چطور با پارکینسون کنار بیایید؟


چطور با پارکینسون کنار بیایید؟چطور با پارکینسون کنار بیایید؟

بیماری پارکینسون، یک بیماری عصبی پیشرونده می باشد.
در این بیماری، سلول های مغزی تولید ماده شیمیایی به نام دوپامین را متوقف می نمايند.
دوپامین یک انتقال دهنده عصبی می باشد و پیام های حرکتی را انتقال می دهد.
.
صرع، انواع و دلايل ايجاد آن 
.
صرع، انواع و دلايل ايجاد آن 
.
وسیله ای جدید برای بهبود میگرن
.
باورهای غلط درباره مغز(1)
.
باورهای غلط درباره مغز(2)
بیماری پارکینسون
.
چگونه اطلاعات در مغز ذخیره می ‌شود؟
.
صرع بیماری نیست
این بیماری بر بسیاری از جنبه های زندگی فرد تاثیر می گذارد، اما با هستفاده از داروها و روش های کمکی، این بیماران می توانند به زندگی فعال خود ادامه دهند..
صرع بیماری نیست
- داروها کمک می نمايند تا با اختلالات خلقی مانند افسردگی و اضطراب کنار بیایید.. - درمانگر می تواند خانه ای امن برای بیمار فراهم کند.
باید خطرات زمین خوردن فرد را از بین ببرید، مثلاد فرش ها و یا گلیم هایی را که سر می خورند، جمع کنید و سیم برقی را سر راه نگذارید و میله ای را در حمام برای جلوگیری از سر خوردن نصب کنید.. - متخصص فرموداردرمانی نیز می تواند در رفع مشکلات قورت دادن غذا و صحبت کردن کمک کند.. - تند راه نروید.. - هنگام راه رفتن، پاشنه خود را بر روی زمین برنامه دهید.. - اگر متوجه شدید پای خود را روی زمین می کشید، بایستید و وضعیت خود را بررسی کنید.. - در هنگام راه رفتن جلوی خود را نگاه کنید و سر خود را پایین نیندازید.. - هنگامی که ایستاده اید، دور چیزی نچرخید.. - در هنگام راه رفتن، چیزی را حمل نکنید.. - عقب عقب راه نروید..
کارهایی مانند پوشش پوشیدن، غذا خوردن، حمام کردن و نوشتن ممکن هست برای این بیماران مشکل باشد، بنابراین می توانید از درمانگر و یا یک دوست کمک بگیرید
ویتامین های مورد نیاز بیمار مبتلا به پارکینسون. اگر به این بیماری مبتلا هستید، ویتامین های مورد نیاز شما را در زیر نام می بریم، اما باید قبل از مصرف هر قرص ویتامینی با پزشک صحبت کنید، چرا که ممکن هست با داروهای شما تداخل نمايند..  . - ویتامین  B6. برخی مواقع، ویتامین ب6 برای درمان این بیماری هستفاده می شود.. این ویتامین می تواند با داروهای پارکینسون تداخل داشته باشد.. برخی پزشکان، این ویتامین را برای کاهش اثرات مضر داروهای پارکینسون تجویز می نمايند..  . - ویتامین  Cو  E. این ویتامین ها دارای اثرات اونتی اکسیدانی هستند و ممکن هست فردی که نیاز به دارو برای درمان پارکینسون دارد، با هستفاده از این ویتامین ها دیرتر به دارو نیاز پیدا کند..  . - ویتامین  D. بیماران مبتلا به پارکینسون، مقدار کمی ویتامین D در بدن خود دارند و این مسئله باعث شکستگی هستخوان و پوکی هستخوان می گردد..  . - ویتامین  B12. بیماران مبتلا به پارکینسون و اونها که دارای اختلال شناختی می باشند، مقدار کمی از ویتامین ب12 در خونشان وجود دارد.
کمبود این ویتامین عامل مهمی در حافظه و تغییرات شناختی می باشد..  . - فولیک اسید. فولات نوعی از ویتامین های گروه B می باشد و ممکن هست عملکرد شناختی در بزرگسالان را بهبود ببخشد..  . تغذیه بیمار مبتلا به پارکینسون. - یک رژیم غذایی متعادل به همراه کلسیم و ویتامین D داشته باشید.. - پروتئین با داروی لوودوپا تداخل دارد، بنابراین نیم ساعت قبل از وعده غذایی، لوودوپا را مصرف کنید.. - اگر تهوع دارید، داروی خود را با یک بیسکوییت مصرف کنید.. - مصرف غذاهای دارای فیبر زیاد، به همراه مایعات فراوان نیز به جلوگیری از یبوست کمک می نمايند..  . پارکینسون و ورزش. - در واقع ورزش ممکن هست اثر محافظتی داشته باشد و باعث شود که مغز از دوپامین به طور موثرتری هستفاده کند.. - ورزش به بهبود هماهنگی حرکت های، تعادل، راه رفتن و لرزش بدن کمک می کند.
برای نتیجه بخش بودن ورزش، لازم هست به طور مرتب و با اون شدتی که توانایی دارید، ورزش کنید.. بهتر هست 3 تا 4 بار در هفته و به مدت یک ساعت ورزش کنید.. - از تردمیل و یا دوچرخه سواری بهترین نتیجه را خواهید گرفت.. - ورزش تای‌چی و یوگا، به تعادل و انعطاف پذیری بدن کمک می نمايند..

مریم سجادپور.

بخش سلامت تبیان . مطالب مرتبط:. علائم و درمان بیماری پارکینسون . پارکینسون از کجا می‌ آید؟ . بیماری پارکینسون بدن را می‌لرزاند . پاركینسون؛ زلزله‌ای در بدن . راه های درمان بیماری پارکینسون . بیماری پارکنیسون چیست؟ . چرا بعضی‌ها دچار لرزش بدن می‌شوند؟ . علت رعشه یا لرزش بدن چیست؟ . 11 نوع لرزش بدن . بیماری که تشخیص اون دشوار هست. توصیه های تغذیه‌ای در پارکینسون. بیماری‌ پارکینسون. .


نظرات کاربران

85 out of 100 based on 45 user ratings 1345 reviews