همواره متهم بود كه از يك تيم جنوبى به دلايلى خاص بازيكنان زيادى را به تيم ملى دعوت مى كند؛ سرمربى سابق تيم ملى هيچگاه نتوانست رسانه هاى منتقد را متقاعد سازد كه در پس اين دعوت ها هيچ رابطه خاصى وجود ندارد و بازيكنان دعوت شده به اردو صرفا به دليل شايستگى به تيم ملى مى رسند.

در دوران مربيگرى ايوانكوايشانچ هميشه بحث هاى فراوانى پيرامون ليست تيم ملى وجود داشت و اين شائبه ها اغلب از حضور كارگزاران نقل و انتقالات بازيكن در اردوها نشات مى گرفت.
پس مى توان نتيجه گرفت كه فراخوان نفوذ در ليست تيم ملى اتفاق تازه اى نيست و درگذشته هم ابهامات فراوانى در اين زمينه وجود داشته هست؛ حتى در دوره حضور امير قلعه نايشانى در تيم ملى هم انتقادات فراوانى به ليست تيم ملى وارد بود.

در اين دوره، عناصرى كه در جابه جايى بازيكن نقش بسزايى دارند در حاشيه تيم ملى به وضوح ديده مى شدند و اونجا كه تيم ملى ايران بازى را در شهرستان تهران مقابل سوريه مساوى كرد و امير قلعه نايشانى دم غروب از پله هاى هتل المپيك پايين مى آمد، در كمال حيرت پشت سرش جماعتى را مى ديديم كه انگار بوى گوشت را احساس كرده بودند.

قلعه نايشانى اگرچه تلاش مضاعفى انجام داد تا حضور اين افراد در اردوهاى تيم ملى به وى نسبت داده نشود اما اين شائبه تا روز آخر مربيگرى وى وجود داشت؛ اوج بحث ها در دوره مربيگرى قلعه نايشانى، بازى كردن يكى دو مهره بود كه در هيچ منطقى نمى گنجيد و برايش توجيه فنى پيدا نمى شد.
پس باز هم مى توانيم نتيجه بگيريم كه اعمال نفوذ در ليست تيم ملى، اتفاق تازه اى نيست و در گذشته تلاش هاى متعددى براى تحميل بازيكنان به تيم ملى وجود داشته، اگرچه قلعه نايشانى و ساير مربيان تيم ملى شخصا شايد از اين اتفاق فرار كرده باشند.
امروز دوباره در آستانه فراخوان اسامى تيم ملى هستيم؛ تيمى كه هدايت اون به عهده على دايى سپرده شده اما هرگز دغدغه اى از اين بابت نداريم كه ليست تيم ملى تحت تأثير شرایط حاشيه اى برنامه بگيرد و به جرأت بايد فرمود اين سالم ترين ليست تاريخ فوتبال ايران هست.على دايى در دوره بازيگرى اش به هيچ كس، از كارگزار رسمى و غيررسمى فيفا گرفته تا خبرنگاران- ذره اى باج نداده و باجى نگرفته، فردا ليست مورد نظرش را فراخوان مى كند و بى ترديد پس از فراخوان اسامى اختلاف سليقه هايى ميان او و جماعت منتقد- اغلب روزنامه نگاران- وجود خواهد داشت كه اين امر گريزناپذير هست اما چيزى كه اهالى فوتبال را آسوده خاطر كرده، سلامت ليست تيم ملى هست.

آيا كسى سر سوزن گمان مى كند كه على دايى با كارگزاران رسمى و غيررسمى نقل و انتقال بازيكن ارتباط داشته باشد و تحت تاثير اين شرایط ليست تيم ملى را فراخوان كند.

على دايى با چهره اى مصمم و اخم هايى كه اغلب در هم گره خورده، لااقل براى جماعت سودجو ترسناك هست؛ با دم شير نمى شود بازى كرد.


132:

مهدايشان‌كيا، كاظميان، طالب‌لو و نصرتي غايبان بزرگ اولين فهرست دايي

به نقل پايگاه خبري دانشجايشانان ايران(ايسنا)، علي دايي پس از پايان ديدار سايپا مقابل الكايشانت، فهرست سي نفره تيم ملي را براي حضور در اردايشان اين تيم و بازي برابر تيم ملي كايشانت فراخوان كرد.


نفرات دعوت شده به اردو بايد ساعت 12 ظهر جمعه بيست و چهارم اسفند در محل كمپ تيم‌هاي ملي خود را به كادر فني معرفي كنند.اسامي 30 بازيكن دعوت شده به اردايشان تيم ملي به اين شرح هست:
1- سيد مهدي رحمتي 2- حسن رودباريان 3- ميثاق معمارزاده 4- سيد جلال حسيني 5- هادي عقيلي 6- امير حسين صادقي 7- حنيف عمران‌زاده 8- محسن بنگر 9- حسين كعبي 10- مجيد غلام نژاد 11- پژمان نوري 12- ستار زارع 13- سيد هاشم بيك زاده 14- اوندارانيك تيموريان 15- ابراهيم صادقي 16- عباس آقايي 17- ايمان مبعلي 18- ميلاد مي‌داودي 19- رضا خالقي فر 20- وحيد امرايي 21- عليرضا واحدي نيكبخت 22- ميلاد زنيدپور 23- مهرزاد معدنچي 24- علي كريمي 25- مجتبي جباري 26- مسعود شجاعي 27- وحيد هاشميان 28- محسن خليلي 29- عليرضا عباسفرد 30- مازيار زارع

بزرگترين غايب فهرست جديد، مهدي مهدايشان‌كيا هست كه به دليل آسيب ديدگي از ناحيه كمر واقعيات حضور در اردايشان تيم ملي را به دست نياورد.

با اين حال غيبت بازيكناني همچون جواد كاظميان، وحيد طالب‌لو و محمد نصرتي از نكات جالب توجه اولين فهرست علي دايي هست.


از ديگر نكات جالب در اين فهرست، وجود نام وحيد هاشميان هست.

هاشميان پيش‌تر فراخوان كرده بود كه به دليل وضعيتش در هانوفر نمي‌تواند در دور اول رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2010 در بازي‌هاي تيم ملي حضور يابد.تيم ملي ايران دوم فروردين 87 در ديداري دوستانه در منامه به مصاف تيم ملي بحرين خواهد رفت.

ملي‌پوشان ايران چهارم فروردين منامه را به مقصد شهر كايشانت ترك خواهند كرد تا در ششمين روز از سال جديد در دومين ديدار خود در چارچوب رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2010 رودرايشان تيم ملي كايشانت برنامه گيرند

133:

در آخرين رده بندى برترين تيم هاى جهان

تيم ملى فوتبال ايران ۲ پله سقوط كرد
تيم ملى فوتبال ايران در جديدترين رده بندى برترين تيم هاى جهان، با ۲ پله سقوط به عنوان تيم سوم آسيا در رتبه چهل و يكم برنامه گرفت.


در رده بندى قبلى تيم ملى آرژانتين با ۱۵۱۸ امتياز در رتبه اول جاى داشت و پس از اون، برزيل، ايتاليا، اسپانيا، آلمان و جمهورى چك رتبه هاى بعدى را از اون خود كرده بودند.


عواملى چون مشكلات اسپانيا با سپ بلاتر، نتايج ليگ قهرمانان اروپا، انتخابى جام جهانى ۲۰۱۰ افريقاى جنوبى و پيشرفت كشورهاى در حال توسعه فوتبال در تغيير رده بندى نقش داشتند.


طبق فراخوان آخرين رده بندى فيفا، هيچ تغييرى در ۱۴ رتبه نخست لحاظ نشده و غنا با يك پله سقوط به رتبه پانزدهم رسيده هست.

مصر قهرمان قاره افريقا با يك پله سقوط به رتبه سى ام تكيه زد.

ژاپن تيم اول آسيا در رنگينگ فيفا نيز با يك پله سقوط به رتبه سى و ششم رسيد، هستراليا بدون تغيير در رتبه سى و هشتم و دوم آسيا باقى ماند.

ايران با برنامه گرفتن در رتبه چهل و يكم كماكان تيم سوم آسياست.

كره جنوبى نيز با ۶ پله سقوط به رتبه چهل و هفتم تنزل پيدا كرد و حجاز در رتبه ۵۰ باقى ماند.


134:

گمانه زنى درباره ليست تيم ملى

مهدوى كيا، سامره، رجب زاده و رحمان نيستند
قبل از اينكه ليست تيم ملى فراخوان شود طبق آخرين گمانه زنى ها اسامى لژيونرهاى دعوت شده به اردوى تيم ملى حاكى از اين هست كه تنها ۷ لژيونر در ليست دايى برنامه دارند.

در ميان اين اسامى همان طور كه تصور مى شد تعدادى از اسم و رسم دارها ديده نمى شود و جاى خود را به لژيونرهاى جوان و با انگيزه داده اند كه البته چندان عجيب هم نبود.

اما نكته جالبى كه در ميان دعوت شده ها وجود دارد خارج شدن نام مهدى مهدوى كيا از ليست تيم ملى هست.

بازيكنى كه پيش از اين و در جام ملت هاى آسيا بازوبند كاپيتانى را بر بازو داشت انگار ديگر جايى در تيم ملى ندارد.
البته مهدوى كيا نه به خاطر اختلافات با دايى كه به دليل مصدوميت از ناحيه كمر نمى تواند در ليست دايى برنامه بگيرد؛ اين مصدوميت ظاهرا اونقدر شديد هست كه حتى كيا را از بازى در تيم اينتراخت محروم كرده هست.

در هر صورت اين مصدوميت كهنه باعث شده تا باشگاه اينتراخت فرانكفورت هم با حضور مهدوى كيا در اردوى تيم ملى مخالفت كند.

موافقت دايى با غيبت رحمان
رحمان رضايى كه قبلا از تيم ملى خداحافظى كرده بود، چندى پيش براى حضور دوباره در ميان ملى پوشان فراخوان آمادگى كرد اما بازگشت خود را به سپس دور اول مسابقات مقدماتى جام جهانى ۲۰۱۰ موكول كرد.

اين كار رحمان اگرچه عجيب به نظر مى رسيد اما مورد قبول على دايى برنامه گرفت تا نام او هم در اين برهه وقتى ميان دعوت شدگان به اردوى تيم ملى براى بازى با كايشانت نباشد.

اوندرانيك تنها لژيونر اروپايى
با توجه به اين اتفاقات مى شود به سادگى پى برد كه اوندرانيك تيموريان ستاره سال هاى اخير تيم ملى كشورمان كه در بولتون انگليس شاغل هست تنها لژيونر اروپايى تيم ملى براى بازى با كايشانت هست.

همينطور وحيد هاشميان مهاجم هميشه ذخيره هانوفر اگرچه مدنظر على دايى برنامه دارد اما از اونجا كه وحيد براى مدتى مى خواهد هستراحت كند و ميلى به بازى در تيم ملى ندارد، شايد اين بازيكن هم در ميان نفرات دعوت شده جايى نداشته باشد.

دعوت از جادوگر براى حضور در تيم ملى
از بحث لژيونرهاى شاغل در اروپا كه بگذريم به بازيكنان شاغل در ليگ هاى عربى مى رسيم.

در ميان لژيونرهاى شاغل در قطر على كريمى به طور حتم به تيم ملى دعوت شده هست.

كريمى هم بدون هيچ چون و چرايى به تيم ملى مى آيد تا ديگر شائبه اى نماند.

اين در حالى هست كه بسيارى از افراد بدبين پيش بينى كرده بودند كريمى به دليل مشكلات قديمى با على دايى، ديگر جايى در تيم ملى نخواهد داشت اما على دايى سرمربى جوان تيم ملى همانطور كه بعداز انتخابش فراخوان كرده بود، اختلافات را كنار گذاشت و جادوگر را هم به تيم ملى دعوت كرد.

حذف سامره، رجب زاده وخطيبى
همانطور كه تصور مى شد در ميان لژيونرهاى شاغل در امارات تعدادى از بازيكنان شانس بسيار پايينى براى بازى در تيم ملى داشتند.

در اين مورد بايد به نام هايى چون على سامره، رسول خطيبى و مهدى رجب زاده اشاره كرد.

نكته جالب در مورد دعوت نشدن اونها اين هست كه در آخرين اردوى تيم ملى على سامره و مهدى رجب زاده حضور داشتند و حتى در بازى مقابل سوريه كه اولين بازى دور مقدماتى ايران براى جام جهانى محسوب مى شد سامره و رجب زاده جزو نفرات اصلى در تيم بودند و بيشترين دقايق را به ميدان رفتند.

به اين ترتيب نام على سامره و مهدى رجب زاده هم كنار نام رسول خطيبى برنامه گرفت تا جمع نفرات دعوت نشده شاغل در امارات به عدد ۳ برسد.در هر صورت و با توجه به دعوت نشدن سامره، رجب زاده و خطيبى ليست لژيونرهاى دعوت شده كه شاغل در امارات هستند را مى شود راحت حدس زد.

ايمان مبعلى، مهرزاد معدنچى، ميلاد ميداودى و مسعود شجاعى نفراتى هستند كه نامشان در ميان ۷ لژيونر دعوت شده به اردوى تيم ملى برنامه داشت.


135:

چه كسى سرمربى تيم ب مى شود؟

ابراهيم زاده يا مظلومى
ايران ورزشى- فدراسيون فوتبال قصد دارد تيم ب را تشكيل دهد تا اين تيم به نوعى پشتوانه تيم ملى باشد.

آخرين خبرها حكايت از اون دارد كه ابراهيم زاده گزينه اصلى فدراسيون براى هدايت تيم ب هست.

مسؤولان فدراسيون كه با اين مربى برخورد خوبى نداشتند در صدد جبران اين قضيه هستند.

ابراهيم زاده وقتى كه به عنوان مربى سپاهان فعاليت مى كرد به درخواست فدراسيون از اين باشگاه بيرون آمد تا فقط در تيم ملى مشغول فعاليت شود.

اون وقت به ابراهيم زاده فرموده شد هر فردى كه به عنوان سرمربى تيم ملى انتخاب شود او به عنوان دستيار در تيم ملى باقى خواهد ماند اما اين اتفاق رخ نداد و با آمدن دايى، ابراهيم زاده از تيم ملى كنار رفت تا هم سپاهان را از دست بدهد و هم تيم ملى را.
حالا حضور در تيم ب موقعيت مناسبى هست تا فدراسيون به نوعى از اين مربى دلجايشانى كند.

هرچند كه از راهروهاى فدراسيون خبر مى رسد برخى اعضاى هيأت رييسه فدراسيون در حال رايزنى هستند كه نام سرمربى موفق ابومسلم را در ليست كانديداهاى مربيگرى تيم ملى ب جاى دهند.

پرايشانز مظلومى كه پيش از شروع رقابت هاى جام ملت هاى آسيا عهده دار هدايت تيم ملى ب بود و توانست در رقابت هاى غرب آسيا عنوان قهرمانى را به دست بياورد نيز از شانس زيادى براى رسيدن به اين پست برخوردار هست.


136:

مدافع تيم فوتبال فولاد مباركه سپاهان مخالفت باشگاه را عامل حضور نيافتن‌اش در تمرينات تيم ملي عنوان كرد.


هادي عقيلي كه نامش از سايشان سرمربي تيم ملي فوتبال، از فهرست 30 نفره‌ي تيم ملي خط خورد به خبرنگار ورزشي پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: پيش از اين سرپرست تيم ملي با من تماس گرفته و عنوان كرده بود كه اگر در تمرينات حاضر نشوم از فهرست خط مي‌خورم، با اين حال به دليل ديدار سپاهان در ليگ قهرمانان آسيا، "ايشانرا" سرمربي تيم و مجموعه‌ي باشگاه اصرار زيادي بر ماندنم در اصفهان داشته و اجازه‌ي خروج از تمرينات سپاهان را نداشتم.


ايشان اضافه کرد: با اين حال پس از مذاكرات باشگاه توافق كرد كه من از يكشنبه در تمرينات تيم ملي حاضر شوم و حتي خودم براي ساعت 21 امشب (شنبه) اقدام به خريد بليت كردم كه مطلع شدم، از فهرست 30 نفره‌ي تيم ملي خط خوردم.


عقيلي ادامه داد: باشگاه سپاهان به من فراخوان كرد كه با مسوولان تيم ملي براي حضورم در تمرينات تيم ملي از روز يكشنبه به توافق رسيده و من نمي‌دانم كه به چه دليل از تيم ملي خط خورده‌ام، اكنون نيز هر چقدر با "ابراهيمي" سرپرست تيم ملي فوتبال تماس مي‌گيرم، جواب تماس‌هايم را نمي‌دهند.


ايشان اضافه کرد: من از خدا مي‌خواستم كه در تمرينات تيم ملي حاضر شوم اما، وقتي كه باشگاه اجازه‌ي خروج به من نمي‌دهد و سپاهان نيز در عرصه‌ي ملي يك مسابقه پيش رو دارد چگونه مي‌توانستم به تمرينات تيم ملي بيايم.


عقيلي تصريح كرد: در هر صورت آماده‌ي حضور در تمرينات تيم ملي بودم كه نام من را خط زدند.


مدافع تيم سپاهان درباره‌ي آخرين وضعيت اين تيم پيش از برگزاري دومين ديدار در ليگ قهرمانان آسيا نيز به ايسنا فرمود: متاسفانه در ديدار اول برابر الاتحاد سوريه بسيار بد نتيجه گرفتيم، سپاهان هيچگاه ليگ قهرمانان را چنين آغاز نكرده بود، بنابراين در ديدارهاي آينده بايد به دنبال كسب حداكثر امتياز باشيم تا بتوانيم از گروه صعود كنيم

137:

فرشاد پیوس در فرمود و گو با ایسکانیوز:امثال مهدوی کیا و هاشمیان در تیم ملی کم داریم// از امروز همه برای دایی شمشیرها را از رو می بندند!تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: کارشناس فوتبال کشورمان درخصوص عدم حضور مهدوی کیا و هاشمیان در تیم ملی فرمود: کنار گذاشتن به یکباره مهدوی کیا و هاشمیان ضربه بزرگی به تیم ملی خواهد زد و دایی باید بداند که تیم ملی بازیکنانی امثال اونها را کم دارد.فرشاد پیوس روز شنبه در فرمود و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، اضافه کرد: مطمئنا در لیست انتخابی تیم ملی تا حد زیادی سلایق شخصی دخیل هست و قبل از فراخوان اسامی به خوبی می دانستم که این لیست صد % با مخالفت هایی رو به رو خواهد شد و لیکن دایی هم نسبت به عقیده خود و سیستمی که برای رویارویی با حریفان مدنظر دارد این بازیکنان را به اردو فرا خوانده هست و در این مقطع وقتی همه باید او را حمایت نمايند و بس.
وی تصریح کرد: البته صد % این لیست فقط برای دیدار با تیم کویت با توجه به ضیق وقت انتخاب شده هست اما اگر همین بازیکنان در مقابله با تیم ملی کویت نتیجه لازم را کسب ننمايند همچون آتشی زیر خاکستر خواهند بود که انتقادات زیادی را به همراه خواهد داشت.


پیوس اضافه کرد: به طور حتم حرف و حدیث های زیادی حول و حوش تیم ملی ایجاد می شود و تمامی منتقدان از امروز همه شمشیرهای خود را برای دایی از رو می بندند و دایی باید کاملا مراقب اوضاع و احوال کنار خود باشد.


بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال اذعان داشت: البته اگر من هم جای سرمربی فعلی تیم ملی بودم شاید خیلی از نفرات شایسته را دعوت نمی کردم و اگر دایی 15 نفر را به جای 30 نفر به تیم ملی فرا می خواند، می توانست با تمرکز بیشتری روی اونها وقت بگذارد تا تاکتیک های مدنظر خود را بهتر به تیم تزریق کند.


وی فرمود: دایی دوران سختی را در تیم ملی سپری خواهد کرد زیرا که با نرسیدن تیم ملی به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی 2010 همه بر ضد دایی خواهند شد.


پیوس درخصوص حرف هایی مبنی بر پذیرفتن سرمربیگری تیم پیکان فرمود: من نمی دانم چطور برخی مطبوعات به خود اجازه می دهند تا وقتی که صحت و سقم یک موضوع شفاف نشده هست، قضاوت نمايند

138:

مربي دروازه‌بانان تيم ملي فوتبال فرمود: تمام دروازه‌بانان ليگ‌هاي ايران شانس حضور در تيم ملي را دارند و پايه انتخاب شايسته‌سالاري هست.


بهزاد غلامپور در فرمود‌وگو با خبرنگار ورزشي پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: تمامي دروازه‌باناني كه در ليگ‌هاي ايران بازي مي‌كنند شانس حضور در تيم ملي را دارند و از همين جا مي‌گايشانم كه درهاي تيم ملي به رايشان همه باز هست.


ايشان فرمود: دروازه‌باناني كه اكنون به تيم ملي دعوت شده‌اند به تشخيص من و همفكري دايي بوده اما، قطعا دروازه‌بان‌هاي آماده‌ي ديگري هم در ليگ حضور دارند كه در صورت نشان دادن چهره‌ي درخشان مي‌توانند در تركيب تيم ملي جا داشته باشند.


غلامپور شانس حضور هر يك از دروازه‌بانان تيم ملي را براي بازي برابر كايشانت يكسان دانست و فرمود: دروازه‌باني كه در بازي برابر كايشانت در چارچوب دروازه‌ي تيم ملي مي‌ايستد كسي خواهد بود كه هم از نفرات ديگر آماده‌تر بوده و بتواند چهره‌ي بارزتري را در بازي دوستانه برابر بحرين از خود نشان دهد.


ايشان در پايان فرمود: سعي مي‌كنيم در بازي برابر بحرين از تمام دروازه‌بان‌ها هستفاده كنيم تا بتوانيم نفر شماره يك را در بازي برابر كايشانت انتخاب كنيم

139:

پرویز مظلومی در فرمودگو با ایسکانیوز:
حضور5 بازیکن از سایپا در تیم ملی سوال برانگیزاست//تیم ملی "ب" را به زور نمی خواهم// از شیراز دست پر برمی گردیم
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: سرمربی تیم ابومسلم خراسان با انتقادازحضور 5 بازیکن از تیم سایپا در لیست تیم ملی فرمود: دو شغله بودن دایی و راضی نگه داشتن برخی بازیکنان سایپا موجب حضور 5 بازیکن از اون در تیم ملی شده که بسیار سوال برانگیز هست.
پرویز مظلومی روزشنبه در فرمود وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" فرمود: با تمام احترامی برای کادر فنی تیم ملی قائل هست بر این باورم که سلایق شخصی دایی باعث شد تا اینکه بسیاری از شایسته ها از لیست تیم ملی جا بمانند و اصلی ترین عامل دوشغله بودن کادرفنی هست و گرنه اگر شخص دیگری سرمربی تیم ملی بود و این تصمیم را می گرفت خود دایی او را متهم می کرد.
وی تاکید کرد: همانطور که بسیاری از مربیان لیگ هم به حضور 5 بازیکن از تیم سایپا در لیست تیم ملی معترض بودند بنده کاملا حرف های اون ها را تایید می کنم چرا که از تیم ما که بالاتر از سایپا برنامه دارد هیچ بازیکن شایسته ای دعوت نشده هست.
مظلومی با اشاره به برخی شایعات درخصوص سپردن سرمربیگری تیم ملی "ب" به ابراهیم زاده به ایسکانیوز فرمود: هرگز سمت سرمربیگری تیم ملی "ب" را به زور و اجبار نخواسته و نمی خواهم و مسوولان فدراسیون مختارهستند که به هرشخصی که مورد نظر اون هاست اطمینان نمايند و این شایعه شاید هم به عین واقعیت تبدیل شود.
وی با اشاره به دیدار این تیم با مقاومت سپاسی تصریح کرد: در این دیدار فقط برای برد پا به میدان مسابقه خواهیم گذاشت به دلیلی که تیم ما چیزی برای از دست دادن ندارد وفقط برای رسیدن به بالای جدول چشم دوخته هست.
سرمربی ابومسلم اضافه کرد: البته تیم مقاومت هم علیرغم بازیکنان جوان و دونده ای که در اختیار دارد از تجربیات یک مربی متفکر چون پیروانی درکار خود به نحو احسن سود می برد که همیشه تیم سرسختی را روانه بازی ها می کند.
مظلومی با اشاره به مصدومان و محرومان ابومسلم اذعان داشت: در این بازی شهاب گردان، ناصحی و حسین کریمی را به دلیل محرومیت و منصوری و الروم را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهیم داشت اما بازیکنان شایسته ای را به جای اون ها روانه بازی خواهیم کرد./

140:

مجتبی جباری در فرمود و گو با ایسکانیوز:سطح تمرینات دایی فراتر از آسیا هست!//درس خوبی به کویت خواهیم دادتهران- خبرگزاری ایسکانیوز: هافبک ملی پوش تیم هستقلال فرمود: در حالی که دایی تجربه حضور در تیم های اروپایی و کارکردن با مربیان بزرگ را در چنته دارد می توان به جرات تمرینات او را فراتر از آسیا دانست.مجتبی جباری روز شنبه در فرمود و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، فراخوان نمود: با آمادگی صد%ی که از اون برخوردار هستم تمام هم و غم خود را برای حضور در ترکیب ثابت تیم ملی برنامه داده ام تا با اثبات شایستگی هایم در تمرینات خودم را نسبت به سایر کاندیداهای حضور در خط هافبک تیم ملی تثبیت کنم.


وی دیدار با کویت را بسیار حساس و سرنوشت ساز دانست و به ایسکانیوز فرمود: رویارویی با تیم ملی کویت از حساسیت بالایی برخوردار هست و تیم ما نیاز مبرمی به سه امتیاز سرنوشت ساز این بازی دارد تا راه خود را برای صعود هموار تر کند.


جباری فرمود: البته با توانایی ای که ملی پوشان ما از اون بهره می برند مطمئن هستم با هدایت دایی درس خوبی به کویت خواهیم داد تا بار دیگر شایستگی های خود را به اثبات برسانیم.
هافبک هستقلال با اشاره به دیدار این تیم مقابل راه آهن در چارچوب جام حذفی تصریح کرد: راه آهن همیشه فوتبال روان و تماشاگر پسندی را مقابل تیم های بزرگ پایتخت ارایه داده هست اما با آمادگی ایده آلی که تیم ما از اون بهره می برد می توانیم با هوشمندی راه آهن را از جام، حذف کنیم.


وی فراخوان نمود: مهابادی سرمربی جدید راه آهن علیرغم نتیجه خوبی که در برابر تیم پیکان کسب کرده هست و شاید زهرچشمی از سایر تیم ها گرفته باشد اما باید بداند که هستقلال حریف کار بلد و سرسختی هست که به راحتی نمی تواند از سد اون عبور کند.


جباری بازی نکردن برای هستقلال را سخت دانست و به خبرنگار ایسکانیوز فرمود: امیدوارم که طی صحبت های مسوولان باشگاه با کادر فنی تیم ملی تدابیری اندیشیده شود که بتوانیم تیم هستقلال را در این دیدار مهم یاری کنم

141:

امیر قلعه نوعی در فرمودگوی اختصاصی با ایسکانیوز:در وقت من کسی لیگ را تعطیل نمی کرد//لیست تیم ملی جای بحث ندارد//تبلیغات بر علیه من از همان دقیقه اول شروع شد!تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: سرمربی اسبق تیم ملی کشورمان با انتقاد از تعطیلی لیگ فرمود:در وقتی که من سرمربی تیم ملی بودم کسی به فکر تعطیلی لیگ به خاطر من و تیم ملی نبود.امیر قلعه نوعی روز جمعه در فرمودگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، اضافه کرد: مطمئنا تعطیلی لیگ به ضرر باشگاه ها خواهد شد چرا که وقتی تیمی در اوج هست و به یک باره بیست روز بازی نمی کند خود به خود دچار افت می شود و فکر می کنم دلیلی نداشت لیگ تعطیل شود.


وی ادامه داد: در وقت من که افتخاری رییس ساوقت لیگ بود تمام تلاش ها برای عدم تعطیلی لیگ صورت می گرفت ولی حالا خیلی راحت لیگ تعطیل می شود و در این میان باشگاه هایی مثل ما که در اوج هستیم باید ضرر کنیم.
قلعه نوعی تصریح کرد: البته به فدراسیون و کادر تیم ملی باید موقعيت داد تا هماهنگ شوند چرا که همه اونها تازه کارشان را شروع کرده اند و نیاز به موقعيت دارند.
سرمربی تیم مس کرمان در خصوص لیست تیم ملی به ایسکانیوز فرمود: لیست تیم ملی جای بحث ندارد چرا که کادر تیم ملی بر پايه تفکراتی که دارد چند بازیکن را به تیم ملی دعوت می کند و فکر می کنم در این وقت باید آرامش را برای تیم ملی در دستور کار برنامه دهیم.
وی با اشاره به حضور سید مهدی رحمتی در تیم ملی خاطر نشان کرد: در هر لیستی کم و زیاد وجود داشته هست و فکر می کنم در این مورد صحبت نشود بهتر هست.معتقدم که لیست تیم ملی جای بحث ندارد.
قلعه نوعی در جواب به این سوال که آیا در وقت مربیگری اش آرامش کامل را داشت به ایسکانیوز فرمود: (با خنده) متاسفانه از همان دقایق ابتدایی که ما در این پست شروع به خدمت کردیم تبلیغات را بر علیه ماشروع کردند و به هر دری می زنند که مانع موفقیت ما شوند.
وی در رابطه بااحتمال موفقیت دایی با تیم ملی نیز تصریح کرد: به هر حال دایی سرمربی تیم ملی هست و لیستی را به تیم ملی دعوت کرده، فکر می کنم در بازی با کویت مشخص خواهد شد

142:

بعدازظهر امروز
تمرين تيم ملي فوتبال انجام شد
پايگاه خبري فارس: بازيكنان تيم ملي فوتبال از ساعت 16 امروز در كمپ تيم هاي ملي به تمرين پرداختند.


به نقل پايگاه خبري فارس، در اين تمرين ابتدا ملي‌پوشان به كار با توپ و ارسال هاي پاس هاي كوتاه و بلند پرداخته و در ادامه كارهاي تركيبي را مرور كردند كه در دقايقي عملكرد ملي‌پوشان مورد اعتراض دايي برنامه گرفت.


بازيكنان در ادامه زير نظر فيرات مربي آلماني در گروه هاي دو نفره تمريناتي نسبتا تازه و شاداب انجام دادند كه تعجب نفرات تيم و علي دايي را به همراه داشت.


تمرينات بعدازظهر ملي‌پوشان ساعت 30/17 به پايان رسيد.


عباس آقايي كماكان جداگانه زيرنظر پزشك به تمرين پرداخت.


اميرحسين صادقي بر اثر برخورد با يكي از نفرات تيم مصدوم شد؛ اما پس از مدتي كوتاه با مداايشان كادر پزشكي به تمرين بازگشت

143:

على دايى: صلاح مملكت خايشانش خسروان دانند


فاصله برنامه گرفتن نامش در جمع مدعايشانن تا نگارش سياهه ملى پوشان چندان طولانى نبود.

مردى كه روزگارى نه چندان دور انتظار فراخوان اسامى ملى پوشان را مى كشيد، حالا خودش چند روزى ستاره ها را منتظر اعمال سليقه اش گذاشت.

ليست ۳۰ نفره دلخواه «على دايى» مى توانست همچون تك تك ليست هاى گذشته با اندكى حمايت و مقدارى انتقاد همراه شود.

آيا نمى دانست ممكن هست خيلى زود مورد هجوم تك تك نقدهاى هميشگى منتقدانى برنامه بگيرد كه از بودن و نبودن ها گلايه داشتند؟! اين بار نه در قامت مهاجم گلزن تيم ملى كه در نقش سرمربى تيم ملى و براى اولينبار در تاريخ زندگى اش پيش روى خبرنگاران ايستاد تا از ليست مورد نظرش دفاع كند.

او عوض شده و تغيير يافته ...

نه فقط در نقش، كه در شخصيت و رفتار و گايشانش

آقاى دايى! ليست ۳۰ نفره شما فراخوان شد و حالا شايد بهترين سؤال براى شروع پرسش و جواب در مورد ليست اين باشد كه سرمربى تيم ملى براى انتخاب چه متر و معيارى داشت؟
< مسلما مى خواستم بازيكنانى را به تيم ملى دعوت كنم كه شايسته اين انتخاب باشند.

فكر مى كنم تا حدودى هم به اين مسأله پايبند بودم.

مى دانم تعدادى از بازيكنان از ليست جا مانده اند، اما من صرفا برپايه نيازهاى تاكتيكى و سيستم مورد علاقه ام بازيكنان را انتخاب مى كنم.

اگر بازيكنى تصور مى كند كه شايسته دعوت به تيم ملى بوده، من از او پوزش مى خواهم ولى اين ايده آل ترين انتخاب ممكن بود.
يعنى معيار فقط سيستم و نوع بازى شما بود؟
< نه! من به ۳ فاكتور ديگر هم توجه داشتم.

آمادگى، شخصيت و عملكرد طولانى مدت.

من ادعا نمى كنم اين ليست كامل هست، اما تا جايى كه در توانم بود حق را در نظر گرفتم.

مطمئن باشيد درآينده اى نه چندان دور اين ليست كامل تر هم خواهد شد.

ما با دقت ليگ را دنبال مى كنيم و آماده ها را مى بينيم.
ولى به نظر مى رسد كه اين دقت بيشتر متوجه سايپا شده هست! دعوت
۵ بازيكن از تيمى كه خود شما مربى اش هستيد كمى بحث برانگيز هست؟
< من فقط يك جواب دارم و اين كه اگر سرمربى سايپا نبودم، مطمئنا بازيكنان بيشترى را از اين تيم دعوت مى كردم.

همين كه مربى سايپا هم بودم، دست و پايم بسته شد! در مورد مهدى مهدوى كيا هم شك و شبهه به وجود آمده هست.

مهدى از بهترين بازيكنان تيم ملى هست.

در تيم ملى هميشه يك جاى خالى براى مهدوى كيا آماده خالى خواهد بود ولى دقت كنيد مهدى بايدآماده باشد.

او مصدوم بود و براى همين دعوت نشد!
اما مهدى فرموده هيچ كس از فدراسيون يا تيم ملى با او تماس نگرفت؟
< خيلى ببخشيد ، ولى مگر وقتى على دايى را از تيم ملى خط زدند ، كسى به او زنگ زد و اظهار داشت؟!
برنامه نيست ما با تك تك بازيكنان تماس بگيريم و بگايشانيم دوست عزيز ، شرمنده! شما فعلاً دعوت نشده ايد.
وحيد هاشميان را در ليست برنامه داديد درحالى كه مى دانستيد او فرموده براى دور اول مقدماتى تيم ملى را همراهى نخواهد كرد .

حالا هم دوباره فرموده حاضر نيست براى بازى با كايشانت به تيم ملى اضافه شود.
< در مورد وحيد بايد بگايشانم او بچه با اخلاق و خوبى هست هر وقت هم آماده باشد جايش در تيم ملى محفوظ مى ماند .

حتما وحيد واقعيات تيم ملى و باشگاه را سنجيده و به اين نتيجه رسيده كه نبايد به تيم ملى بيايد ...

من نمى دانم ايشان چه وقتى دوست دارند براى تيم ملى بازى كنند اما از قول من به وحيد هاشميان بگايشانيد كه صلاح مملكت خايشانش خسروان دانند!
اين جمله تهديد آميز بود؟
< به هيچ وجه!
در ضمن ...

آقاى فيرات دستيار ترك تبار شما فرموده نمى خواهد در تيم ملى مربى بدنساز باشد و فقط با سمت كمك مربى على دايى حاضر هست تيم ملى ايران را همراهى كند؟
< اول يك توضيح كوتاهى بدهم ايشان ترك تبارى هستند كه در آلمان زندگى و تحصيل كرده هست ولى من تشخيص مى دهم در تيم ملى چه كسى با چه سمتى فعاليت كند .

فيرات به عنوان بدنساز به تيم ملى آمده و در همين سمت هم فعاليت خواهد كرد.پيش از اين فرموده مى شد على دايى به بازى فريدون فضلى اعتقاد خاصى دارد؟
< دقيقا همين طور هست .

من معتقدم يكى از كسانى كه در اين فوتبال به حقش نرسيده فريدون فضلى بوده اما
علاقه اى ندارم روى نام شخص خاصى زوم كنم.

چه فضلى و چه هر بازيكن ديگرى، در صورتى كه توانايى هايش را در ليگ ثابت كند به تيم ملى دعوت خواهد شد.
و آخرين سوال در مورد افشين قطبى ! حتما شنيده ايد كه فرموده نشستن روى نيمكت تيم ملى حق او بوده ، نه على دايى ؟
< اول از هر چيز بايد بگايشانم من براى افشين قطبى احترام زيادى قائلم .

دوم اينكه اگر او فكر مى كند بهتر از من هست و صلاحيت بيشترى نسبت به من دارد ، باز هم به او حق مى دهم.

هاشميان از تيم ملى خط خورد

ايران ورزشى - وحيد هاشميان يكى از بازيكنانى بود كه توسط على دايى به اردوى تيم ملى فوتبال كشورمان دعوت شد اما در تمرينات تيم هانوفر دچار مصدوميت شده هست.هاشميان صبح ديروز در تماس با مسؤولان فدراسيون فوتبال و سرپرست تيم ملى فراخوان كرده هست به علت مصدوميت و واقعياتى كه در تيم هانوفر دارد نمى تواند براى ديدار تيم ملى مقابل كايشانت به ايران سفر كند.على دايى نيز ضمن آرزوى موفقيت براى هاشميان فراخوان كرد با واقعيات به وجود آمده نام اين بازيكن را از فهرست تيم ملى خط خواهد زد.


144:

رقابت بر سر جناح چپ تيم ملى ايران

ايران ورزشى- ليست على دايى جدا از تمام ايشانژگى ها و نقاط قوت و ضعفش يك فاكتور قابل اتكا دارد.

سمت چپ تيم ملى ايران.

نيكبخت و معدنچى دو هافبكى هستند كه در سال هاى اخير جناح چپ تيم ملى را سر و سامان داده اند.

البته نيكبخت در دو مقطع جام جهانى ۲۰۰۶ آلمان و جام ملت هاى آسيا ۲۰۰۷ به دليل مصدوميت حضور نداشت تا حسرت اون روزها هنوز در وجود نيكى وجود داشته باشد و اين براى مهرزاد معدنچى موقعيت خوبى بود تا خودش را نشان بدهد و هميشه در ليست اسامى مدعايشانن باشد.
معدنچى ديروز به عنوان اولين لژيونر تيم ملى فوتبال به اردوى تيم ملى پيوست و پس از پايان مراسم معارفه كادر فنى جديد تيم ملى به هتل المپيك آمد تا به عنوان اولين لژيونر به ساير ملى پوشان اضافه شود.
اما رقيب جدى معدنچى در اين ليست در مورد على دايى حرف هاى جالبى مى زند: «خوشحالم كه تيم ملى ايران به دست كسى سپرده شده كه با تمام زير و بم فوتبال ايران آشناست.

من با دايى سابقه بازى دارم.» نيكبخت ادامه مى دهد: «اطمينان دارم با كمى تلاش مى توانيم به جام جهانى برايشانم اما با اين حال نبايد حريفان را دست كم گرفت.

بازى با سوريه براى ما زنگ خطر بود و هر طور كه شده بايد در ديدار برابر كايشانت پيروز باشيم چون فكر نمى كنم مشكلى بابت شناخت از تيم ملى كايشانت داشته باشيم چرا كه تيم هاى ملى و باشگاهى ما بارها با اين تيم بازى كرده اند و با همين شناخت مى توانيم به كسب نتيجه مقابل كايشانت اميدوار باشيم.» البته نيكى در مورد رقابتش با معدنچى چيزى نمى گايشاند اما درباره پرسپوليس مى گايشاند: «پس از كسر ۶ امتياز كار ما براى قهرمانى دشوار شد اما ما از ابتدا براى رسيدن به يك هدف تلاش كرده ايم و اون هم قهرمانى هست.

فكر مى كنم رقباى سختى را هم براى رسيدن به قهرمانى در كنارمان مى بينيم.

بنابراين نبايد هيچ چيز را به قضا و قدر بسپاريم و بايد با تلاش بيشتر به قهرمانى برسيم.»

145:

خوب ها ديده شدند، بهترين ها نه!


ايران ورزشى -چند وقت پيش، درست وقتى كه على دايى به يكباره سكاندار هدايت تيم ملى شد در صحبتى دوستانه با ميثاق معمارزاده دروازه بان سايپا كه اتفاقا دايى به او علاقه زيادى دارد فرمودم با حضور مربى اش در تيم ملى حتما براى بازى با كايشانت به اردو دعوت خواهد شد كه معمارزاده هم در جواب مان باخنده فرمود: «بله من دعوت مى شوم، مجيد غلام نژاد هم دفاع راست هست و فلانى و فلانى هم هستند.» اون موقع حرف معمارزاده يك شوخى بامزه فوتبالى بود اما اين اتفاق شوخى شوخى جدى شد.

حالا هم نام معمارزاده در تيم ملى هست و هم مجيد غلام نژاد يكى از ۳۰ بازيكن دعوت شده.

اول كار تكليف را معلوم كنيم.

در شايستگى اين بازيكنان اصلا و ابدا شكى نيست.

هميشه و همواره به ليست سرمربى تيم ملى ايراداتى وارد هست قبول داريم.

اما يادمان نرفته على دايى قبل از اينكه عهده دار اين سمت حساس شود چه مى فرمود و چه اعتقادى داشت.

دايى هر بار به اين نكته اصرار مى كرد: «آماده ترين هاى ليگ بايد در تيم ملى حضور داشته باشند، چرا لژيونرها دعوت شوند؟ چرا…؟» امروز اما على دايى انتخابش موازى با حرف هاى قبلى اش نيست.

رضا خالقى فر بازيكن خوبى هست اما از او بهتر هم داريم، نمونه اش صابر ميرقربانى كه آمار گل هاى زده اش با مهاجم مقاومت قابل قياس نيست.

مهدى شيرى كجاست؟ جاى يكى از موثرترين بازيكنان ليگ در ليست ۳۰ نفره نبود؟ عليرضا عباسفرد در ۲۴ بازى صباباترى چندبار به ميدان رفته، چند گل زده هست؟
از مجيد غلام نژاد كه ذاتا يك مهاجم هست و به دليل كمبود بازيكن در دفاع راست سايپا بازى مى كند، نفر بهترى دردفاع راست نبود؟ ميثاق معمارزاده باتجربه تر هست يا وحيد طالب لو؟ خيلى از شايسته هاى ليگ ديده نشده اند، اين نكته را حتما خود دايى مى داند و حتما در ليست هاى بعدى لحاظ مى كند.
مى شود به ابومسلم تيم پنجم ليگ برتر، هستقلال اهواز مجموعه اى كه دو فصل هست حتى دنبال قهرمانى مى گردد و بازيكنان شاخص زيادى دارد، صباباترى، پيكان و راه آهن كه مهره هاى قابل اتكايى دارند، نگاه منصفانه ترى داشت، نمى شود؟

146:

از بازگشت دوباره به تيم ملى خوشحالم

ايران ورزشى- اميرحسين صادقى مدافع هستقلال كه پس از مدت ها در ليست تيم ملى برنامه گرفته هست، فرمود: در نيم فصل دوم تلاش بيشترى از خود نشان دادم كه البته اين كار انفرادى نبوده و كل بازيكنان تيم در پيشرفت بازى يكديگر نقش داشته اند.

در نهايت از اينكه پس از هشت ماه دوباره به تيم ملى دعوت شدم، خوشحالم.

صادقى كه در ابتداى فصل عملكرد نامناسبى داشت، ادامه مى دهد: به دليل برخى مسائل با افت مواجه شدم اما رفته رفته روحيه از دست رفته را به دست آوردم، البته نقش مربى تيم در پيشرفتم را نمى توانم انكار كنم.

ملاك من فقط حضور در فهرست تيم ملى نيست و بايد در تمرينات خود را به مربيان نشان دهم.

صادقى درخصوص دعوت تنها دو بازيكن از هستقلال به تيم ملى عقيده دارد: مربيان بر پايه سليقه خود بازيكنان را دعوت مى كنند، البته اگر هستقلال جايگاه بهترى در جدول داشته باشد بى شك نمايندگان بيشترى در تيم ملى خواهد داشت.

مدافع هستقلال در خصوص احتمال عدم دريافت مجوز براى همراهى هستقلال در بازى مقابل راه آهن، فرمود: مطمئن هستم كه دايى در اين زمينه با باشگاه هستقلال به توافق مى رسد.

به هر حال بازيكن و مربى تيم باشگاهى بوده و واقعيات حساس را درك مى كند.


147:

كيا:هيچ كس تماس نگرفتايران ورزشى- هر چند در اولين فهرست بازيكنان تيم ملى كه از سوى على دايى فراخوان شد، نام مهدى مهدوى كيا ديده نمى شد اما اين عدم دعوت با آسيب ديدگى كاپيتان تيم ملى قابل توجيه بود.


البته كاپيتان تيم ملى با صراحت فراخوان مى كند كه هيچ كس از فدراسيون فوتبال با او تماس نگرفته تا وضعيت مصدوميت او را جايشانا شود، پس با توجه به حرف هاى كيا اينگونه برداشت مى شود كه على دايى بى خبر از وضعيت كيا او را به تيم ملى دعوت نكرده هست.
در حال حاضر در چه وضعيتى برنامه داريد؟
< پس از آسيب ديدگى كه پيش از ديدار با هامبورگ به سراغم آمد نتوانستم در تمرينات اينتراخت شركت كنم.

به كلينيك مونيخ رفتم تا در صورتى كه مشكل كمرم حل شده باشد، نرم دايشاندن را آغاز كنم.


مصدوميت تان از ناحيه كمر همان آسيب ديدگى كهنه هست؟
< تقريبا، اما اين بار ديسك كمرم بر روى عصب ها فشار آورده و موجب شده كه دو هفته از تمرينات به دور باشم.

در حال حاضر معلوم نيست كه از چه وقتى مى توانم براى اينتراخت بازى كنم.

فعلا كه درد دارم.

هر وقت دردم از بين برود مى توانم دايشاندن را آغاز كنم.


پس اينكه به تيم ملى دعوت نشده ايد، به خاطر همين مصدوميت بوده هست؟
< همان طور كه فرمودم دو هفته هست كه تمرين نكرده ام و معلوم نيست كه كى بتوانم بازى كنم.

اما با اين حال در اين مدت هيچ كس از فدراسيون فوتبال با من تماس نگرفت.

حتما اونها از طريق اخبار متوجه شده اند كه من مصدوم شده ام و من را به تيم ملى دعوت نكردند.

چرا كه هيچ كس از فدراسيون فوتبال از وقت مصدوميتم تا به حال تماسى با من نگرفته هست.


شايعه هايى كه درباره اختلاف شما با على دايى شنيده مى شود، آيا در عدم دعوت تان به تيم ملى موثر بوده هست؟
< خودتان مى گايشانيد شايعه.

هيچ مشكلى وجود ندارد.

من به هر صورت به دليل مصدوميت نمى توانستم در ديدار ايران برابر كايشانت حاضر باشم اما از فدراسيون فوتبال نيز هيچ كس با من تماس نگرفت.
آيا از اين برخورد فدراسيون فوتبال ناراحت هستيد؟
<(با خنده) چرا بايد ناراحت باشم.

اين اولين بار نيست كه در فوتبال ايران وقتى بازيكنى مصدوم مى شود، كسى سراغش را نمى گيرد.


وضعيت اينتراخت فرانكفورت چگونه هست؟
< متاسفانه در دو هفته اخير نتايج خوبى نگرفتيم.

برابر هامبورگ ۴ -يك شكست خورديم و مقابل بوخوم نيز در خانه ۱-۱ متوقف شديم.

نتايج جالبى نبود.


پس با اين وضعيت نمى توانيد چندان به حضور در جام يوفا يا اينترتوتو اميدوار باشيد.


< از ابتدا هدفمان اين بود كه در ميانه بالاى جدول بمانيم ولى خودتان مى دانيد كه رقابت بسيار شديد هست و با حداقل امتيازى كه از دست مى دهيم يا كسب مى كنيم وضعيت مان در جدول دگرگون مى شود.

در حال حاضر نهم هستيم اما تمام تلاش مان اين هست كه در رده هاى بالاى جدول بمانيم.


148:

هر ليستى ايراداتى دارد

ايران ورزشى - سرمربى تيم فوتبال هستقلال اهواز فرمود: ليست نسبتا خوبى از سوى سرمربى تيم ملى فوتبال ايران به عنوان اعضاى اين تيم منتشر شده اما مسلما اگر ۵۰ ليست ۳۰ نفره هم بنايشانسيم باز به هركدام ايراداتى وارد هست.


مجيد جلالى ديروز به ايران ورزشى فرمود: به ليست انتخابى دايى هم ايراداتى وارد هست اما در كل ليست خوبى هست.


وى تاكيد كرد كه غيرممكن هست ليستى بنايشانسيم و همه راضى باشند اما اميدوارم تيم ملى بتواند موفق باشد و به اهداف خود دست يابد.


جلالى در پايان فرمود: در ليست ۳۰ نفره فراخوان شده، هيچ بازيكنى از تيم ما نيست و من حتما دراين خصوص با سرمربى تيم ملى صحبت خواهم كرد.


149:

منصورابراهيم زاده:

۲۴ نفر از ليست دايى در ليست من هم بودند


ايران ورزشى- مربى سابق تيم ملى فوتبال ايران فرمود: ۲۴ نفر از ۳۰ نفر دعوت شده به اردوى آمادگى تيم ملى فوتبال ايران قبلاً هم در ليست ۵۰ نفره منتخبين تيم ملى بودند.


منصور ابراهيم زاده ديروز به ايران ورزشى فرمود: ديدگاه ما هم قبلاً برروى اين بازيكنان متمركز بود به طوريكه برنامه بود تعدادى از بازيكنانى كه به اين مجموعه اضافه شدند، به عضايشانت تيم ب درآيند.


وى فرمود: على دايى با توجه به نياز و ديدگاههاى خود تركيب جديد تيم ملى را چيده و اميد هست به نتايج خوبى دست يابد.
همه بايستى به موفقيت تيم ملى فوتبال كشورمان در مرحله مقدماتى جام جهانى ۲۰۱۰ آفريقاى جنوبى اميدوار باشيم.

خوشبختانه در جريان مسابقات ليگ ، مرتبا نيروهاى آماده ترى پيدا مى شوند كه سرمايه هاى كشور هستند وبايستى از اونها براى پشتوانه سا زى هستفاده كرد.


150:

تمرين در بادايران ورزشى -تمرين بعدازظهر تيم ملى راس ساعت ۱۶ بعدازظهر ديروز آغاز شد .

باد شديد در زمين كمپ وزيدن گرفته بود كه باعث تعجب كادر فنى و بازيكنان شده بود.


تمرين با دايشاندن دور زمين آغاز شد .

باد بازيكنان را اذيت مى كرد اما دايى با قاطعيت خاصى دستور به دايشاندن داد .

بازيكن هاى شلوغ و اهل شوخى تمرين هاى گذشته تيم ملى ديروز ساكت بودند و آرام و سر به زير مى دايشاندند .

معلوم بود كه يخ تمرينات حالاحالا هم باز نخواهد شد.

دايى كه گرمكن مجيد پوشيده بود تعجب خبرنگاران را بر انگيخته بود .قبل از آغاز تمرين با توپ ،دايى توپ هاى موجود را مناسب ندانست و دستور داد تا توپ نايك به زمين آورده شود بازيكنان كه از شنيدن نام توپ خوشحال شده بودند دست از دايشاندن كشيدند اما دايى دوباره دستور به دايشاندن داد.

اون هم دايشاندن در بادى كه هر لحظه به سرعت و شدتش اضافه مى شد .

دايى ، احمدزاده ، غلامپور و فيرات به وسط زمين رفتند و با هم جلسه اى كوتاه در حد چند دقيقه گذاشتند .در حين دايشاندن عباسى آقايى مچ پايش پيچيد تا او در همين اول كار از تمرينات خداحافظى كند.

دكتر تيم ملى به خبرنگار ايران ورزشى فرمود: «چيز مهمى نيست.

او به بازى كايشانت مى رسد.» يكى از خبرنگاران در اين هنگام فرمود:« بله اگر در ليست ۱۸ نفره باشد، چون با اين اوضاع دعوت از بازيكنان ، شايد تغييرات زيادى را شاهد باشيم.» واقعيت اينجاست كه اكثر خبرنگاران به ليست دايى انتقادهايى دانستند.پس از ۲۰ دقيقه دايشاندن توپ به ميان بازيكنان آمد و اونها در گروههاى ۵ -۶ نفرى آقاوسط بازى كردند.هومن افاضلى اوناليزور برانكو ايوانكوايشانچ كه دوباره به سمت اوناليزورتيم ملى منصوب شده ، دركنار دايى ديده شد.

او با دايى با آرامى حرف مى زد.كادر پزشكى و سرپرست تيم ملى تغييرى نكرده اند تا شايد بى تغييرترين
بخش هاى تيم ملى لقب بگيرند.حدود ۵۰ نفر تماشاگر از روى سكو ها فقط سامره را تشايشانق مى كردند كه در نوع خودش جالب به نظر مى رسيد.

باد همچنان مى وزيد ، على دايى در اين باد، مثل روزهاى نه چندان دور مصمم هست و جدى كار
مى كند .

بازگشت او به كمپ تيم هاى ملى پس از دو سال چقدر غرور انگيز هست .بازيكنان پس از تمرين آقا وسط ، در آخرين مرحله از تمرينات ديروز عصر به دايشاندن دور زمين پرداختند .

تمرين عصر ملى پوشان ساعت ۳۰:۱۷ به پايان رسيد و بازيكنان به هتل المپيك برگشتند.ازنكات جالب تمرين ديروز ملى پوشان ، حضور بازيكنان تيم ملى بانوان به عنوان تماشاگر در سرتمرينات بود كه با تذكرات پى درپى ماموران حراست كمپ تيم ملى ، محل تمرين ملى پوشان را ترك كردند .

تمرين كه به پايان رسيد سرعت باد هم كم شد.

انگار كه باد اواخر زمستان واوايل بهار با آغاز و پايان سوت على دايى هماهنگ شده بود.


151:

در مورد دعوت نشدنم حرف نمى زنم


ايران ورزشى- با توجه به اينكه مهدى مهدوى كيا به تيم ملى دعوت نشد انتظار مى رفت نام جواد كاظميان در ميان دعوت شدگان باشد اما اين بار برخلاف هميشه نامى از كاظميان نبود و او هم به تيم ملى دعوت نشد.

كاظميان كه از اين موضوع ناراحت به نظر مى رسد ترجيح مى دهد فعلا صحبتى در اين مورد نداشته باشد.
فكر مى كردى به تيم ملى دعوت نشوى؟
<در مورد اينكه به تيم ملى دعوت نشدم، نظرى ندارم و نمى خواهم حرفى بزنم.

فعلا تمركزم روى بازيهاى الشباب هست و به اين موضوع فكر نمى كنم.
يعنى حضور در تيم ملى برايت مهم نيست؟
<خب، حضور در تيم ملى براى هر بازيكنى افتخار هست اما نمى خواهم در اين مورد صحبت كنم.
پس از وضعيت الشباب بگايشانيد … با توجه به اينكه الامارات را پيش رو داريد.
<سپس ۲ باخت پياپى به الاهلى در جام حذفى و ليگ برتر تا حدودى از لحاظ روحى افت كرديم و مشكلات مالى هم در اين وضعيت بحرانى تاثيرگذار بود.

خوشبختانه باشگاه متوجه شد كه بايد به اين مسائل بيشتر توجه كند تا از كورس قهرمانى دور نمانيم.الامارات در اين چند هفته اخير نتايج بسيار خوبى گرفته.

بازى سختى پيش رو داريم.

مشكل اصلى ما حضور ۳ بازيكن ايرانى در الامارات هست كه براى نتيجه گرفتن بايد اونها را مهار كنيم.
رضا عنايتى تصميم گرفته ديگر در امارات نماند.

شما چنين تصميمى نداريد؟
<راستش ۲ پيشنهاد خوب دارم و حتى تيم هاى مورد نظر خواسته اند از حالا قرارداد ببندم اما قبول نكردم البته جدايى ام از الشباب حتمى هست و در پايان فصل به تيم جديدى مى روم.


152:

تيم ملى به روى شايسته ها بسته نيست


ايران ورزشى- مهدى رجب زاده مهاجم گلزن الامارات يكى ديگر از لژيونرهايى هست كه به تيم ملى دعوت نشده.

رجب زاده كه در بازى آخر تيم ملى برابر سوريه يكى از نفرات اصلى بود دعوت نشدنش را باور ندارد.
از اين كه به تيم ملى دعوت نشدى بگو … فكر مى كردى دعوت نشوى؟
<نه اصلا فكر نمى كردم به تيم ملى دعوت نشوم و از اين بابت خيلى تعجب كردم.
چطور؟
<خب، من در بازى قبل مقابل سوريه كاملا آماده بودم و به اعتقاد خودم، نسبت به بيشتر بازيكنان عملكرد بهترى داشتم.

در اون ديدار در ۲۰ دقيقه ابتدايى در پست فوروارد بازى مى كردم اما پس از اون وقتى در پست هافبك بازى كردم، فكر مى كنم عملكرد بهترى نسبت به ساير ملى پوشان داشتم.

به هرحال فكر مى كنم در موقعيتى دوباره اون قدر خوب بازى خواهم كرد كه مجددا به تيم ملى دعوت شوم چون درهاى تيم ملى هيچ گاه به روى بازيكنان شايسته بسته نخواهد شد.
پس اميدوار هستى در دور بعد به تيم ملى دعوت شوى؟
<به هرحال مربى تيم ملى حق انتخاب دارد و حق طبيعى او هست كه بازيكنان مورد نظر خود را به تيم ملى دعوت كند.

پس من هم اون قدر تلاش مى كنم تا كادر فنى مجبور شود من را به تيم ملى دعوت كند.
از بازى با الشباب بگو ...

فكر مى كنى بتوانيد الشباب صدر جدولى را شكست بدهيد؟
<ما ديدار سختى مقابل الشباب داريم اما با توجه به اينكه بازى در زمين خودمان انجام مى شود، فكر مى كنم اونها به مراتب كار سخت ترى مقابل الامارات پيش رو دارند.

اميدوارى ما به اين موضوع برمى گردد كه واقعيات تيم ما به مراتب بهتر از قبل شده و الامارات مقابل حريفان تيمى از پيش بازنده نيست.


153:

عيب ندارد، نارحت نيستم

رحمان رضايى:
مشكلى با دعوت نشدنم ندارم
ايران ورزشى- رحمان رضايى پيش از اين هم فراخوان كرده بود در دور مقدماتى مسابقات مقدماتى جام جهانى شركت نمى كند و اگر برنامه باشد به تيم ملى بيايد سپس اين مرحله خواهد بود.

به اين ترتيب مدافع ليورنو از نبود نامش در ليست تيم ملى ناراحت نيست.

به نظر مى رسد از دعوت نشدن به تيم ملى ناراحت نيستيد؟
<خب من قبل از اين هم فرموده بودم به دليل مشكلات شخصى قادر به حضور در دور مقدماتى نيستم، به همين دليل مشكلى با دعوت نشدن به تيم ملى ندارم.
يعنى معتقديد دعوت نشدن تان به خاطر اين بود كه فرموديد در دور مقدماتى شركت نمى كنيد؟
<من نظر خاصى در اين مورد ندارم.

تشخيص سرمربى بوده كه از تعدادى از لژيونرها هستفاده نكند.

مطمئنا براى اين موضوع هم دلايل و ادله خاصى داشته هست.

به هرحال من مشكل خاصى با ليست اخير تيم ملى ندارم و مطمئنم با حفظ آمادگى خود در دوره هاى بعدى تيم ملى دعوت خواهم شد.
از موضوع تيم ملى بگذريم، چرا مدتى در تركيب تيم ليورنو نيستى؟
<مطمئن باشيد در چند بازى آينده به من هم بازى خواهد رسيد.

بازى نكردن براى هيچ بازيكنى مقبول نيست اما مطمئنم در بازيهاى آينده به من هم بازى خواهد رسيد.

در واكنش به عدم دعوت از سوى دايى
خطيبى: ايرادى ندارد

ايران ورزشى - برخلاف ديگر لژيونرهاى شاغل در امارات كه به تيم ملى دعوت نشدند رسول خطيبى از نبود نامش در ليست ملى پوشان ناراحت نيست و خيلى راحت با اين مسأله كنار مى آيد: «از اين كه دعوت نشدم، ناراحت نيستم چون موفقيت تيم ملى از همه چيز برايم مهمتر هست.»
مثل اينكه اصلا ناراحت نيستى.
< بالاخره هر مربى اعتقاد خاص خودش را دارد.

پس از اين كه دعوت نشدم ناراحت نيستم.

در اردوى قبلى كه دعوت نشدم، خيلى ناراحت بودم اما الان چنين حسى ندارم، چون دايى بهتر مى داند در واقعيات فعلى كدام بازيكن به دردش مى خورد.
برخلاف ديگر لژيونرها شما اولين كسى هستيد كه بعد از دعوت نشدن به تيم ملى همچنان از على دايى حمايت مى كند.

چرا؟
< اول از همه از تمام فوتبالى ها مى خواهم از دايى حمايت كنند و اميدوارم او در تيم ملى موفق باشد.

اگر خطيبى يا فلان بازيكن نيست، هيچ ايرادى ندارد و مهم اين هست كه تيم ملى موفق باشد، در ضمن اونهايى كه دعوت شدند، لياقت حضور در تيم ملى را داشتند.

من هم تلاشم را ادامه مى دهم و اميدوارم در اردوهاى بعدى باشم.
اگر باز هم دعوت نشدى همين طور صحبت مى كنى؟
< بله، باز هم مى گايشانم از اين واقعيات ناراحت نيستم، چون دايى برخلاف مربيان قبلى، بازيكن سفارشى نمى پذيرد و همه فوتباليست هاى ايران مى توانند اميدوار باشند كه در اردوهاى بعدى به تيم ملى دعوت شوند.


154:

در فرمود و گو با فارس
جلالي: بايد با دايي صحبت كنم
پايگاه خبري فارس: سرمربي تيم فوتبال هستقلال اهواز فرمود: نمي دانم چرا در تيم ملي نماينده اي نداريم و بايد در اين خصوص با علي دايي صحبت كنم.
مجيد جلالي در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، در خصوص عدم دعوت بازيكنان هستقلال اهواز به تيم ملي فراخوان نمود: حتما بايد با دايي صحبت كنم؛ اما بايد بپذيريم كه از بين خيل عظيم بازيكنان مستعد و توانمند تنها 30 نفر بايد انتخاب شوند.


ايشان اضافه کرد: نمي‌توان فهرستي تهيه كرد كه همه را راضي كند.

اين يك مسئله غيرممكن هست و بايد عقايد نفر اول تيم ملي را بپذيريم و اگر نظري داريم، در قالب پيشنهاد با او در ميان بگذاريم.


سرمربي هستقلال اهواز با تاكيد بر اين نكته كه ارزش هر تيم را ملي‌پوشان اون تيم مشخص مي كند، تاكيد كرد: به همين دليل هست كه مي‌خواهم با دايي صحبت كنم، چون اين مسئله ذهنم را مشغول كرده هست.


جلالي در ارتباط با حضور پنج بازيكن از سايپا در تيم ملي عنوان داشت: ‌وقتي يك مربي با تيمي كار مي‌كند به دليل شناخت عميق‌تر از بازيكنان، رايشان اونها متمركز مي‌شود.

اين يك اتفاق كوتاه مدت هست و پس از سپري شدن يك برهه وقتي با آشنايي با بازيكنان ديگر، انتخاب نفرات تعديل پيدا مي‌كند.


اين مربي با مناسب توصيف كردن فهرست ارائه شده از سايشان كادر فني تيم ملي تاكيد كرد: هر مربي ديدگاه جداگانه اي دارد و همواره در خصوص انتخاب هايش با انتقاد مواجه مي شود.فهرست تيم ملي تاحدودي مناسب هست.

بايد ياد بگيريم به نظر سرمربي احترام بگذاريم
155:

زادمهر در فرمود و گو با فارس:
دايي براي انتخاب ملي پوشان خط گرفته هست
پايگاه خبري فارس: سرپرست تيم فوتبال راه‌آهن شهرستان تهران فرمود: مي‌دانيم كه علي دايي براي انتخاب نفرات تيم ملي خط گرفته هست.


محمدرضا زادمهر در فرمود و گو با خبرنگار پايگاه خبري فارس، با انتقاد از لغو ديدار با هستقلال شهرستان تهران فراخوان نمود: به شدت به اين تصميم معترض هستيم و دليلي براي لغو اين بازي نمي بينيم.

چطور سايپا مي‌تواند با ملي‌پوشانش بازي كند و بقيه نمي‌توانند.


ايشان اضافه کرد: اين اجازه را به هستقلال هم مي‌توانند بدهند كه با ملي‌پوشانش بازي كند يا اصلا بدون اونها به ميدان بيايد.

رايشان اين مسابقه يك ماه تمركز كرده‌ايم و به عنوان سرپرست تيم نمي‌دانم چطور اين خبر را به بازيكنان بدهم.


زادمهر ادامه داد: سايپا در بازي رفت به راه آهن باخت و در دور برگشت هم با ما مساايشان كرد؛ اما از اين تيم 5 بازيكن به تيم ملي دعوت مي‌شود و از تيم ما هيچ بازيكني را نمي بينند.


ايشان تصريح كرد: چرا نبايد بازيكناني مثل علي محمد كه يكي از بهترين دفاع راست‌هاي ليگ هست يا هادي اصغري كه در صدر جدول گلزنان برنامه دارد، به تيم ملي دعوت شوند؟
زادمهر تصريح كرد: لغو بازي يك تصميم تحميلي هست و اون را قبول نداريم.

مگر مي‌شود يك بازيكني را در عرض 24 ساعت ملي‌پوش كرد.

همه ما هم مي‌دانيم كه از او هستفاده هم نمي‌شود.

روز بازي به ميدان مي‌رايشانم و كاري به هستقلال نداريم.


سرپرست راه‌آهن تاكيد كرد: 30 نفر به تيم ملي دعوت شده اند و با نبود يك بازيكن اتفاقي رخ نمي‌دهد،‌ البته مي دانيم به دايي براي انتخاب نفرات خط داده‌اند و اين تصميمات فقط براي از بين روحيه اتحاد بين بازيكنان راه‌آهن هست


156:

زمزمه هاي بازگشت به تيم ملي
علي دايي با عقيلي فرمود و گو كرد
پايگاه خبري فارس: مدافع تيم فوتبال سپاهان با تماس تلفني سرمربي تيم ملي، براي برگزاري دومين مسابقه نماينده در ليگ قهرمانان آسيا روحيه گرفت.


به نقل پايگاه خبري فارس، علي دايي پس از كنار گذاشتن هادي عقيلي از تيم ملي ايران به دليل غيبت در اردايشان تمريني روز گذشته در تماسي تلفني با مدافع سپاهان فرمود و گو كرد تا ايشان با روحيه مضاعفي در اردايشان تيم باشگاهي حاضر شود.


به نظر مي رسد تماس تلفني دايي با محمد رضا ساكت، مدير عامل و هادي عقيلي احتمال حضور دوباره ايشان را به اردايشان تيم ملي فراهم كرده هست.


سپاهان در ازبكستان سپس ظهر امروز جلسه تمريني را در ورزشگاه اطراف هتل اينتركانتينتال انجام كرد و عقيلي از جمله بازيكنان با انگيزه زرد پوشان سپاهان بود.


پس از خط خوردن عقيلي از تيم ملي، به دستور كادر فني پژمان منتظري، مدافع تيم هستقلال جايگزين ايشان شد.157:

امروز در هتل المپيك انجام مي شود
جلسه كادر فني تيم ملي در خصوص تيموريان
پايگاه خبري فارس: سرپرست و سرمربي تيم ملي امروز با برگزاري نشستي درباره وضعيت حضور هافبك تيم بولتون در تيم ملي تصميم گيري مي كنند.


به نقل پايگاه خبري فارس، اوندرانيك تيموريان از جمله لژيونرهاي ايراني هست كه در تمرينات تيم ملي حضور نداشته و به دليل مسابقات تيم بولتون در ليگ برتر انگليس براي سفر به ايران با مشكل روبرو شده هست.


علي دايي سرمربي و احمد ابراهيمي سرپرست تيم ملي امروز در هتل المپپيك جلسه اي را براي نحوه حضور هافبك ملي پوش ايراني در اردو انجام خواهند كرد تا وقت دقيق پيوستن ايشان به تيم ملي مشخص شود.


فدراسيون فوتبال براي حضور تيموريان در تمرينات تيم ملي به باشگاه بولتون نامه اي را ارسال كرده و منتظر جواب نهايي مسئولان تيم انگليسي هست.


به احتمال زياد در صورت موافقت دايي، هافبك ملي پوش ايران در اردايشان تيم ملي در شهرستان تهران شركت نمي‌كند و در منامه به جمع ملي پوشان اضافه مي شود تا در ديدار برابر كايشانت از مرحله مقدماتي جام جهاني 2010 ايران را همراهي كند.


تيم بولتون روز شنبه آينده در ادامه مسابقات ليگ برتر انگليس با تيم منچستر يونايتد ديدار مي كند


158:

خوب همونطور که پیش بینی می کردم تیم ملی اولین بازیشو جلوی بحرین 1-0 باخت

159:


البته ترکیبش رو یکم سوال برانگیز چید : شاید برا به دست آوردن اسکلت تیم

160:

گذاشتن بیک زاده در دفع چپ و مهم تر از همه برنامه ندادن معدنچی در ترکیب اصلی عجیب بود

در کل با این نحوه بازی جلوی کویت به جایی نمی رسیم

161:

هنوز كه حتي يه جلسه تمرين درست و حسابي دايي با تيم نداشته .

الان كه نميشه در موردش نظر داد.

بايد استقامت كرد.

162:

خیالت راحت باشه.فردا ایران میبره.


163:

واقعا علی دایی رو سفیدمون کرده تا اینجا انگار با کله کردتمون تو آسیاب

164:

فعلا که نمیشه نظری داد
امیدواریم تیم ملی موفق باشه حالا با هرکی که شد

165:

تقصیر دایی نیست تقصیر هیچکی نیست
بازیکنان جوونن هماهنگ نشدن هنوز
درست میشه

166:

راست ميگه فعلا از هماهنگي خبري نيست.

ايشالله بهتر ميشه.


167:

بازی ایران کویت چه ساعتیه؟

168:

اگه اشتباه نکنم فردا بعد ساعت 9 شبه دقیق نمیدونم نه و ربعه یا نه و نیم

169:

فکر کنم 9:30 باشه

170:

بازی دو هیچ برده رو مساوی کردیم.


دفاع خوبی نداشتیم امّا بازی خوبی داشتیم.

به علی دایی و بازیکنان هم خسته نباشید عرض می کنم.


171:

اصلا دفاع نداشتیم ...
خداییش جای هادی عقیلی توی دفاع خالی بود ..
جای اون هد های نابش ...
اگه بود هیچ کودوم از اون گل ها رو نمی خوردیم...


172:

اه اه هر چي ميكشيم از دست اين دفاعه.
اين عربا باز مخل اعصابم شدن .


173:

فعلا علی دایی نیمه دوما داره میبازه
ولی اگه جباری و خلیلی زودتر وارد بازی میشدن بازی نمی باختیم

174:

خیالت راحت باشه.فردا ایران میبره.
دیدیم که نبرد تازه داشت می باخت

بازی دو هیچ برده رو مساوی کردیم.
دفاع خوبی نداشتیم امّا بازی خوبی داشتیم.
میشه بگی جز چند دقیقه سپس گل دوم کویت تیم ما کجا خوب بازی کرد؟ بازیکنا چهار تا پاس سالم نمی تونستن به هم بدن

خداییش چند تا موقعیت مسلم گلزنی کویت داشت؟ دوسه تاشو که رحمتی عالی مهار کرد.اما گلهای تیم خودمون .

کدومش روی تاکتیک خاصی بود و تمرین شده بود؟

گل نیکبخت که یک حرکت انفرادی بود .

در مورد گل دوم هم که خودتون میدونید خیلی شانس آوردیم توپ صاف رفت تو گل

دفاع تیم که اصلا شوت بود

جای تاسفه که مزدک در میاد میگه مساوی با کویت هم نتیجه خوبیه واقعا فوتبال کویت اصلا در حد ایرانه؟

اینجوری پس فردا که باید با هسترالیا و کره و ژاپن و حجاز بازی کنیم لابد میگیم باخت 1-0 هم نتیجه خوبیه

در کل تیم ایران امشب حسابی شانس آورد که نباخت و جز چند دقیقه پس از گل کویت اصلا کار تیمی خوبی نداشت

فعلا...


175:

تیم ما دفاعهای خوبی داره .

سیستم دفاعی تیم ضعیف بود که این هم بر می گرده به مربی که هیچی از دفاع کردن نمی فهمه.
دلم برای دایی میسوزه حقش نبود اینجوری بازیش بدن .

خیلی ساده گول خورد.


176:

با سلام.

من تازه با این تاپیک آشنا شدم.از تمام دوستانی که اینجا فعالیت میکنن تشکر میکنم.

واقعا ما میتونستیم خیلی بهتر از اینا بازی کنیم.آقای Morinio مگه تیم خودمون موقعیت گل نداشت؟؟؟

دفاع که افتزاح بود.قبول دارم گلایی که زدیم بدون برنامه بود.یکیشم که کاملا شانس آوردیم.

ولی از کویت خیلی بهتر بازی کردیم.یکی از مشکل تیم ما اینه که از ضربات آزاد هیچ هستفاده ای نمی بریم.هر دفعه یکی میاد پشت توپ.

البته بیشتر بازیکنان با هم زیاد بازی نکردن و خیلی هماهنگ نیستن.باید بازیهای بعدی رو ببینیم

اینم در نظر بگیرین که زمین بازی واقعا مزخرف بود.

با تشکر

177:

چرا همش یک طرفه قضاوت می کنی؟

تیم ایران که ترکیب اصلیش نبود!

همین تیم کویت قبلآ از ایران بردهای زیادی داشته!

همین دو سال پیش که وقت برانکو بود.تیم ما با ترکیب اصلی سه بر صفر بهش باخت!!!

مطمعن باش,کویتی ها بیشتر از ما ناراحت هستند!

اگه تیمی اشتباه نکنه که گلی رد و بدل نمیشه!پس بازی هم برای تماشاگر ناپسند میشه.

اصلآ از این حرفها گذشته.یادت میاد که ایران آخرین باری که 2 تا گل زده کی بوده!!!

مقابل مالزی بوده!!!

178:

حالا دل من يكي به يه چيز خوشه كه بزرگان آسيا همه افتضاح بودن اينش جاي شانسه اگه بقيه ميبردن ايران ميشد مسخره همه
ولي در كل بگم ايران مزخرف بازي ميكنه اينو همه قبول كنيد ما خيلي خرابيم يعني اگه همينجور جلو بريم از ليست فيفا هم بيرون ميريم ولي دايي بازي بعدي ميبره من 90% مطمئنم چون تو اين دو بازي خوب پيشرفتي داشته

179:


با این وضعیت تیم ملی ایران 100% به جام جهانی 2010 نمیره !

180:

وقتي دو گل هستثنايي رو تو 5 دقيقه اول بازي زديم فرمودم حتماً 5-4 تا ديگه هم مي زنيم فكر كنم بازيكنا هم همين فكرو كردن چون بازي رو ول كردن!!

181:

دفاع تيم خيلي افتضاح بود گل اول رو كه تقديم حريف كردن اصلاً هم جنگنده نبودن و براي ضربات سر و دور كردن توپاي حريف با هم تعارف مي كردن!! البته كايشانتي ها هم علي كريمي رو بد جور مي زدن فكر كنم اون تكل دو پايي كه اوايل بازي رو كريمي رفتن اخراج داشت

182:

تلايشانزيون ورزشي حجاز:
عدم هستفاده از سرمايه‌هاي فوتبال ايران، مشكل اصلي ناكامي‌هاي تيم ملي ايران هست


پايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: ورزشي - فوتبال

تلايشانزيون ورزشي حجاز در تحليلي پيرامون توقف تيم ملي فوتبال ايران در برابر كايشانت و بحرين فرمود: اون چه امروز فوتبال پرقدرت و تكنيكي ايران را رنج مي‌دهد عدم هستفاده از تمامي سرمايه هاي موجود دراين فوتبال هست.


به نقل ايسنا، مفسر ورزشي تلايشانزيون ورزشي حجاز با اشاره به اختلافات دو سال گذشته در سطح مديريت ساوقت فوتبال ايران اضافه کرد: اين اختلافات به شدت فوتبال ايران و اعتبار اون را ضعيف كرده هست.

به طوري كه از 6 امتياز آغازين بازي هاي مقدماتي جام جهاني تنها و به سختي به دو امتياز اون دست پيدا كرده هست.


مفسر تلايشانزيون ورزشي حجاز هم چنين با اشاره به مربي‌گري علي دايي در تيم ملي ايران فرمود: دايي در حالي وارد كوران مسابقات ملي و در سطح جام جهاني شده هست كه موقعيت شناخت كافي براي تركيب تيمش را نداشته هست و سالي سخت را با تيم خود، سايپا در ليگ ايران پشت سر گذاشته هست.

تلايشانزيون ورزشي حجاز هم‌چنين با تحليلي پيرامون بازيكنان شاخص تيم ملي ايران، تعايشانض مكرر دروازه‌بان اصلي اين تيم در دو سال گذشته، افت شديد بازيكناني همچون تيموريان، كعبي، مهدايشان كيا، كريمي و غيبت چند بازيكن صاحب نام ايران را از شرایط افت قدرت تيم ملي فوتبال ايران بيان كرد.

183:

سلام!
3-2 بردیم!
و دیگر هیچ....


184:

بسیار بسیار شانسی بردیم !

دو تا پنالتی!!!

با این تیم ملی به هیچ جا نمیرسیم!

185:

خاب امارت حالشو برد!
مساوی!


50 out of 100 based on 15 user ratings 40 reviews